Jaki tv do ok 4000? Ankieta + rysunek

hateregs

New member
Przymierzam się do kupna sporego tv do salonu. Chciałbym 50-55 cali ale 4000 wystarczy tylko na 47. Jak się okaze ze jednak duzo bardziej polecacie ktorys modeli 50-55 to może dozbieram tysiaka.
Ze wzgledu na wyjątkowo fatalne umiejscowienie Tv mam spore obawy, ze bedzie mi sie w nim odbijalo okno. Szczegóły na rysunku. Dlatego mam zamiar powiesic go na odchylanym stelażu.
Czy warto wstrzymac sie z zakupem do okresu przedświątecznego?

1. Odległość od ekranu: jak na rysunku
2. Jak słońce świeci w pokoju: jak na rysunku
3. Jak duży jest pokój: jak na rysunku
planbf.jpg

4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: kineskopowy
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: sport, dokumentalne i filmy z DVD
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: w tygodniu wieczorem, w weekendy w dzień
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy świetle
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry. Chciałbym przy tym aby obraz SD też w miare dało sie olądać.
10. Matryca błyszcząca czy matowa: chyb-a mi obojętne. Tak aby mi się jak najmniej okno odbijało. Aczkolwiek mam zamiar powiesić tv na odchylanym ramieniu.
11. Preferowana wielkość telewizora: chciałbym minimum 50 ale budżet pozwoli chyba tylko na 47
12. Preferowana marka: Lubię samsungi (za multimedialność) i panasy ale to nie koniecznie musi byc tv tych producentow.
13. Czego nie lubisz w telewizorach:
14. Jakie urządzenia będą podłączone: pendrive, n, BlueRay
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń:
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: raczej tylko z kątów. Dlatego w grę wchodzi odchylany stelaż
17. Czy ważne jest wifi: Tak. Ale z kablem też bym sobie poradził
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: jak będą przydatne to tak
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: Tak
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: tak
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: zdecydowanie tak
22. Ma mieć 3D: obojętne mi to
23. Ma mieć slot na karty SD: niekoniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-S: nie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: n, blueray HDMI + jakieś kino
26. Jaki masz sygnał: obecnie kablówka a docelowo n.
27. Ile programów HD: tyle ile daje n.
28. Ma stać czy wisieć: Ma wisieć na odchylanym stelażu ze względu na ryzyko odbić od okna.
29. Rozdzielczość: FullHD
30. Dvb-t: Niekoniecznie
31. Na czym najbardziej Ci zależy: Na jakości obrazu i doskonałej obsługi USB (filmy, zdjecia). Multimedialnosć jest dosć istotna.
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4-5
33. Sugerowana cena: 4000
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Myślę że przy takim nasłonecznieniu nie będzie potrzebny koniecznie mat, zwłaszcza jeśli kanapa nie będzie aż tak jak na rysunku, a powiedzmy pod kątem 30-45stopni.
Nawet jeśli dozbierasz 1000zł, i tak będzie trudno o 55". Pozostaje w sumie 52" Sharpa, ale cena będzie pewnie i tak trochę przekraczać 5tyś.

Przy 46/47"

Panasonic 47" ET50
Sony 46" HX750 (cena trochę przekroczona, ale czasem za 4200 dostaniesz ten TV z 2x okulary 3D, które ew. będziesz mógł sprzedać na allegro za jakieś 300-350zł.). Minusem będzie brak obsługi mkv przez USB
Toshiba 47" VL963
Samsung 46" ES6800
 

maciek876

New member
Do 4k. można kupić już troche fajnych telewizorów. Polecam m.in. samsung ue46es6710 - dwurdzeniowy, natomiast sam obraz nie jest już tak dobrej jakośći jakiej moglibyśmy się spodziewać :) Za 4200zł w euro.com.pl jest 42" lm765s z blurayem i kabelkiem 1.4. Więcej można szukać, ale to są raczej 2telewizory, które będą naj. za te cenę
 

tomekcl

New member
W Panasie masz te sama matryce co w LG wiec mozna trafic na egzemplarz z tą przypadloscią. Wlasnie w rozmiarze 47" zdarza sie z tego co czytalem na zagranicznych forach najczesciej. Ale jesli zamowisz przez neta to chyba mozna zwrocic w ciagu 10ciu dni teoretycznie...
 

r_p_r

New member
Może zmienisz preferencje na Plazme i zainteresujesz sie: Panasonic 50st50 :) ? - przymierzam sie do niego juz jakis czas... Cena spadam regularnie. Na ceneo.pl ok. 300pln/mc. Zastanow sie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To głownie chodzi i i wielkość i matrycę matową aktywną. Będzie za dużo odbić. Chyba że ma być 46LE830 - ten się zmieści w cenie ale jest trochę za mały.
 

hateregs

New member
To głownie chodzi i i wielkość i matrycę matową aktywną. Będzie za dużo odbić. Chyba że ma być 46LE830 - ten się zmieści w cenie ale jest trochę za mały.
a czy matowa matryca jest tak ważna przy montażu tv na ścianie na odchylanym ramieniu? Odchylę tv w stronę kanapy i okno mi się już nie odbije (chyba).
 
Do góry