Jaki TV do 2500 PLN

tzbik

New member
Dziękuję za odpowiedź. Mam porównanie z LCD Philipsa sąsiada, wersję 7xxx. Obraz z Nki tam jest jakiś "dziwny". Bardzo ostry ale na filmach czarno białych przy ruchu czasami jak by głupiał procesor obrazu i dziwne skoki robił. Podświetlanie tylnej ściany różnymi kolorkami mnie przeszkadza a sąsiadom bardzo odpowiada. Wszystko super ale jak przychodzi do ciemnych scen ja widzę granat a właściciel tv mówi, że to czarny. Ale cena tego telewizora w promocji była ok 4000 zł a ja chciałem coś lepszego mieć za połowę tego.
Przecież wszystko zależy od zasobności portfela. A ma to być na co dzień TV i skoro odpowiada mi obraz w moim CRT to i w plaźmie będzie chyba podobnie. Śmieszne, do czego to doszło a pamiętam jak oglądając w telewizorze czarno-białym (beryl 102) kłóciłem się że nie widzę różnicy gdy pewnego dnia był nadany sygnał w kolorze, a moja mama mówiła że teraz to lesze odcienie szarości widzi. Teraz oceny czerni, jakości kolorów, płynność, czas reakcji itd.
Jeśli już dokonam zakupu to napiszę, co kupiłem i czy jestem zadowolony czy nie.
 

don111

Banned
tzbik Wysłałem jednemu użytkownikowi na priv jak oceniam ten tv, myślę że i Tobie rozwieje wątpliwości.


""Teraz nie ma tv bez wad, które można polecić każdemu w ciemno, musisz zobaczyć go sam. Jak ja x10 oceniam ? Za tą cene nie ma nic lepszego, ostrość super, kolory o naturalnych odcieniach, na lcd trzeba dobrej (drogiej) technologi by to uzyskać. Przed wszystkim jakość z SD rewelacja, jak na taki rozmiar oczywiście (mam 42 cale) ale też u mnie idzie to wszystko przez Nke, nie wiem jak z siatki by wyglądało. Teraz wady - Obraz w dzień, robi się mleczny nie tak ostry, traci głębie koloru. Dla mnie to problem umiarkowany, wole mieć dobry obraz nocną porą, również z pomocą przychodzą rolety. Dla mnie jedyną wada to słaba jasność panelu, przez co obrazy HD nie są takie jak bym sobie życzył ale jestem drukarzem, jakieś pojęcie o kolorach mam i może mam za duże wymagania. Myślę że dla przeciętnego człowieka będzie OK ale też najlepiej jak byś to sobie sprawdził w sklepie. W MM często jest sygnał HD więc nie powinno być problemu. Poniżej zamieszczę zdjęcie co prawda G10 ale pokazujące czego można się spodziewać w dzien by nie było zaskoczenia, tak samo to wygląda na x10.
http://www.hdtv.com.pl/forum/t/38879/024_P1160466.JPG
http://www.hdtv.com.pl/forum/t/38879/001_P1160438.JPG
W dzien obrazowi dał bym 5/10

Tu już w nocy
http://www.hdtv.com.pl/forum/t/38881/018_P1160787.JPG

W nocy super, obrazowi dał bym 8/10 w skali, przy której większość LCD w (takich warunkach) ląduje 6/10. Pionka kuro oceniam na 9/10, a lcd LED philipsa 9704 na 9+/10 (w obydwu przypadkach, cena kosząca).""

Do twoich preferencji pozostaje Ci ta plazma jeśli przełkniesz problem z mlecznym obrazem w dzien :), Sharp to bardzo dobry tv ale myślę że jednak panas dla twoich preferencji będzie najlepszy (cena/wielkość tv/jakość)


nie wiem o jakim mlecznym obrazie mówisz i dlaczego plazma niby "słabo" świeci w dzień ?
nie wiem może jestem wyjątkiem ale nie lubię "oczojebnego" obrazu i w nocy zjeżdzam kontrastem do 0, w dzień nie przekraczam 30-40%
czasem zmieniam obraz z kinowego na normalny/eco i obraz robi się a'la LCD - znikają pośrednie barwy i obraz jest bardziej kontrastowy
a przy takich odbiciach jak na powyższych screenach to nie da się oglądać normalnie żadnego tv :eek:
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
nie wiem o jakim mlecznym obrazie mówisz i dlaczego plazma niby "słabo" świeci w dzień ?
No ja też nie wiedziałem póki nie zobaczyłem na własne oczy;), różnica jest oczywista.
Ogólnie to wina zielonego panelu (brak tak dobrej czerni w dzien) plus niska jasność.
Dla mnie to nie problem, tv ma się dobrze sprawować w nocy lub za roletami.

nie wiem może jestem wyjątkiem ale nie lubię "oczojebnego" obrazu i w nocy zjeżdzam kontrastem do 0, w dzień nie przekraczam 30-40%
czasem zmieniam obraz z kinowego na normalny/eco i obraz robi się a'la LCD -
Też nie lubię przesadzonej jasności, w LCD mam zawsze na 30% max;).

obraz jest bardziej kontrastowy
a przy takich odbiciach jak na powyższych screenach to nie da się oglądać normalnie żadnego tv :eek:
Nie przeszkadzają odbicia no chyba że ktoś ma na ich punkcie jakąś fobie.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
No ja też nie wiedziałem póki nie zobaczyłem na własne oczy;), różnica jest oczywista.
Ogólnie to wina zielonego panelu (brak tak dobrej czerni w dzien) plus niska jasność.
tutaj mnie zaskoczyłeś, w dzień u mnie czerń wygląda jak smoła, ideał i jest lepsza niż w nocy (mam model PY8, nie wpada w żadną zieleń)
w dzień czerń w zasadzie jest identyczna jak na LCD (czyli perfect, taka jak na wystawie w sklepie :))

w nocy jest bardzo dobrze choć oczywiście nie ma się co oszukiwać że czerń na Panasonicu czy Samsungu to ideał (choć jest oczywiście bardzo dobra), ale przynajmniej jest lepiej niż na 90% lcd
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
TV mam na przeciw okna, dużego okna :D, Nie wiem czy matryca py8 wpada w zieleń czy nie, nie pamiętam już, dawno go widziałem;).

http://www.hdtv.com.pl/forum/t/41974/015_P1200315.JPG

To jest wersja V panasa, widać zielen a w dzień jest jeszcze bardziej widoczne na tym moim X. Dobrze że w nocy tv pokazuje pazurki, o to chodzi by w warunkach kinowych mieć dobry obraz, w dzień to jedynie siostra ogląda telenowele więc pal licho z takimi niedogodnościami, zawsze też mam rolety jak by co.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
ok wiem już o co chodzi, z tego co widzę to inny odcień tej powłoki mają nowe Panasonic, u mnie tego aż tak nie widać bo jest odcień ~granatowy
 

tzbik

New member
Zamówiłem Panasonica TX-P42S10E niestety drożej niż przewidywałem bo za 2790 PLN + dostawa 50 PLN w RTV EURO AGD.
 

tzbik

New member
Zamówiłem Panasonica TX-P42S10E niestety drożej niż przewidywałem bo za 2790 PLN + dostawa 50 PLN w RTV EURO AGD.
Nie wiem czy to odpowiednie miejsce załatwiania spraw ale wyszła mała nieścisłość podczas zakupu powyższego Panasonica. Zamówiłem telewizor przez internet z opcją na raty z dostawą do domu. Umowę o raty podpisałem we wskazanym sklepie na miejscu i wystawiono mi paragon zakupu. I teraz podobno traktuje się to jako zakup w sklepie a nie przez internet i nie mam możliwości zwrotu towaru ?
 

tzbik

New member
Przywieźli panowie telewizor w czwartek. Po właczeniu skierczenie jak by ktoś smażył jakja w środku. Dobra może przesadzam, ale słyszalne jest swierczenie. Sprawdziłem na pudełku, mam egzemplarz z lutego 2009.
Dziś chciałem wymienić na inny egzemplarz (nowszy), który nie skwierczy, ale pani w reklamacji powiedziała, że wymienią jak przyjedzie serwis panasonica i określi, że to jest uszkodzenie. Serwis Pansonica przyjedzie jesli podam numer gwarancji, aby gwarancja była ważna mam ja podbić w sklepie. A ja nie chciałem nic podbijać, tylko wymienić na inny egzeplarz, który nie skwierczy.
 

damiantomek2

New member
Przywieźli panowie telewizor w czwartek. Po właczeniu skierczenie jak by ktoś smażył jakja w środku. Dobra może przesadzam, ale słyszalne jest swierczenie. Sprawdziłem na pudełku, mam egzemplarz z lutego 2009.
Dziś chciałem wymienić na inny egzemplarz (nowszy), który nie skwierczy, ale pani w reklamacji powiedziała, że wymienią jak przyjedzie serwis panasonica i określi, że to jest uszkodzenie. Serwis Pansonica przyjedzie jesli podam numer gwarancji, aby gwarancja była ważna mam ja podbić w sklepie. A ja nie chciałem nic podbijać, tylko wymienić na inny egzeplarz, który nie skwierczy.
Pytanie do posiadaczy modeli z datą produkcji późniejszą
niż luty 2009 czy nadal jest bzyczenie/skwierczenie
w S10? W sklepach bowiem twierdzą iż dotyczyło to tylko
wcześniejszych serii produkcyjnych.

Pozdrawiam
 

sofronov

New member
Podepnę się trochę pod temat bo myślałem o zakupie 42s10, ale mam mocno przeszklony pokój dzienny z oknem od wschodu na przeciwko miejsca w którym będzie stał telewizor (nie mam możliwości postawienia go w innym miejscu). Obawiam się jak to będzie w dzień bo już mój stary CRT, który niestety się zepsuł czasami nie dał się oglądać przed godziną 12 przy ostrym słońcu bez opuszczenia rolet. Widziałem kiedyś plazmę w dzień i wydawała się mdła.
Myślę jeszcze o sonym 40w5500, ale denerwuje mnie w lcd-ekach zbyt duża głębia ostrości (nie wiem czemu wszyscy piszą o zbyt małej), jakiś czas temu oglądałem u znajomych jakiegoś Samsunga. Drugi plan był jak żyleta i efekt landrynkowego teatru telewizji był mało sympatyczny.
Jeśli chodzi o plazmę panasonica to martwią mnie posty o jakimś buczeniu.
 

tzbik

New member
Podepnę się trochę pod temat bo myślałem o zakupie 42s10, ale mam mocno przeszklony pokój dzienny z oknem od wschodu na przeciwko miejsca w którym będzie stał telewizor (nie mam możliwości postawienia go w innym miejscu). Obawiam się jak to będzie w dzień bo już mój stary CRT, który niestety się zepsuł czasami nie dał się oglądać przed godziną 12 przy ostrym słońcu bez opuszczenia rolet. Widziałem kiedyś plazmę w dzień i wydawała się mdła.
Myślę jeszcze o sonym 40w5500, ale denerwuje mnie w lcd-ekach zbyt duża głębia ostrości (nie wiem czemu wszyscy piszą o zbyt małej), jakiś czas temu oglądałem u znajomych jakiegoś Samsunga. Drugi plan był jak żyleta i efekt landrynkowego teatru telewizji był mało sympatyczny.
Jeśli chodzi o plazmę panasonica to martwią mnie posty o jakimś buczeniu.

Obraz na plaźmie w nasłonecznionym pokoju będzie podobny do takiego jak CRT. Powinienem napisać podobno, bo od czasu zakupu telewizora nie było słonecznych dni, a jak były to wówczas byłem w pracy.
Buczenie było w pierwszym egzemplarzu, więc wymieniłem, w drugim jeszcze głośniej i zniechęcony chciałem w ogóle zrezygnować ale przyszedł trzeci egzemplarz i jest super. Pracę przetwornicy słychać ale tylko z bliska i w ciszy, czyli normalna praca elektroniki. Wszystkie egzemplarze były z tej samej partii (luty 2009).
 

pablooliver

New member
Witam. to i ja się podepnę pod temat. Tzbik a jakwygląda sprawa z przekątną 42''?, bo u mnie podobne warunki mieszkaniowe.acha i siedzisz 1,8 czy 2,2m od tv?
pozdrawiam.
 

tzbik

New member
Witam. to i ja się podepnę pod temat. Tzbik a jakwygląda sprawa z przekątną 42''?, bo u mnie podobne warunki mieszkaniowe.acha i siedzisz 1,8 czy 2,2m od tv?
pozdrawiam.

Po przesiadce z 21 cali szok. Nie umiałem się przestawić. Bardzo brakuje cyfrowego sygnału bo jakość analogowej kablówki pozostawia wiele do życzenia. Na niektórych kanałach z lepszym sygnałem obraz jest bardzo ładny i oglądając nie myśli się o jakości sygnału. Bo przy słabych kanałach włączenie polepszaczy (wygładzania) pozwala normalnie oglądać. I tu dochodzi sprawa odległości od telewizora. Te 2,2 m od niego to dalej za mało przy słabym sygnale. Ciągle widać niedoskonałości obrazu. W telewizorze CRT też było widać zakłócenia ale przy swoim rozmiarze i odległości nie stanowiło to problemu. Teraz niestety jest wielki obraz. Teraz widać u prezenterów źle położony make-up lub krzywa kreska na oku, ale także i większe szumy i odbicia.
Może się narażę wielu forumowiczów ale dalej uważam, że 42 cale do analogowego sygnału oglądanego z 2 m to za dużo.
Diametralnie inaczej ma się sprawa z materiałem HD. Włączyłem demonstracyjne filmiki i to można oglądać już z odległości ok 1,5 m. Tu podpiszę się obiema rękoma, że do odległości 1,8 m to 42 cale jest w sam raz, a może i pokusić się i o 50 cali. To się samemu przysuwa do telewizora by widzieć wszystkie szczegóły.
Dlatego jeśli już decydować się na duży telewizor jak plazma 42 calowa to polecam zadbanie o cyfrowy sygnał. Wówczas bez polepszaczy można będzie z bliska sobie bezstresowo oglądać tv.
 
Do góry