Jaki TV do 3tys. 46-48 cali

kuba1234

New member
Witam. Przymierzam się do kupna telewizora w ww. kwocie i prosiłbym o radę - wiem, że takich tematów jest mnóstwo.

Na czym mi zależy:
-bardzo dobra jakość obrazu
-dobre 3d( chyba aktywne?)
-w mniejszym stopniu na smart tv

Telewizor będzie stał w pokoju 20 m2. Używany będzie głównie do oglądania kablówki i filmów z usb.

Myślałem nad:
-Samsung UE48H6400, na allegro jest już po koło 2999zł. Podobno dobra jakość obrazu, ostrość, płynność itd. I w sumie telewizor z nowej serii i z tego roku.

Co możecie mi polecić jeszcze w tej kwocie? Może jakiegoś philipsa albo panasonica?

Pozdrawiam.
 

kuba1234

New member
Na żywo widziałem jednynie Samsunga UE48H6200 i niczym mnie nie zachwycił. Podobno w H6400 z obrazem jest lepiej.

Na forum polecacie:
-Philipsa 47PFS7109
-Sony KDL-50W805B
-Toshiba 47L7453

Jednak na telewizory te trzeba mieć około 3700zł. Rzeczywiście warto dopłacać, czy nie odczuje zdecydowanie większej różnicy niż w h6400 którego znalazłem za 2999 zł..
 

kuba1234

New member
1. odległość od ekranu? 4m
2. jak słońce świeci w pokoju? pokój jest średnio nasłoneczniony
3. Jak duży jest pokój: 5 x 4 m
4. Preferowana technologia: LED
5. jaki masz obecnie telewizor? Stary panasonic CRT
6. jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy, programy dokumentalne
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: po południu i wieczorem
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? raz tak, raz tak
9. wolisz obraz ostry czy łagodny? raczej ostry
10. matryca błyszcząca czy matowa? ??
11. preferowana wielkość telewizora? 47-50
12. preferowana marka? obojętne
13. czego nie lubisz w telewizorach? słabego obrazu
14. jakie urządzenia będą podłączone? dvd
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 90% TV
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost, czasem delikatnie z boku
17. czy ważne jest wifi ? tak
18. czy będziesz korzystać z widgetów? chyba tak
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Raczej tak
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? Raczej tak
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Tak
22. ma mieć 3D? Tak
23. ma mieć slot na karty SD ? obojętne
24. ma mieć tuner DVB-S? obojętne
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI - laptop
27. ile programów HD? Koło 20
28. ma stać czy wisieć? Prawdopodobnie wisieć
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: tak, DVB-C - ?
31. Na czym najbardziej Ci zależy: - jakość obrazu, naturalne kolory, ostrość, dobre 3d
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: około 5
33. Sugerowana cena ? 3000zł (+/- 300)
 

kuba1234

New member
Te 4 metry to jest na najbliższy miesiąc bo robimy przemeblowanie i odległość się zmniejszy do około 2-3 metrów.
 

bhn92

New member
Bez reklam
Ja kupilem 48H6400 i jestem zadowolony ,balem sie ze bedzie banding i inne rzeczy przez ktore nie bedzie dalo sie ogladac meczy , a tu final ligi mistrzow cos pieknego ,liga polska ktorej nie ogladam odkad go kupilem cos tam ogladam zeby wypatrzyc czy dzieje sie cos zlego i jak jestem wyczulony na banding tak w tym modelu przynajmniej u mnie jest to wyeliminowane do najmniejszego stopnia , smart chodzi bardzo szybko , Youtube zapierdziela ze szok ,filmy 1080p czy seriale amerykanskie 1080p web-dl co ogladam to bajka,plynnosc obrazu nawet z wylaczonym motion plus bardzo dobra.

Kupilem na Oleole za niecale 3 tysie za 20 zl przesylka expresowa i telewizor byl juz na drugi dzien po godzinie 11 ,oczywiscie platne przy odbiorze ,2 panow wnioslo tv wypakowalo pokazali czy wszystko okej powyciagali caly ekwipiunek ktory jest z tv ,potem jak juz wszystko sprawdzone zaplacilem i gitara.
Ja osobiscie jestem bardzo zadowolony , kupujac go nie spodziewalem sie ze mecze bedzie sie tak fajnie ogladac bo naczytalem sie ze samsungi strasznie choruja na banding.

dodam ze wczesniej mialem 5 miesiecy lg42la660s potem na 2 godziny sony48w605 i zaden nie umywa sie do tego samsunga a sony jest taki slaby ze kupilem go w mm przed 21 czyli przed zamknieciem , ustawilem w domu i 2 godziny obczajalem i okolo 23 spakowalem go juz do kartonu zeby nastepnego dnia z rana go oddac) mecze tragedia ,ogolnie pliki z usb tez tragedia ,czern tez tragedia co myslalem ze bedzie dobra w samsungu ogladajac w nocy w ciemnosci z podswietleniem 5 pasy na filmach z pasami sa w miare fajnie czarne.

aha i odradzam lg ktore sa na ipsie ,wieczorami gdy bedziesz chcial ogladnac jakis film w ciemnosci obraz za fajny nie bedzie przez niski kontrast matrycy ips
 
Ostatnia edycja:

kuba1234

New member
A co powiedzcie o LG 47LB670V? Telewizor z 2014r. i cena w sumie niezbyt wygórowana(około 3300). Sam już nie wiem co robić, brać samsunga czy dopłacać do czegoś?
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Jeśli 2-3 metry to 50 cali maks. Z tańszych modeli mogę polecić SHARP 50LE760/762. Optymalny wybór to TOSHIBA 47L7453 lub PHILIPS 47PFS7109
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To Toshiba z tylnym podświetleniem strefowym będzie lepszym rozwiązaniem.
A cena, cena jest bardzo specjalna dla członków forum - tylko trzeba się śpieszyć. A jeszcze są prezenty gratis.
 

kuba1234

New member
Podaj linka do tej promocji. A tego philipsa PFS7109 nie macie w promocji? Zastanwia mnie jeszcze ten Sony KDL-50W805B? Wszystkie te telewizory mają matryce 100 Hz? A samsung H6400 nie ma przypadkiem matrycy 50 Hz?
 
Ostatnia edycja:

kuba1234

New member
Chyba zdecyduje się jednak na tego Samsunga H6400. Jest w cenie do zaakceptowania i chyba nie ma, aż takiej złej jakości obrazu? Zastanawia mnie tylko ten banding i clouding, czy to główna przypadłość samsungów?
 

tdx

New member
Bez reklam
każdego TV LCD, natomiast tutaj chodzi o akceptowalność przez użytkownika.
Pojedyncze modele mogą się różnić w tym aspekcie i dlatego warto to sprawdzić podczas zakupu lub w domu jeśli zakup przez neta...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież w porównaniu z tym co było 3-4 lata temu
https://www.google.pl/search?q=clou...A7Ke7AaNg4AQ&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1680&bih=927
To te telewizory świecą genialnie, za systemem Backlight.

Jedno ustalmy na pewno.
Zero cloudingu totalne ma tylko PLAZMA.

Jeśli ktoś ma problem z akceptacją czegoś np takiego (wg mnie jest super)

A dla autora to totalna tragedia:

To nie zadaje kolejnych pytań - kupuje tylko i wyłącznie plazmę !!!
 

kuba1234

New member
Dzięki za rady. Kupię tego Samsunga H6400. Przejdę się jeszcze dzisiaj do mediamarktu i zobaczę czy jest jakiś na wystawie. Ostatnio mieli tylko H6200 ale to słabszy model przecież.
 

kuba1234

New member
Obiecuję, że już nie będę wałkował tematu i ostatnie pytanie zadaje. Okazało się ze znajomy sprzedaje używanego(miesiąc) philipsa 47PFS7109, chce mi go puścić za lekko ponad 3k. Decydować się czy brać nowego Samsunga H6400?
 
Do góry