Jaki tv do ps3?

PL-PePe-PL

New member
Jeśli chodzi o TV to zdenerwowanie mi trochę przeszło - z dźwiękiem 5.1 sobie poradziłem podpinając PS3 wprost do ampliunera, a biały kolor poprawiłem w ustawieniach (blue+6,green-6, red bez zmian). W grach chodzących 30 klatek, ale mających "realistyczny motion blur" nie widać na szczęście efektu podwojenia przy ruchach kamery bo wszystko jest ładnie wygładzone/rozmyte. Z drugiej strony w takich grach przewaga plazmy w temacie "motion resolution" traci dużo na znaczeniu. Natomiast duża waga i migotanie dalej potrafią być irytujące, a reklamowane przez Panasonica "nagrywanie z TV" to już jakiś żart, są z tym ogólnie duże problemy i chyba w ogóle nie ma to szans działać z obrazem z wejść HDMI (czyli w moim przypadku to traci sens bo wszystko mam po HDMI - konsole oraz tuner UPC). Z szumem plazmy nie ma problemu jeśli się ogląda z normalnej odległości, ale dalej nie rozwiązałem w pełni problemu "black crush", ale ustawienie gamma na 2.0 lub 1.8 zdaje się pomagać. Podsumowując - z czasem udało się rozwiązać większość problemów, część przestała irytować i ogólna ocena TV jest już bardziej pozytywna, ale dalej uważam, że nie jest to taki cudowny, idealny i pozbawiony wad TV jak ludzie piszą. Natomiast brak dźwięku 5.1 przez HDMI czy bardzo upośledzone nagrywanie są po prostu żenujące.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
(...)
Wielki mistrzu Yoda, przepraszam że ośmieliłem się myśleć inaczej :) Masz rację, wszystko wynika z mojego braku zrozumienia twojej mądrości ;-)
Jeśli już to Brontu Stimus, Yoda był moim uczniem.

Nie będę go nosił, ale już wygiął trochę blat szafki na której stoi :) Poza tym od czasu do czasu się zdarza, że człowiek np. się przeprowadza. Niektórzy ludzie tylko wynajmują mieszkanie i od czasu do czasu się w związku z tym przeprowadzają. Ja akurat chwilowo przeprowadzki nie planuje, ale nie da się ukryć, że jest to wada. Im TV lżejszy tym lepiej, nie widzę tutaj sensu dyskusji, bo to oczywiste. Co do transportu to LCD wiele razy przewoziłem na leżąco i nigdy nic się nie stało. Co do plazmy nie miałbym takiej pewności, ale może jest ktoś to to robił i może potwierdzić, że wszystko jest OK?
Tak, to oczywiste - kupujmy zatem TV 26" bo w razie przeprowadzki będzie jak znalazł.

Może dla Ciebie jest 100 razy ważniejsza, dla mnie nie. Trochę jaśniejsza czerń to moim zdaniem pikuś w porównaniu z tą ohydną szaro-żółtą bielą i zielonym szumem plazmy w przypadku koloru grafitowego. Innymi słowy jest to kwestia gustu oraz zastosowań - akurat w grach częściej jest potrzebna dobra biel i ciemny szary niż idealna czerń (która notabene wcale nie jest taka idealna na moim G30, szczególnie w dzień ekran sam z siebie jest już szary, a nie czarny). Dlatego nie podoba mi się powtarzanie frazesów, że plazma jest lepsza i dla tych "bardziej wymagających". Jak widać wymagający ludzie nagle mają strasznie małe wymagania co do wspomnianych przeze mnie kolorów. Jakby LCD robił takie kwiatki to by od razu wszyscy fani plazmy krzyczeli, że to jest skandaliczna wada dyskwalfikująca ten sprzęt.
Ok, to powiem inaczej - czerń jest ważna dla tych, którzy mają trochę pojęcia w tym temacie, wiedzą jak ta czerń wpływa na naturalność kolorów itd.
Biel jest tylko bielą i aż takiego wpływu nie ma na całość obrazu.
Nie widziałem nigdy żółtej bieli a jeśli chcę zobaczyć coś zielonego na graficie to muszę przyłożyć nos do telewizora na 20 cm, może masz coś nie tak z telewizorem?
Dobra biel i ciemny szary? A to dobre.

Ja gram z 2,5 [m] na 46" i jest OK, ale z 1-1,5[m] już by dało się zauważyć ten szum na ciemno-szarym...
Tym bardziej masz coś z telewizorem nie tak.

Być może tak jest. Mam nadzieję że tak jest. Ale raczej bym nie ryzykował - znając życie gwarancja tego nie obejmuje.
Jeśli ktoś uważa, że tak jest to sobie robi docieranie przez 300 godzin i tyle, reszta śpi cały czas spokojnie.

Pozdrawiam,

PS. O co chodzi z tymi problemami z dźwiękiem 5.1?
 

Osato

New member
Mógłby ktoś ocenić jak obecne na rynku telewizory plazmowe radzą sobie z grami np. fps ? Występują jakieś rozdwojenia obrazu przy szybkich ruchach ? Planuję kupić nowy tv i nie ukrywam, że służyłby on również do gier. Obecnie mam lcd i nie jest taki zły, ale nie miałem okazji grać na plaźmie...
 

sapin

New member
(...) plazmy – trochę jest z nią komplikacji i ma swoje wady, a jej zalety moim zdaniem tego nie rekompensują (większa masa, delikatny sprzęt –(...)

HaHaHa :D
takich głupot to dawno nie czytałem, żeby twierdzić że plazma jest bardziej delikatna niż lcd :grin:
Z resztą wywodu Masta Cię już podsumował :)
 

thekonik

New member
Witam, Konsolę Ps3 juz zakupiłem (do tej pory miałem i nadal mam tylko xboxa, ale rodzina się powiększyła konsolowa) i dlatego teraz myślę o telewizorze 3d który do tej pory nie był mi potrzebny. Zamierzam go używać do filmów Blu-ray, filmów 3d oraz do grania na ps3/xbox360 w gry 3d i nie tylko. Pokój mam mało nasłoneczniony, głownie gram wieczorem. Na Tv będę w trakcie gry patrzył z odległość 1.2-1.5m, a w trakcie oglądania filmu 2-2.4m. Wydaję mi się, że telewizor 50 calowi idealnie się na da do tego. Czekam na waszę opinię na ten temat. Głównie zależy mi na 3d i na wielkości żeby ten efekt 3d nie ginął. Wybrałem takie typy: Samsung PS51E490 - Telewizor plazmowy 3D - CENA w Sklepie RTV EURO AGD
LG 50PZ250 - Telewizor plazmowy 3D - CENA w Sklepie RTV EURO AGD
LG 47LK950 + 5 x okulary 3D - Telewizor LCD 3D - CENA w Sklepie RTV EURO AGD

Czy na tym samsungu mocno odczuję brak full hd ?

Cena najlepiej jak najmniejsza , ale adekwatna do możliwości telewizora.
 

bandaunikat

New member
czy mógł by mi ktoś pomóc? muszę dzisiaj zakupić ale chciałbym wiedzieć
podpowiedziano mi o takich modelach:
Kod:
http://allegro.pl/samsung-ue32eh5000-ostatnie-sztuki-w-takiej-cenie-i2463250660.html
http://allegro.pl/telewizor-lcd-32-cale-32lk450u-dvbt-mpeg4-usb-2-0-i2458203751.html
http://allegro.pl/telewizor-tv-philips-32pfl3017h-12-100hz-full-hd-i2465314115.html

Podoba mi się Philips
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Z tad. Dobre.
Trza się było określić, że potrzebujesz na wczoraj, wtedy pewnie więcej osób by Ci pomogło.

Pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Otóż to. Na dzisiaj to sobie możesz gazetę w kiosku kupić.
Jak się budzisz z ręką w nocniku ostatniego dnia z pytaniem jaki TV to się nie dziw, że brak odpowiedzi.

Pozdrawiam,
 

p5zx

New member
Wystarczyło poczytać temat i było by wiadomo że nic innego jak Plazma Panasa kup pierwszą lepszą do 1200zł i będzie gitara :)
 
Ostatnia edycja:

thcteam

New member
Witajcie,
nigdy się tutaj nie wypowiadałem za dużo, ale teraz potrzebuję Waszej fachowej pomocy.
Czytałem wczoraj cały temat i uwierzcie, że od momentu, gdy powstał trendy się tak zmieniały,
że praktycznie z miesiąca na miesiąc były inne TV, lepsza ich jakość i inne porady....

Ponieważ interesuje mnie chwila bieżąca i stan na miesiąc lipiec (moje "wymagania" na pewno
nie będą dotyczyć modeli świeżo wydanych, a cena z pewnością ich nie pokryje), prosiłbym o pomoc.

Mam zamiar w świeżo wyremontowanym pokoju zainstalować TV i podłączyć do niego konsolę PS3.
Oba sprzęty mam zamiar kupić. Na konsolę mam już kasę (1200zł), natomiast na telewizor mam
do wydania 2300-2500zł. Chcę by był to model 37-40'' (ostatecznie 32'', ale jak dla mnie za mały.
Już jeden w salonie jest - do oglądania wieczorkiem po 2-3 godziny jakiegoś programu, czy filmu raz
na tydzień - moi rodzice czasem chcą coś obejrzeć i to im wystarcza).

Telewizor będzie ustawiony w ten sposób, że od oczu do ekranu będzie (w zależności od kąta
patrzenia na fotelu w przybliżeniu od 220 do 230 cm) - będzie na ścianie na górnej połowie.
Wysokość ściany 250 cm.

Mnie taka wielkość nie wystarcza, dlatego chciałbym coś większego, może lepszego, szybszego...
Ogólnie TV ma służyć konsoli (nie wiem, czemu ale skłaniam się ku SONY/Sharp), oglądania
Blu-ray z komputera (lub tej konsoli) podłączonego do TV oraz od czasu do czasu zwykłej TV
(oszczędzam i na razie mam analogówkę) - szkoda mi 70zł więcej dla UPC, aby mieć cyfrowo
i przez dekoder. Poza tym po przełączeniu na pilocie od SONY rodziców na sygnał Digital, z kabla
już leci pakiet podstawowych programów cyfrowo, więc jakiś postęp jest :)

Ponieważ nie planuję na razie 3D (znając życie jeszcze się upowszechni TV bez okularów,
wtedy może zainwestuję), bo jest to dla mnie niewygodne (może i lekkie, ale noszę okulary
i zakładanie drugich jest dla mnie mało komfortowe i nienowoczesne) i nie chcę się w to bawić.

Zakupu chciałbym dokonać w Media lub Saturnie, bo oferta rat bez odsetek nie wymusiłaby
konieczności wydania całej kwoty za jednym razem, a spokój w kwestii odsetek nie zmusza
do szybkiej spłaty... Dla mnie jako studenta niepracującego na etat jest to istotne...

Prosiłbym Was o pomoc i odpowiedź. Zakup planuję jakoś w ten weekend lub w przyszły.
Bardzo będę wdzięczny za sugestie i porady, szczególnie w kwestii doboru. Prosiłbym
o wyjaśnienie Waszej porady w praktyce, jakieś odniesienia do testu, Waszych odczuć
i osobistych wrażeń... Chciałbym wiedzieć, dlaczego akurat taki model i czy warto.

Podsumowując:
Przekątna: 37-42'' (unikamy 32'')
Odległość od oczu: 220-230 cm
Ilość widzów: 2 (prawie wcale 3)
Kąt widzenia: na wprost (czasem do 30st.)
Postawienie: zawis na ścianie
Światło: telewizor na ścianie (południe), okno na zachodzie
Wymagania/Przeznaczenie: PS3, Blu-ray, czasem TV
Video: 1080p na HDMI z PC/konsoli, może czasem HD TV
Audio: podłączony zestaw Z-5500 na TOSlink'u
Matryca: dowolna (glass mam w PC/Notebook i nie narzekam)
NET: WiFi lub kabel - obojętnie. Na pewno YT czy podobne byłoby miło mieć
Czas pracy: ~2-3h dziennie (w weekend 4-5h) - raczej popołudniu/wieczorem
% czasu: 45% PS3, 30% TV, 25% BD
Marka (w kolejności lepiej => gorzej):
a.) preferuję SONY (ale drogi), Sharp, Philips
b.) raczej unikam Panasonic, LG, Samsung
Wady niedopuszczalne: BadPixels, błędy podświetlenia, zawieszanie się, szumy, złe skalowanie
Cena: 2300-2500 zł
Zakup: Media/Saturn/EURO/EW
Dodatkowe wymagania: WiFi, DLNA, Internet TV (jak ipla, AXN, etc.)
3D: nie musi mieć, raczej nie będę korzystał, więc błędy w trybie 3D są dla mnie nieistotne

PS - Model rodziców, to SONY KDL-32W5720... Sam również bardzo go chwalę, więc można
go podać jako wzorzec (wszakże sprzed 3 lat!) i przykład dobrego modelu (zarówno BD,
jak i granie z PC na HDMI nie sprawiało problemów).

PPS - W razie pytań o inne wymagania, jeśli są Wam potrzebne do pomocy i oceny telewizora
dla mnie, pytajcie. Postaram się odpowiedzieć szybko, ale siadam ostatnio (z powodu tego
remontu w moim pokoju dopiero wieczorkiem - a internet z komórki nie jest najszybszy... :( )

PPPS - Nie chcę sugerować modeli, ale po przejrzeniu całego Forum, trochę testów tak rozmyślam:
Sharp LC-40LE630E/LC-40LE730E, Philips 40PFL5007K/40PFL5507K, Panasonic TX-L37E30E...
 
Ostatnia edycja:

rrruiz

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? mały pokój 15 m2.
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2/3 m.
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2.
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? wprost.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? obojętnie.
6.Jak słońce świeci w pokoju ? mam zamiar powiesić go w miejscu gdzie słońce nie ma dostępu.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? nie mam.
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? może posiadać internet, żeby dało się połączyć prze wifi, ale to nie jest mus.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? tv ma służyć do konsoli, telewizja to 2 szczebel, ale pewnie jakąś 'n' niedługo kupię.
10.Jakie urządzenia ? konsola ps3.
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? bardzo mało. 1h.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sportowe.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? czemu nie?
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? większość.
16.Preferencje co do marki ? sharp, philips.
17.Preferencje co do wielkości ? 32-42".
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? piksele.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 1500 zł.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie.

Jestem studentem, telewizor będzie stał w domu w moim pokoju, więc będę z niego korzystał tylko w weekendy, ma być pod playstation 3. Trochę się orientowałem i patrzę na te tv, które mają powyżej 100 Hz, Full HD i mały czas reakcji. Nie wiem czym różni się plazma od leda czy lcd, nie wiem, która kategoria jest najlepsza. Mam dzisiaj do kupienia używanego sharpa 46xl2e za 1500, opłaca się w ogóle to brać? Jak patrzyłem na allegro to znalazłem tv z 400 Hz odświeżaniem, Full HD i czas reakcji 2 ms. Mało opinii w internecie o philipsach jest i nie wiem czy to dobry wybór. To ten:
allegro.pl/32pfl4606-philips-full-hd-400hz-pmr-usb-i2593159856.html
 

rrruiz

New member
tylko, że nową plazmę kupię za takie pieniądze w 32", a za te same pieniądze miałbym używanego sharpa 46". W sumie też bardziej wolałbym nowy, co sądzisz o tym philipsie?
 
Do góry