jaki tv 49-52 cale

p3m

New member
Witam,
To mój pierwszy post na forum, szukam telewizora 49-52 cale maksymalnie
Głównie skupiałem się na telewizorach Sony. 55XG9505 jednak jest troche za duży. Z tego co widziałem w newsach ma wyjść 49XH9505 pytanie czy warto na niego poczekać czy będzie to drogi telewizor w okrojonej wersji... Co sądzicie o modelach 49xg9005 i 49XG8596?

Troche danych :

Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - ok 20 m w prostokącie
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - 2.3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? - zazwyczaj maks 4 osoby na kanapie na wprost TV
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - kąty nie są aż tak ważne, oglądanie raczej na wprost z kanapy
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć - docelowo ma wisieć na ścianie
6. Jak słońce świeci w pokoju - słońce wpada przez drzwi i okno balkonowe od strony południowej
7. Jaki masz obecnie telewizor - jak wyżej: Samsung UE40F6320
8. Co chcemy aby telewizor posiadał - stabilny interface który się nie zacina, Bluetooth
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) - PS4 - standard, Netlflix - 4K,
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora - Dysk sieciowy WD my cloud, Soundbar Heos Cinema, czasami komputer ( Dell) i telefon
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor - około 4-6h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą - nie mam preferencji tutaj,
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej - tu podział jest mniej więcej taki: filmy Netflix 60%, pozostałe 30% (takie jak bajki dla dziecie, zdjęcia, pliki z serwera),
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora - tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - Raczej nie, być może w przyszłości PS4 lub xbox
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień - 30 % w dzień 70 % wieczorem
17. Preferencje co do wielkości - 49-52 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach - brak nowych technologii w mniejszych rozmiarach
19. Preferencje co do marki - Sony, ewentualne sugestie mile widziane odnośnie innych marek
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne - nie potrzebuje 3D
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup - maksymalnie do 4500 zł ( +/- 200 zł)
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu - nie


Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.
 
Ostatnia edycja:

SLAV7

New member
Bez reklam
Może poczekaj na OLED 48 cali. Pojawi się zapewne w połowie roku.
W przypadku TV SONY różnica pomiędzy 49XH9505 a 49XG9005 nie będzie prawie widoczna jeśli chodzi o obraz. Zapewne XH będzie miał nowy tryb FILMMAKER i soft.
 

p3m

New member
Ewentualnie jakaś alternatywa dla tych telewizorów które wskazałem ?
szczerze mówiąc obecnego samsunga mam 7 lat i do tej pory było ok. Niedawno zaczął się wyłaczać sam z siebie dlatego chyba nie chce już tej marki...
Ewentualnie jakiś philips panasonic LG??


Jeszcze jedno pytanie odnośnie tego Sony XG9005 - Pan w sklepie usilnie mi tłumaczył że Xg9505 ( tutaj akurat 55 cali ale myślę że wtedy xh9505 będzie miał ten sam system) ma dużo szybszy system. Czy faktycznie jest aż tak duża różnica czyt o bardziej marketing i chęć sprzedaży droższego sprzętu.
 

janusz

New member
Bez reklam
Z tej odległości 55 cali to minimum, lepszy większy nawet jeżeli tańszy model. Po kilku latach każdy model może paść, to teraz norma, dlatego lepiej kupić coś taniego, byle na porządnej matrycy i dużego producenta: Samsung, TCL, LG , Philips, Sony, ewentualnie nowe Sharpy.
 

p3m

New member
W mojej ocenie 55 cali jest za duży.
takie maksimum to 50 cali.
Dlatego skupiam się na telewizorach w rozmiarze 49 cali lub 50.
W dalszym ciągu czekam na alternatywy Sony w rozmiarze maks 50 cali.
 

janusz

New member
Bez reklam
Zrobisz spory błąd, większość osób na forum w takim pomieszczeniu widziałoby 65 cali, natomiast 50 jat tak malutki w tym pomieszczeniu, że mnie sądzę by było widać znaczącą różnicę pomiędzy TV za 1500 zł a tym za 4500 zł.
 

p3m

New member
Zrobisz spory błąd, większość osób na forum w takim pomieszczeniu widziałoby 65 cali, natomiast 50 jat tak malutki w tym pomieszczeniu, że mnie sądzę by było widać znaczącą różnicę pomiędzy TV za 1500 zł a tym za 4500 zł.

Dzięki za odpowiedź. Natomiast uważam że wielkość tutaj nie ma największego znaczenia.
Tym bardziej że nie mam po prostu miejsca na tak duży telewizor.
Prosiłbym o konkretne modele 49-50 cal.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie - wielkość zawsze ma największe znaczenie, tym bardziej, że mieścisz się w klasie Oledów extra 55" - jak LG 55C9 za 4999 czy Philips 55 Oled 745 za 4999 zł
I masz zawsze, każdego dnia gwarantowany uśmiech na twarzy, daj sobie samemu szansę na jakość bezkompromisową.
Z Twoich 49XG9505
Masz go też dla niebieskich w specjalnej cenie z pakietem gratisów dodatkowo o wartości 500 zł
 
Do góry