Jaki TV 55" do 6000zł lub 60-65" do 8000zł

birut

New member
Mój obecny to Toshiba Regza 47" model 47z3030d tv kosztował mnie 8500zł 7lat temu.
Niestety uszkodzona jest matryca i mam problem z odświeżaniem po 40min problem sam się naprawia.

Chciałbym kupić nowy telewizor ,odpada firma Toshiba (w rodzinie padły 3szt,same wysokie modele ) oraz Philips (wszystko co mam tej firmy się psuje,mam w sypialni tv philipsa 42" najwyższy model i co chwile się wiesza pilot lub cały tv grr)

Tak jak widzicie tv tani nie był i stwierdziłem ,ze teraz za 55" nie dam więcej niż 6000zł bo potem jest żal wyrzucić chyba ,że będzie to jakiś fajny model 65".

Nie jestem przekonany do wielkości ,może mnie naprowadzicie ile cali byłoby odpowiednie na moje warunki.

Preferuje Sony,Panasonic,ewentualnie LG i Samsung.
Wymagane matryca 100/120Hz ,HDR,Hevc,nagrywanie na hdd

Brat ma już 2rok LG 55" model ze średniej półki i jest mega zadowolony,czerń,czytanie formatów,nagrywanie na hd sieciowym,timeshift,do tego fajni esie prezentuje.

Zastanawiam się nad Sony X8505C na alledrogo kusza w cenie gwarancja 5lat.
Znam jego bolączki z androidem.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
Jest to pokój z aneksem kuchennym w kształcie prostokąta 25m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
Odległość z kanapy (licząc od głowy) to około 2.6m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
Zazwyczaj dwie czasami cztery.

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
Raczej na wprost ekranu.

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
Raczej stać.

6. Jak słońce świeci w pokoju?
Okno jest od strony zachodniej,nie wpada za dużo światła.

7. Jaki masz obecnie telewizor?
Salon 47" Toshiba Z3030d

8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
100Hz HDR Hevc możliwość odtwarzania z dysku sieciowego oraz nagrywanie na zew hdd ,szybkie przełączanie kanałów

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
Kablowa tv Awacom , sygnał z kabla bez tunera

10. Jakie urządzenia?
amplituner harman kardon 370 , ps4 , komputer pc

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
ok 5 godzin

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
Mam mat ,a zawsze u kogoś błyszcząca mi się bardziej podobała ,

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
Filmy z kablówki ,często filmy z kompa , sport

14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
niekoniecznie

15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
Tak ale sieciowo mało gramy więć inputlag nie musi być super niski

16. Preferencje co do marki?
Sony,Panasonic ewentualnie LG,Samsung chociaż boję się tutaj awaryjności
Musi mieć małą ramkę najlepiej żeby zlewała się z ekranem tak jak w modelach sony x900.
Zeby też nie brał tyle prądu co moja stara Toshiba :)

17. Preferencje co do wielkości?
Minimum 55" Kusi 60 czy nawet 65" ale nie wiem czy nie będzie na wyrost.

18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
Wolne przełączanie , zawieszanie pilota(philips) ,słaba czerń i kolory , clouding

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
Zdecydowanie wieczorami.

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
55" do 6000zł 60-65" do 8000zł

21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
Nie musi mieć.
 

kacper-24

New member
posiadam samsunga ju7000 i mogę go polecić bardzo dobry Tv w swojej strefie cenowej ale kąty słabe i jak ma stać to raczej odradzam. Sony jak znasz bolączki z systemem i jesteś w stanie to przełknąć to tez całkiem niezły obraz ale również słabe kąty i lepiej go powiesić na wieszaku z regulacją. Lg ponoć z górnej półki są całkiem niezłe lecz sugeruje się opinią innych bo sam na oczy nie widziałem, a panasonic cx680 jeszcze w miarę doby Tv ale słabe odświeżanie, panasonici z wyższej półki niestety mają słabe opinie. Philipsy omijałbym z daleka ale już wiesz co i jak bo sam o tym napisałeś...
 

birut

New member
Tak znam bolączki Sony,kolory i czerń podobno ma dobre .Myślę że u mnie kąty nie będą takie istotne ponieważ raczej siedzimy na wprost .Jest jeszcze samsung ju7500 cenowo troszkę wyżej ,ale liczę ,ze cenowo zaraz spadnie.Niedługo targi CES to pewnie ceny polecą .A ty masz JS czy JU 7000.
 

BONZAI

New member
Witam wszystkich
Widze, ze kolega ma podobny problem ;) dokladnie tak jak ja przejechal sie na toshibie (u mnie 46" chyba model 355z czy jakos tak w kazdym razie matryca tez umierala regularnie od 2giego tygodnia po skonczeniu gwarancji). Tu pozwole sobie dorzucic "podziekowania" dla firmy digitalo ktora mi to "cos" 8 lat temu sprzedala!
Do rzeczy. Szukam tv 60 - 65" do 8000. Preferencje jak kolega wiec nie bede powtarzal + dodatkowo musi byc pip. Po szybkim rekonesansie na rynku wyszlo mi, ze... nie bede sugerowal moich typow ;)
Pomozcie prosze w wyborze.

Pozdrawiam wszystkich i zycze udanych zakupow.
 

birut

New member
Pip maja tez sony serii x8505.
A jak w philipsie wyglada sprawa podswietlenia matrycy ,czy przy ogladaniu po ciemku jest rowna czern.Czy przelaczanie kanalow dziala sprawnie,czy nie zawiesza sie pilot.

Sony 65x8505c cena 8299zl moze po targach spadnie .
Ma lepsza czern niz wersja 55" z racj podswietlenia direct led .
Tylko czy ta wielkosc nie jest za duza do pokoju 4,5x5,5m plus otwarta kuchnia. 2,2na 2m

Mialby stac na niskiej dlugiej meblosciance gdzie z lewei jak i prawej strony sa szklane slupki.We wneke miedzy nie by sie zmiescil z zapasem teraz 47" ma z 50cm zapasu na szerokosc.

Odlegosc od glowy do tv 2,6m

Ojciec kupil dwa dni temu Panasonica 58" i jakis ogromny sie wydaje ,ale wiadomo ze czlowiek do wielkosci sie szybko przyzwyczaja.
 
Ostatnia edycja:

kacper-24

New member
szybko działający ale za to ograniczony soft. Testy jak i opinie za dobrze nie wyszły oczywiście tylko na tym forum bo na zagranicznych ma bardzo dobre opinie jak i testy. Poszukaj informacji od użytkowników. Ja go nie posiadam i miałem z nim styczność tylko w sklepie ale nieźle to wyglądało... Philipsy odradzam, posiadałem dwa modele i obydwa padły po około roku użytkowania poza tym cały czas były z nimi problemy. Tragiczny soft i oprócz dobrych naturalnych kolorów ciągły efekt teatru i różne wady wyświetlanego obrazu.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli dostaniesz Philipsa 65PFS7559 to powinieneś być bardzo zadowolony.
Miałem go kilka miesięcy i obraz rewelacja.
Bardzo dobre skalowanie, obróbka sygnału, czerń i potrójny ambilight.
W komplecie jest też subwoofer bezprzewodowy gratis.
 

birut

New member
Ja jednak wybiorę miedzy Sony Panasonic .
Co sadzicie o wielkości 65" pod moje parametry pokoju i odległości.
Kto z was ma 65" i jakie macie pomieszczenia i odległości.
Trochę się boje zęby nie przesadzić z wielkością.
Z drugiej strony jak mierzyłem dzisiaj sony 55x8507c z moim 47"Toshiba to na wysokość identycznie jest taki sam ,po prostu mam wielką ramkę.Na szerokość 55"Sony jest o 8cm tylko szerszy.
60" byłoby optymalne ,ale chyba nie ma nic ciekawego na rynku,sa 58" panasoniki ,ale biorą mega duzo prądu.
 
Do góry