Jaki tv do 2000? SAMSUNG UE40EH5300?

dawid7737

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4x4,5
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3osoby
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okno w pokoju na południe, a telewizor stoi na ścianie wschodniej(czyli słońce od popołudnia)
7.Jaki masz obecnie telewizor ? LG 32" LCD
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? full hd, dlna, internet, usb (filmy)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? dvd(blu-ray),ps3, dekoder cyfrowego polsatu, laptop przez hdmi
10.Jakie urządzenia ?
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-4h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? ogólnotematyczne
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak
16.Preferencje co do marki ? samsung, sony
17.Preferencje co do wielkości ? od 40" wzwyż
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? przeważnie najwięcej od popołudnia do wieczora
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2000
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? może mieć ale nie zależy mi ,i tak telewizor będzie max na 3 lata
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
cena zaporowa - z tym co podałeś nie znajdziesz nic ciekawego z funkcjami internetowymi, oprócz wymienionego EH5300. Jednak ten model Ci muszę odradzić, bo jakość obrazu będzie niestety słaba.

Jeśli byłbyś w stanie dorzucić pareset więcej, to dostaniesz już parę ciekawych modeli, jak np.
Sony EX650
Panasonic E5E
Toshiba RL933
Sharp LE340
 

dawid7737

New member
Podoba mi się ta Toshiba którą podałeś kiki ale czytam najnowsze opinie i piszą że obraz drży itd., jest to prawda, czy bez obaw mogę go kupić. BO bardzo podoba mi się jego design

Mam jeszcze jedno pytanie gdzie najlepiej kupić tv w Saturnie, Media Markcie czy np przez internet (allegro, sklep internetowy). Wydaje mi się że na internecie taniej ,ale zaś w sklepie mogę porównać jakość obrazu,wygląd itd.
 
Ostatnia edycja:

dawid7737

New member
Wybrałem parę tv w cenie jaką podałem +/-2000zł:
nr.1-Toshiba 40TL838G/TOSHIBA 40RL933
nr.2-SONY kdl 40ex520
nr.3-PHILIPS 42PFL4007H/12

I jeszcze 46/47":
Samsung UE46EH5000
LG 47LK530

Proszę o pomoc w wyborze ,najbardziej skłaniam się do zakupu Tosihby 40TL838G/Sony KDL 40EX520/Samsung UE46EH5000.
Po teście Toshiby przez kiki byłem praktycznie na nią zdecydowany,ale dość trochę osób pisało o problemach z obrazem ,także sam nie wiem.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Z tych które podałeś zostawił bym na placu boju tylko Toshibę i Philipsa.

Jeśli się pospieszysz, to z tego co widzę na ceneo jest spora przecena (pewnie tylko na jakiś czas) na Toshibę TL933 w paru sklepach internetowych + media expert (2299zł), więc jeśli jesteś w stanie tyle dołożyć, to będzie to najlepszy wybór :)
 

zelekzelek

New member
Problem z niebieskimi krawędziami podczas dynamicznych scen

Wczoraj kupiłem telewizor UE40EH5300 - głównie ze względu na dobre opinie krążące na internetowych forach:) Niestety nie jestem znawcą tematu lecz po pierwszym włączeniu pojawiły się grube wątpliwości co do jakości obrazu. Mianowicie chodzi mi o niebieską poświatę za krawędziami podczas szybkich,dynamicznych scen.

Wygląda to mniej więcej tak jak na filmiku z Tuby :

Nie mogę dodać linków(to mój pierwszy post) :/ - jest to pierwszy filmik podczas szukanej frazy "UE40EH5300 Blue Ghosting Problem" na you tube.

Nie dysponuje niestety jeszcze dekoderem, ale TV będzie śmigał z dekoderem UPC (którymś z podstawowych) - być może już jutro. Zobaczę jak wygląda wtedy obraz bo szczerze powiedziawszy teraz jestem zawiedziony.
Dodam że odtwarzałem film (zwykły DVDrip) bezpośrednio z pendriva.

Pytanie do Was : Czy niestety taki obraz jest w standardzie ? Czy jest to może wina konkretnego uszkodzenia tej sztuki ? Nie wiem czy reklamować, czy doszukiwac się defektu czy może starać się coś ugrać w ustawieniach....

Z góry dzięki za pomoc
 

kartafilus

New member
Witam
Od 17.11 jestem szczęśliwym (odpukać) właścicielem EH5300 i uważam, że jest ZAJEBISTY. Szczerze to przekopałem całe forum i w cenie do 2000zł ze SMARTEM nic się lepszego nie znajdzie. Nie widze żadnych wad i mam nadzieje, że tak zostanie. Kolory, mozliwości regulacji obrazu i dzwieku - co komu pasuje (w trybie sklepowym jakość filmów była gorsza niż w trybie domowym). Internet super, aplikację świetne, jakość filmów i seriali rewelacyjna FULL HD. Opcja DLNA niesamowita, bez chodzenia z pendrivem wszystkie filmy i fotki z kompa mogę ogladać na TV. Ja kupiłem w NEOnecie za 1899zł ale już widzę że model drożeje. Sprawdziłem matryce Jest 40A6AF0D czyli Samsunga, że ma 60Hz tylko podbite cyfrowo do 100Hz wiedziałem od początku ale naprawdę nie ma żadnych smużeń ani innych duchów. Sprawdziłem też badpiksele na spreparowanych jpegach 1920x1080pix. i filmy. Nie odtwarza tylko rmvb - reszta śmiga. Wiem jak ważne są opinie tych co kupili dla tych niezdecydowanych i szukających wiec dlatego pisze tego posta. Ze swojej strony gorąco polecam model - wolałbym co prawda EH5450 ze względu na dodatkowy PVR ale nie ma szans :) EH5300 jest również SUPER a bez nagrywania przeżyję :)
Pozdrawiam
 

skiman1

New member
Mam ograniczony budżet do 1700zł, zastanawiam się nad TV UE40EH5300 czy Panasonic TX-P42X60E, głównie będzie przeznaczony do ps3, który wybrać??
 
Ostatnia edycja:
Do góry