Jaki TV do 3000zł

juzik

New member
Witam w końcu muszę zmienić telewizor. Poszukuję czegoś funkcjonalnego na przyszłość, a najbardziej zależy mi na tym, żeby bez problemu odtwarzał filmy i muzykę z dysku podłączonego do routera w sieci lokalnej. To jest najważniejsze! Chyba Samsung lub Sony
Zastanawiam się nad Samsung F6500

pytania pomocnicze:
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? okolo 4,5x5,5
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?okolo 4 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?wisiec
6.Jak słońce świeci w pokoju ? od jego lewej strony mniej. Na niego świeci ale jak już zachodzi.
7.Jaki masz obecnie telewizor ?Sony 40u2530
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? kilka hdmi , smart tv, dlna, tunery sat i dvbt
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? na razie zwykła tv z czasem może jakaś nc+ czy polsat
10.Jakie urządzenia ?amplituner stary Thomson 5.1, z czasem PS lub XBOX
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?okolo 7
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? chyba matową nie wiem która lepsza
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy z dysku zewnętrznego
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?nie koniecznie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?raz na tydzień może dwa około 3h
16.Preferencje co do marki ? Samsung, Sony
17.Preferencje co do wielkości ? chyba 46
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? kiepskie rozwiązanie informacji o lecących kanałach
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? chyba częściej wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? okolo 2500 -3000max
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?może nie być w cale ale jak będzie to będzie
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rzeczywiście minimum to 47"
Dozbieraj ciut do
Panasonic 47ET60
Philips 47PFl 6008
Sharp 50LE 652
Panasonic 50St60 - za dopłatą
Philips 47PFL 5008
 

juzik

New member
Przyznam, że jeszcze Panasonic to znam, ale Philips i Sharp wydają się nieco egzotyczne. Mówisz Kiki, że są to lepsze modele od Samsunga F6500?
 

Bebol

New member
Przyznam, że jeszcze Panasonic to znam, ale Philips i Sharp wydają się nieco egzotyczne. Mówisz Kiki, że są to lepsze modele od Samsunga F6500?

Na Samsunga masz teraz fajną promocję w Neonet. Za 2999zł masz 46F6500 z 4 letnią gwarancją producenta. TV jest spoko sam go mam, wiadomo ma pewne wady, ale każdy Tv ma..:) Sam zastanawiałem się nad Sonym W8, ale stwierdziłem, że nie warto dopłacać 900zł (mówimy o rozmiarze 40 cali z 5letnią gwarancją), i kupiłem Szajsunga 40F6500 z 4 letnią gwarancją.
 

juzik

New member
Na Samsunga masz teraz fajną promocję w Neonet. Za 2999zł masz 46F6500 z 4 letnią gwarancją producenta. TV jest spoko sam go mam, wiadomo ma pewne wady, ale każdy Tv ma..:) Sam zastanawiałem się nad Sonym W8, ale stwierdziłem, że nie warto dopłacać 900zł (mówimy o rozmiarze 40 cali z 5letnią gwarancją), i kupiłem Szajsunga 40F6500 z 4 letnią gwarancją.

Możesz napisać coś więcej o jego wadach ? Takich z Twojego doświadczenia? Na Neonet nie pisze nic o 4 latach. Ja go mogę mieć za 2850zł
 

Bebol

New member
Możesz napisać coś więcej o jego wadach ? Takich z Twojego doświadczenia? Na Neonet nie pisze nic o 4 latach. Ja go mogę mieć za 2850zł

Jest reklama w TV z tą gwarancją, i jest też w ich gazetce promocynej. Moje doświadczenia są takie jak większości ludzi, czyli ciemniejsze narożniki, clouding, i moim zdaniem słabe kąty. Generalnie ciemniejsze narożniki są widoczne tylko na jasnym tle, ale to trzeba się przypatrzeć i o tym wiedzieć:) Chmurki też mi nie dokuczają za bardzo, a co do kątów to mam regulowany wieszak więc też sobie jakoś radzę. Smart chodzi fajnie, menu też, drugi pilot multimedialny to fajna sprawa (tylko jego używam), zgrałem go sobie razem z dekoderem od cyfrówki i w końcu mam tylko jeden pilot zamiast trzech. Ja jestem zadowolony, jak za sprzęt za 2300zł z 4 letnią gwarancją to jest bomba:)
 
Do góry