jaki tv 46"-> do 3500zł

wenon

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor 5x5
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora 3-3,5
3.Ile osób zasiada przed telewizorem 2-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu: na wprost i bokiem - narożnik
5.Telewizor ma stać, możę w przyszłości wisieć(ale nie koniecznie)
6.Jak słońce świeci w pokoju: 2 okna z lewej strony ale mało słońca(zachód ale przysłonięty)
7.Jaki masz obecnie telewizor: lg 32lc3r
8.Co chcemy aby telewizor posiadał: Jak najlepszą jakość obrazu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: NC+ czasami laptop
10.Jakie urządzenia: Tuner Sat, laptop
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor: dużo do 12h dziennie(dziecko bajki, żona swoje)
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą: bez różnicy
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej: filmy, seriale, córka dużo bajek
14.Czy zamierzasz serfować po internecie: czasami
15.Czy zamierzasz grać w gry: narazie nie mam konsoli
16.Preferencje co do marki: brak ale w miarę bezawaryjną.
17.Preferencje co do wielkości 46 w górę
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? w sumie w dzień do 22 max
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500-3600max
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie wiem które lepsze.

Witam
Obecnie mam już leciwego lg 32lc3r już troche nie domaga świetlówki już nie podświetlają równomiernie, przez środek mam lekką smugę widoczniejszą na czarnym tle, do tego loga kanałów po zmianie programu pozostają widoczne chwilę.
co do 3d to nie wiem czy pasywną czy aktywną, w 3d to i tak narazie nie ma za wiele do pooglądania.
na pewno przydała by się ipla i tvnplayer
chciałbym coś z pełnym podświetlaniem nie bocznym grubość tv nie ma większego znaczenia.
wifi milę widziane a lan obowiązkowy
możliwość sterowania smartfonem
zastanawiam się ostatnio nad Panasonic TX-L47ET60E

ale może ktoś podpowie co jeszcze brać pod uwagę,

z góry dzieki za pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale jesteś przy tej półce z napisem kategorii - The best i dopłata jest naprawdę nie duża.
Jeśli nie przekraczalna absolutnie to Philips 47PFL 6007
 

wenon

New member
a doradzicie mi czy warto
samsung UE47F6500S
albo
panasonic TX-L47ET60


bo tego Philips 47PFL 6007 niestety nie maja w mediamarkt, saturnie ani w euro. a chcę wziąść na raty,
samsung mi sie podoba bo ma tuner sat.

jadę dzisiaj do janek pooglądać może coś wynajdę.
nie myślałem że wybór tv to teraz taki problem.
najbardziej zależy mi w sumie na żywotności bo tv praktycznie bedzie chodził od rana do wieczora.
 

tdx

New member
Bez reklam
Samsung ma 46 cali. Moge z czystym sumieniem go polecic. Zreszta jest caly watek na forum o tym tv ze zdjeciami i filmikami

Wysłane z mojego GT-I9100
 

wenon

New member
przewaliłem prawie cały temat o tym samsungu dlatego biorę go pod uwagę.

a na marginesie skad można ściągnąć jakiś filmik do testowania tv, aby nagrać go na pena i odtworzyć w sklepie?

co sie dzieje z tym forum, wchodzę w temat o tv a przezuca mnie w inny o jakiś amplitunerach.
 
Ostatnia edycja:

wenon

New member
a wiec pozostaję przy panasonicu i samsungu, narazie samsung ma umnie przewage dzieki tunerowi dvb-s ale porównam w sklepie, tylko przydałby się jakiś filmik do przetestowania na obu tv. podrzuci ktoś jakiegoś linka.
 

pebe86

Member
Bez reklam
Widziałem swego czasu te telewizory obok siebie w którymś media czy euro (nie pamiętam). To co mi się rzuciło w oczy to znacznie lepsza czerń w Samsungu.
 

wenon

New member
byłem dzisiaj w saturnie i euro i żadnego nie mieli na stanie.
do tego koleś w euro całkowicie mi namotał w głowie, bardziej mi polecał panasonica, że podobno bardziej pada podświetlanie matrycy
wróciłem do domu i zaczołem szukać dalej,
zainteresował mnie jeszcze LG 47LA641s lub LG 47LA660S

już całkiem mam mętlik w głowie jakby był panasonic lub samsung dzisiaj to bym wzioł, a tak mam dalej zagmatwaną sytuację.

 

tdx

New member
Bez reklam
Zrył Ci tylko głowę :D no ale jako dobry sprzedawca sprzeda Ci to co ma a nie to co Ty chcesz :D
 

lajkonik122

Klub HDTV.com.pl
vip
Oj czasem trafiaja sie jeszcze tacy ktorzy chca naprawde dobrze :p lepszy taki co poleca panasonica czy inny tv niz taki ktory nas totalnie zlewa i burczy pod nosem :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips ma normalny serwis, bardzo dobrą płynność, najlepszą czerń i równość podświetlenia matrycy w klasie cenowej.
Menu działa normalnie - wiem bo mam. I nigdy mi się nic nie zawiesiło.
Za to ma niski input lag i super płynność.
 

wenon

New member
a kurat w tym przypadku nie chciał mi wcisnąć, już sie zdecydowałem na panasonica wiec podszedł do komputera sprawdza niby ma 1 szt. na magazynie(na wystawie miali 42") poszedł sprawdzić, i grzecznie mnie poinformował że ma ale jest to wystawówka ściągnięta z innego sklepu, sprawdził w których sklepach maja ile szt. i mi podał że mogę tam pojechać albo zarejestrować sobię przez stronę.
tak było w euro

w saturnie natomiast od razu wciskali mi samsunga i to innego niż chciałem, wiadomo producent za wystawki i wciskanie płaci sklepom.
 
Do góry