jaki tv 55''?

kami.kami

New member
Witam,
potrzebuję pomocy w wyborze telewizora. Kompletnie nie znam się na telewizorach, a pojęcia typu coulding itp są dla mnie zagadką :) Chciałabym kupić telewizor który posłuży mi kilka lat.


1. Odległość od ekranu? ok 3,5 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? od zachodu
3. Jak duży jest pokój: ok. 20m2
4. Preferowana technologia: bez znaczenia
5. Jaki masz obecnie telewizor? stary lg
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? seriale, filmy, dokumenty
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: różnie
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? przy małym oświetleniu
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? raczej ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? nie wiem
11. Preferowana wielkość telewizora? 55"
12. Preferowana marka? nie mam
13. Czego nie lubisz w telewizorach? wolnego menu, słabego kontrastu
14. Jakie urządzenia będą podłączone? na razie tv stacjonarna, w przyszlosci konsola i jakas kablowka
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń?
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? na wprost
17. Czy ważne jest wifi ? tak
18. czy będziesz korzystać z widgetów? jak będą to chyba tak ale nie wiem
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? tak
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? tak
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? koniecznie
22. ma mieć 3D? tak (najlepiej pasywne- czytałam, że podobno lepsze)
23. ma mieć slot na karty SD? obojętne
24. ma mieć tuner DVB-S?
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? narazie internet bezprzewodowo
26. Jaki masz sygnał: tel stacjonarna
27. ile programów HD? kilka
28. ma stać czy wisieć? wisieć
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: przede wszystkim dobra jakość obrazu, czytanie polskich napisów, stabilne wifi, odbijanie się okna w telewizorze (mogę ewentualnie zasłaniać okno roletami, ale wolałabym tego nie robić), fajnie by było gdyby łączył się ze smatfonem lub tabletem (któryś telewizor miał funkcję, że jeden kanał można było oglądać na tv a inny na tablecie)
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4-5 w tygodniu, w weekend trochę więcej
33. Sugerowana cena ? 5500 zł

Chciałam kupić philipsa 55pus7509 ale nie wiem kiedy pojawi się w sklepach. Mój mąż nie chce już czekać i najlepiej jeszcze dziś pojechałby i coś kupił. Znając nas pojechalibyśmy i kupili ten, który pierwszy wpadnie w oko albo taki, który sprzedawca poleci. Raz byliśmy już w sklepie i spodobał nam się też sony KDL55W807 i KDL55W805 ale nie wiem czy spełnia wymagania. A co myślicie o Lg 55LB870V- jest weekendowa promocja i taniej o 1/3 ceny (mieszkam za granicą)?
Bardzo proszę o pomoc!!
Kamila
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Do takich potrzeb zobacz
Panasonic 55AS740 - spełni chyba wszystko, poza refleksami, ale błyszczące matryce są niemal wszędzie już.
Super wypadnie także
Samsung 55H7000 - super smart i oprogramowanie, multimedialnie najlepszy
Toshiba 55L7435 - świetny dźwięk, wysoki kontrast i najrówniejsze podświetlenie z całej stawki
Sony 55W829 (dostępny za 2tygodnie w Polsce)
Sony i Toshiba mają na obecnym oprogramowaniu pewne problemy z napisami, ale kupując taki tv, zaraz pewnie pojawi się i bluray, wtedy to na niego najlepiej zrzucić ciężar bycia urządzeniem multimedialnym :p
 

geo78

New member
Z tym podświetleniem w Toshibie to bym uważał. Znane są problemy z bandingiem i DSE. Warto sprawdzić dana sztukę przed zakupem.
 

kami.kami

New member
Te telewizory trochę przewyższają mój budżet :( Multimedialność mogę zrzucić na inne urządzenie. Pewnie i tak zaraz po zakupie tv kupiłabym jakiegoś bluray'a. Jakie inne telewizory polecacie?
 

lookerq

New member
Jeżeli faktycznie znalazłaś Lg 55LB870V w cenie do 5500 to nie ma co się zastanawiać tylko kupować. Możesz nim sterować za pomocą tabletu czy smartfona więc myślę że da się też oglądać:) Ma certyfikat DiviX HD więc nie będzie problemu z filmami. Jeżeli będzie grać to ma Dual Play(dwie osoby jednocześnie widzą dwa różne obrazy na ekranie jednego telewizora)
 

kami.kami

New member
A jak z obrazem na tym Lg 55LB870V? Przeliczyłam walutę na złotówki i wyszło 5522,45zł dokładnie, więc chyba się opłaca.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kwestia co znaczy się opłaca.
Philips ma w serii PFS75-09 potrójny ambilight i subwoofer.
Toshiba ma bardzo równe podświetlenie jeśli chodzi o czerń, a banding w meczach które pokazał z pendrive geo78 - na zielonej murawie był niewidoczny.
Można się katować oglądając biały ekran godzinami na okrągło - tylko pytam po co ? Ja wolę delektować programami HD w extra jakości .
 

kami.kami

New member
Przejrzałam oferty kilku sklepów i znalazłam kilka tv, które zwróciły moją uwagę (czasami poprzez przecenę :))
1. Samsung UE55F7005
2. Sony 55W805
3. LG 55LB870 (muszę szybko podjąć decyzję bo do jutra przecena)
4. Panasonic 55AS650
5. Samsung UE55H6415
Czy któryś z nich szczególnie się wyróżnia i jest najbardziej warty kupna? Czy najlepiej poczekać na Philipsa 7509? Ewentualnie może dozbierać do Panasonica AS750?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sorry ,sorry
Jeśli klasa nie przekraczalna brałbym Toshibę 55L7453
A jeśli dołożysz ciut to bym poczekał na Philipsa 55PFS7509.
 

kami.kami

New member
Witam ponownie. Jeszcze nie kupiłam tv. Byłam dziś w sklepie. Philips 55pfs7509 będzie dopiero od 15.08 w sprzedaży, więc muszę z niego zrezygnować. Jest jedynie w 47", ale sądzę, że będzie za mały. Oglądałam Panasonica 55as650, LG 55lb870V i Samsunga 55h6415. Te trzy najbardziej przykuły mój wzrok. Który z nich najbardziej polecacie? Proszę bardzo o pomoc
 
Do góry