Jaki tv do 2000 zł

opciach

New member
Witam, proszę o pomoc, chcę kupić tv - dla siostry i szwagra - do 2000zł - padło na plazmę, chyba że ktoś ma inne zdanie to chętnie wysłucham :) sytuacja mniej więcej wygląda tak:

Odległość od ekranu – ok 2,0 m
Jak słońce świeci w pokoju – hmm nie świeci, jest od takiej strony że nie ma to znaczenia, poza tym oglądam głównie wieczorem i są rolety
Jak duży jest pokój - ok 11m2 + niewielki aneks kuchenny
Preferowana technologia – plazma, ale nie upieram się :)
Jakie programy najczęściej oglądasz – kablówka upc, playstation 3, czasem film na dvd, bd
Więcej oglądasz w dzień czy wieczorem – wieczorem
Preferowana wielkość telewizora – minimum 42"
Preferowana marka – brak
Jakie urządzenia będą podłączone – PS3, dekoder upc, może kino domowe
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń – 60%TV,40% Konsola
Siedzisz na wprost czy również z katów bocznych – na wprost
Telewizor ma mieć wifi - nie
Ma czytać przez USB filmy - chętnie
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć – preferuję hdmi
Jaki masz sygnał – upc z dekoderem cyfrowym
Ile godzin dziennie ma grać telewizor – trudno powiedzieć, jak najdłużej
Ile osób zasiada przed telewizorem – najczęściej 1, ale czasem więcej
Ma stać czy wisieć - stać
Jaka klasa cenowa - do 2000zł

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam
 

kyniass

New member
Panowie dorzucę swoje 5 groszy tutaj, by nie rozmywać i nie zakładać specjalnie nowego tematu. W ciągu 4 lat padł mi drugi LCD i postanowiłem, że kupię plazmę. Postanowiłem, że za dużo nie chcę wydać i wybór padł na Panasonica P42U30 ew P42C3 lub tańsze LG 42PJ550. (nie chciałem większego, bo teraz mam Samsunga 46" i trochę za duży do mojej klitki-salonu) Nauczony, że i tak za dwa lata to bedę zmieniał nie chcę za dużo przepłacać. Przed zakupem poszedłem jednak do sklepu, by zobaczyć jak się one prezentują i ....... jestem załamany. Telewizory byly poustawiane na przemian lcd, plazma, lcd, plazma itd i jakość niestety jest tragiczna. Moja kobitka chciała mnie pocieszyć i mówi "pamiętasz, w LCD też nie mogliśmy się do tych żywych kolorów przyzwyczaić" ale w miarę przyglądania się i ona zdanie zmieniła. Najgorsze to, że czarny to szary a biały to jak śniego spod kół samochodowych. Dorwałem pilota i na prędkości próbowałem mieszać w menu, ale bez jakiś specjalnych rezultatów. Chłop w sklepie bajerował, że to ze względu na słabą jakość sygnału, no ale kolory z sygnałami chyba nie mają za wiele wspólnego. Później jeszcze moja kobitka dorzuciła "ty ja się widzę i mogę przeglądać" i już znałem jej opinię. Powiedzcie mi, czy "to minie" w domu? Pokój mam dosyć mocno oświetlony, bo okna są od strony południowej, ale i tak oglądam głównie wieczorami. Sygnał mam SD z dreamboxa, w gry nie gram. A może po prostu nie ma dobrej plazmy w tej cenie? (Choć te, co oglądałem w cenie pow 4tysi też szarawym świeciły a biel nie była jak w lcd) A może to od oświetlenia sklepowego? Poczekam na jakiś komentarz i w sobotę idę na wyprawę wojenną ... :) (zakupy)
 

don111

Banned
było wałkowane wiele razy, w sklepie plazma wygląda tragicznie, bo raz że ekran blednie z uwagi na szklany ekran bez filtra a dwa to wzrok przyzwyczaja się do oświetlenia które w sklepie jest bardzo duże
jak nie światło w sklepie to światło z dowolnego LCD
w sklepie wydaje się że każdy LCD świeci normalnie a plazma słabiutko, teraz przypomnij sobie jak w domu wyglądał LCD przy ustawieniach na max (bo tak są ustawione w sklepie) i co to wspólnego miało z normalnością
jakość obrazu porównuje się w zaciemnieniu gdzie widać każdy szczegół związany z mniej kontrastowymi elementami na ekranie, w zaciemnieniu też można zauważyć który tv dysponuje lepszą czernią, równomiernym podświetleniem itp
 

digitalus

Banned
Panowie dorzucę swoje 5 groszy tutaj, by nie rozmywać i nie zakładać specjalnie nowego tematu. W ciągu 4 lat padł mi drugi LCD i postanowiłem, że kupię plazmę. Postanowiłem, że za dużo nie chcę wydać i wybór padł na Panasonica P42U30 ew P42C3 lub tańsze LG 42PJ550. (nie chciałem większego, bo teraz mam Samsunga 46" i trochę za duży do mojej klitki-salonu) Nauczony, że i tak za dwa lata to bedę zmieniał nie chcę za dużo przepłacać. Przed zakupem poszedłem jednak do sklepu, by zobaczyć jak się one prezentują i ....... jestem załamany. Telewizory byly poustawiane na przemian lcd, plazma, lcd, plazma itd i jakość niestety jest tragiczna. Moja kobitka chciała mnie pocieszyć i mówi "pamiętasz, w LCD też nie mogliśmy się do tych żywych kolorów przyzwyczaić" ale w miarę przyglądania się i ona zdanie zmieniła. Najgorsze to, że czarny to szary a biały to jak śniego spod kół samochodowych. Dorwałem pilota i na prędkości próbowałem mieszać w menu, ale bez jakiś specjalnych rezultatów. Chłop w sklepie bajerował, że to ze względu na słabą jakość sygnału, no ale kolory z sygnałami chyba nie mają za wiele wspólnego. Później jeszcze moja kobitka dorzuciła "ty ja się widzę i mogę przeglądać" i już znałem jej opinię. Powiedzcie mi, czy "to minie" w domu? Pokój mam dosyć mocno oświetlony, bo okna są od strony południowej, ale i tak oglądam głównie wieczorami. Sygnał mam SD z dreamboxa, w gry nie gram. A może po prostu nie ma dobrej plazmy w tej cenie? (Choć te, co oglądałem w cenie pow 4tysi też szarawym świeciły a biel nie była jak w lcd) A może to od oświetlenia sklepowego? Poczekam na jakiś komentarz i w sobotę idę na wyprawę wojenną ... :) (zakupy)

42pj550 tez rozjedzie lcd jak walec. Plazma lg to przede wszystkim wiecej szczegolow niz w lcd
kliknij tutaj
http://www.hdtv.com.pl/forum/639679-post19.html


W sklepach plazma prezentuje sie gorzej to fakt . Klient prawie zawsze bedzie przekonany ze lcd to lepszy wybor.
W domu plazma prezentuje sie zdecydowanie lepiej
http://s2.ifotos.pl/img/panasonic_hnsrwse.jpg
 
Ostatnia edycja:

bogaty

New member
Bez reklam
Koledzy mądrze prawią, plazma pokazuje pazur wieczorem, lub w dzień gdy słońce nie świeci bezpośrednio na panel.Odwrotnie jest z LCD w sklepie szał w domu słabizna, choć po kalibracji mojego S81B da się na niego patrzeć, tylko na kanałach HD.Sam zastanawiam się czy nie kupić drugiej plazmy, wybór padnie chyba na G30, poczekam jeszcze trochę i się zobaczy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry