Jaki tv do 9000 zł

ciuset

New member
Jaki dobrać tv dla moich potrzeb do 9k.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 32 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,8 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost i czasem bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? siedząc na kanapie to z tyłu (na telewizor) ale są rolety 100 % przyciemnienia.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? sony 720p 46 w innym mieszkaniu i lg full hd 32
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? wifi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? laptop, pc, dysk twardy, blu ray, kablówka ze światłowodu
10.Jakie urządzenia ? kino domowe, dekoder kablówki.
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-4
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16.Preferencje co do marki ? samsung, sony, sharp, lg
17.Preferencje co do wielkości ? 64 65 70
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? czerń, kolory
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 9000 +- 500
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? najlepiej bez 3d
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Od jutra są w sprzedaży Oledy za 9,5K poczytaj w innym wątku.
To był żart na prima aprilis...


Jak dla mnie do Twoim potrzeb wpasowuje się kilka tv :
Panasonic 65VT60
Samsung 64F8500
Sharp 70LE747

Możesz także pomyśleć o jakiejś 65 UHD, najlepiej jeśli poczekał byś z miesiąc/dwa, bo ceny zaczną gwałtownie spadać przy wprowadzaniu nowych serii - a to może być ciekawa inwestycja jeśli telewizor ma być na lata - zwłaszcza warto śledzić ceny
LG 65LA970
Toshiba 65L9363
Sony 65X9005
Wszystkie trzy ja na chwilę obecną mógłbym kupić w okolicach 12-13tyś zł po lekkiej znajomości, stąd kwestia czasu aż sklepy przynajmniej do takich cen je spuszczą. Panasonic, Samsung i Philips na razie nie chcą przeceniać swoich modeli, i trzymają się stabilnie ~17000zł.

Jest też nowy Sharp, co prawda FHD, ale jako jedyny obsługujący sygnał 4k - tj. Sharp 70UQ10. Jako że nowość to chwilo jeszcze ponad budżet, ale kwestia czasu aż cena pójdzie w dół.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Jaki prima aprilis? jeden już ponoć kupił, przeczytaj to jeszcze raz ;)
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...led-tv-tianchi-e980-w-rewelacyjnej-cenie.html
W informacji "prasowej" nie ma żadnych informacji o produkcie poza tym że to oled WRGB...
Druga sprawa - jedynie HDTV.COM.PL umieściło o tym informacje, a tak ważna informacja prasowa na pewno trafiła by na inne portale, lub nawet na główną stronę jakiegoś portalu typu interia/onet/wp.

Trzecia kwestia - na niektórych forach pojawiła się także ta informacja.
Skyworth uruchomił OLED TV - Tianchi E980, w rewelacyjnej cenie. - Telewizja i HD - Forum - miejsce dyskusji o IT
Loco to inni nick Kikiego

Czwarta kwestia - na zagranicznych portalach sprawa przemilaczana, gdzie te dwa inne kraje? :>
I naprawdę ktoś sądził że jakaś chińska firma wybierze na miejsce wprowadzania produktów właśnie Polskę? Gdzie w Niemczech, Anglii, Francji czy we Włoszech jest pewność większego popytu - więcej ludzi, większe zarobki.

I piąta - nie wziąłeś pod uwagę sarkazmu w tamtym temacie.

Aj ta 2:44, XCom mnie wciągnął :D
 

Alkor

New member
Bez reklam
Wymienione 65-calowe telewizory 4K mają pokazać swe walory w tym konkretnym przypadku, czyli z odległości 3.8 m??? To dopiero Prima Aprillis :). W kategorii Ultra HD/4K 65-calowca można określić jako duży monitor - pełne wykorzystanie jego superszczegółowej matrycy możliwe będzie z dystansu... 1.3-1.5 m, obecnie tylko do oglądania fotek i grania w nieliczne gry 4K na komputerku za ponad 10 tys. zł.

@ ciuset
Ze względu na sporą odległość "optymalnie duży" byłby Sharp 80LE657E za 15000-16000 zł, ale z różnych powodów chyba nie zainteresujesz się nim, tak myślę.

Z mniejszych polecam Samsunga 64F8500 (~10000 zł) - bardzo dobra, jasna, uniwersalna plazma nie tylko do ciemnych pokojów.
Kolejno można wymienić Panasonika 65VT60 (~10000 zł) z dużo ciemniejszym obrazem, ale jeszcze lepszą czernią - do typowego kina domowego.

Wśród LCD wyróżniłbym telewizor Sony 65W855 (~9000 zł) z dobrą czernią, kontrastem (~3000:1) i świetną ostrością ruchu - ale gwarantować braku różnych chmurek i plam na tak dużej matrycy nie można. Oczywiście kąty dobrego oglądania są bardzo ograniczone - właściwie naprawdę prawidłowy obraz ma, niestety, tylko osoba siedząca na wprost ekranu.

Wszystkie 65-calowe modele da się oglądać bez problemu z dystansu mniejszego niż 3 m - oczywiście przy dobrej jakości HD 1080i/p.

Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb:
- Philips 60PFL 8708
- Sharp 70LE 740
- Panasonic 60AS800
- Sharp 70LE857
- Sharp 60UQ10
- Philips 65PFS7559
 

Kali

Member
Długo szukałem TV w podobnej cenie.
Do tej pory miałem Pioneer KURO 50". Miałem pokaz z Panasonic 65VT60 kontra Sharp 70.
Kiedy pobawiłem się ustawieniami Sharpa stwierdziłem, że nie odbiega on od obrazu Panasonica.
Nie kupiłem żadnego z nich, bo wówczas koszytowały 12.000 zł. Jak się okazało dobrze zrobiłem.
Stwierdziłem, że skieruje moje poszukiwania w kierunku LED. Ogladam TV tylko na wprost. W związku z tym mankament LEd-ów - słaby obraz kontowy - u mie nie był istotny.
Oczywiście nadal spoglądałem na Panasonica, jednak jego problemy z wypalaniem matrycy i problemy z wiatrakami skutecznie mnie odstraszyły.
Tym bardziej, że po pokazie Sharp wcale tak nie odbiegał od Panasonica - a może ja już stary jestem i nie dostrzegam różnic.
W każdym razie na warsztat wziołem Samsunga 65F8000 - opinie miał super tylko czekałem na niższą cenę.
Nagle pojawiła się wielka przecena i za 8999 pojawił się 65" Sony W855.
Stwierdziłem, że to warto bo 3 tyś. zostają w kieszeni.
Jak pomyślałem tak zrbiłem.
Zamówilem TV w Media i przywiozłem do domu.
Po podłączeniu byłem już zadowolony z obrazu. Bardzo czysty i wyraźny.
Byłem wcześniej przyzwyczajony do KURO ale bardzo szybko przestałem o nim myśleć ze względu na wielkość i dobrą czerń o raz kolory w Sony.
Co prawda dużo oglądam tenisa ziemnego i tu Sony nie wypadł tak dobrze jak moje 8 letnie KURO.
Na Sony przy ruchu piłeczki pozostawały delikatne smugi, ale szybko do tego przywykłem.
Tak to jest już z naszym wzrokiem, że szybko przyzwyczaja się do obrazu i później wszystko już pasuje.
Wielkośc natomiast robi znaczną różnicę.
Oglądam z 3,5 metra i 65" jest idealnym wyborem.
Nawet porgramy SD wyglądaja nieźle.
Cloudingi i bandingi - nie zauważyłem.
Natomiast BR daje pełnie możliwości tego TV - i pewnie każdego innego.
Oczywiście TV ustawiłem po swojemu i jest znacznie lepiej od ustawień fabrycznych.
Dodatkowo zamówiłem kalibrację - firma z Warszawy- i myślę, że będzie jeszcze lepiej.
Reasumując moim skromnym zdaniem należy kierować się wielkością ekranu ale oczywiście też zwracać uwagę na parametry matrycy.
Jednak jest tak, że w podobnej cenie około 9 tys do 12 tyś. TV różnych marek maja zbliżone parametry. Oczywiście jedne będą lepsze inne trochę gorsze. Jednak w oglądając TV w domy nie będziemy w stanie tego zweryfikować.
Tak naprawdę niezależnie jaki TV kupimy ( pod warunkiem, że będzie znacząco większy) sprawi on nam dużą frajdę.
Zwsze jest miło jak można zapłacić za sprzęt o 2 tyś czy 3 tyż mniej.
Teraz technologia tak idzie do przodu, że i tak za 4 lata trzeba bęzie zmieniać sprzęt.
Swoją droga poszukiwanie też są fajne bo uczymy się przy okazji wielu rzeczy.
Od Lipca 2013 poszukiwałem TV i się zastanawiałem czy taki czy inny może będzie lepszy i nigdy nie brałem pod uwagę Sony.
Tak naprawdę okazało się, że jaki bym nie wybrał był by O'K.
W tym przedziale cenowy wszystkie TV są bardzo dobre i różnice miedzy nimi są niewielkie.
Oczywiście może się trafić model kiepski, ale od tego jest forum i testy aby to wyłapać.
Nie napisałem jeszcze dlaczego dszszedłem od plazmy.
Po pierwsze chciałem sprawdzić inną technoleogie.
Po drugie chciałem być bardziej eko.
Po trzecie nie chciałem słuchać już "piszczenia" matrycy przy cichym oglądaniu TV.
Po czwarte chciałem mieć dobry obraz w nasłonecznionym pokoju nie tylko wieczorem.
Po piątek chciałem mieć super obraz przy grach PS3 - moim zdaniem jest dużo lepiej od plazmy.
Po szuste chciałem aby TV był powiesziny jak najbliżej ściany - plazma jaka by nie była wymaga sporego "oddechu"
Mam nadzieję, że moja skromna opinia pomoże Ci wybrać odpowiedni TV.
Pozdrawiam Paweł
 

ciuset

New member
Co do odległości od tv zredukowałem ją do 3,3-3,5 m teraz jest w miarę ok. Zastosowałem porządny uchwyt obrotowy i przesuwny więc mogę jeszcze zmniejszyć odległość do ok 3 m kosztem estetyki. Przydaje się do oglądanie 3d.
 
Do góry