Jaki TV 45-49" do 2000-2400

ziemak

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok. 12-15m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3 metry, lecz teraz jestem studentem i wynajmuje pokój ze znajomymi, także w przyszłosci kawalerka z dziewczyna i będzie i większy pokój i większa odległość
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? Nie wiem, ja ewentualnie z 3-4 osoby
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? To bardziej kwestia umeblowania :)
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z lewej strony w stosunku do tv
7.Jaki masz obecnie telewizor ? nie mam
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? fajnie byłoby z amlight
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? jeszcze nie wiem
10.Jakie urządzenia ? dekoder, ale pewnie potem
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2-3 godzin
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie ma to dla mnie roznicy
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? póki co nie, ale w przysżłości całkiem możliwe
16.Preferencje co do marki ? Philips, Samsung
17.Preferencje co do wielkości ? 45-49"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? głupie jak dla mnie pytanie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? bardziej wieczorem, ale różnie bywa
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2400, ale może być i za 2000, będzie nawet dużo lepiej
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie ma to dla mnie różnicy, jeśli cena ma być tańsza to bez

Rozglądąłem się ogólnie za tv,porównywałem philips z amblight i samsunga bez. philips miał 200HZ, a samsung ponad 400HZ.
Moim ograniczeniem są sklepy jedynie media expert, neonet, euro rtv agd, nie pytajcie dlaczego :)
// Dodam, że lubię często zapalić z kolegami kwiatka i obejrzeć coś w dobrej jakości
 
Ostatnia edycja:

ziemak

New member
Ogólnie nie potrzebuje żadnych smart tv, wifi itd. Dla mnie to zbędne rzeczy. Ważne, żeby filmy czytał z USB. Jeśli jest jakiś 46-49 w przedziale do 2200 tak jak mówiłem to proszę o polecenie czegoś.
Ewentualnie jakieś 42" w niższych cenach. Nie wiem czy jest sens wydawać tyle na tv w mojej obecnej sytuacji.
Znajdzie się coś za sumę ok. 2 tysięcy ? TV ma mi jedynie służyć do oglądania filmów, mecżów..
Kiki muszę nadmienić, że interesują mnie tylko tv z MEDIA EXPERT, MIX ELECTRONICS, NEONET, czy EURO RTV AGD.
Znam głupka co bierze rzeczy na raty i sprzedaje za polowe ceny, takze mam okazje. Mogę skorzystać jedynie z tych sklepów
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Witam.
W przypadku kupna lcd trzeba uwazac na "placki" czyli nierownomierne podswietlanie matrycy.Mozesz zapytac w sklepie czy w przypadku gdy bedzie duzy clouding mozesz telewizor oddac do sklepu.Clouding dotyczy wszystkich telewizorow lcd ,led w mniejszym lub wiekszym stopniu.Najlepsze byly plazmy bo to inna technologia i panel nie jest podswietlany i cloudingu nigdy nie bylo w zadnym telewizorze plazmowym.Nawet w najtanszym.Telewizory plazmowe to wzorowa jakosc obrazu. Na zdjeciu moj telewizor plazmowy panasonic.

digitalus_neqhwhq.JPG



Kliknij na link nizej

http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/12...1-6k-wybralem-kilka-prosze-o-pomoc-ktory.html
 
Ostatnia edycja:

ziemak

New member
Ok a chciałem jeszcze spytać o model
Samsung UE48H6400
Jest za 2399 w media expert o ile czytam ma 100HZ i każdy go poleca w tej cenie
 
Do góry