Jaki TV do naziemnej ?

chrobry

New member
Musze kupić teściom Tv 42" do oglądania przede wszystkim TV naziemnej. Do tej pory byłem przekonany do plazmy ale jak tak czytam, że jedne buczą, inne mają jakieś poświaty i trzeba coś regulować to się troche boje, że sobie nie poradzą. Może mnie kotś oświecić jak to jest ? Jaki model wybrać bez zbędnych bajerów a z dobrym obrazem ? Czy może jednak szukać jakiegoś LCD ?
Z plazm dobry znajomy poleca mi TX-P42C3E z tym, że juz dosyć trudno dostępny.
 
Ostatnia edycja:

chrobry

New member
Do jakiej kwoty zakup ?
Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?

Telewizor do oglądania przeważnie wieczorem, ok 3h tak mi sie wydaje.
Zużycie prądu to sprawa drugorzędna, ważne aby był dobry obraz w rozdzielczości SD.
Atutem napewno będzie wejście USB z możliwością odtwarzania filmów DVIX.
Myśle o kwocie poniżej 2000zl.
 

don111

Banned
jeśli musi mieć usb to ja bym postawił na Samsunga 43D450 lub Panasonic 42S30, do samego SD raczej nie ma co przepłacać
 

masmisza

New member
widzę że masz bardzo podobne wymaganie jak moje - zainteresuj się jeszcze modelem LG PT353 niestety szukałem go u siebie po sklepach i chyba obecnie dostępny jest tylko w sprzedaży internetowej, też mam dylemat między nim a Panasonic 42s30e, a do tego po ostatnich wojażach po sklepach doszedł jeszcze model Toshiby 40RL838 - w prawdzie 40" ale widziałem jak wygląda na nim obraz z anteny naziemnej i naprawdę ładnie się to prezentowało :)
 

don111

Banned
PT353 też dobry, może nawet ciut lepszy do SD, tyle że tv ma być głównie do oglądania wieczorem a Samsung wypada o wiele lepiej pod względem czerni
 

masmisza

New member
a jak samsung wypada w pomieszczeniach nasłonecznionych??? jest jakiś filtr jak choćby w Panasonicu 42s30??? jest jeszcze Samsung 43e450 rozumiem że jest to model na rok 2012 a 43d450 jest starszy???
 
Ostatnia edycja:

masmisza

New member
po wczorajszym wypadzie na sklepy wybór padł na Samsunga PS43E450 - model na ten rok praktycznie tożsamy z modelem PS43D450 z jedną różnicą że E450 ma filtr który rzeczywiście nieco zmienia odbicia słoneczne - przynajmniej tak wyglądało to w sklepie jak porównywałem dwa modele.
 

masmisza

New member
jasne jak tylko dojdzie spróbuję w miarę obiektywnie co nieco napisać, budżet jest taki że cudów nie oczekuje ale w sklepie w mojej ocenie wyglądało to całkiem dobrze oby się potwierdziło w domu
 
Do góry