jaki TV 40' do 2000, mam 3 faworytów

xero1

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 19m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Niecałe 3-3.5 m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1/2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Najczęściej na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Wieczorem słońce nie świeci.
7. Jaki masz obecnie telewizor? 26 cali :)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Wi-fi, smart tv.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Zwykła naziemna DVB-T, z czasem nc+
10. Jakie urządzenia? Pendrive z filmami.
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3 -4 h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, codzienne programy w TV
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie.
16. Preferencje co do marki? Samsung, Sony,
17. Preferencje co do wielkości? 40cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2000
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie musi

na początku wpadłem do MM zdecydowany na Samsunga eu40h6400, w sklepie sprzedawca namawiał mnie na Sony KDL-40W605B i w sumie obraz wyglądał trochę lepiej - samsung był mocno przejaskrawiony...myślałem jeszcze o Panasonicu, as600, ale 42 cale odpadają z racji dostępnego miejsca na TV :( mam wnękę szerokości 96cm...

Może ktoś pomoże? jakieś inne propozycje? :blagam:
 

xero1

New member
najlepszy pod jakim względem?jak to jest, że ma sporo bajerów (3D), a jest tańszy od Sony bez 3D :)

możesz podać jakieś argumenty przemawiające za Panasonic'iem?
 

collider

New member
Bez reklam
Ten Panas to bardzo dobry wybor, ale ja bym sie pochylil jeszcze raz nad Samsungiem. Ten tv naprawde ekstra swieci a do tego ma najlepszy smart na rynku.
 

xero1

New member
czyli sony definitywnie odpada i zostawiamy samsunga i pana??

samsung na żywo wydawało mi się, że ma strasznie przejaskrawione kolory (widziałem w MM na tle Sony'ego)
 
Ostatnia edycja:

flozbi

New member
Panasonic ma prawdziwe 100hz, a Sony nie, to najwazniejszy argument. Panasonic ma najbardziej rzeczywiste oddanie kolorów, Samsung bardziej przesycone to fakt.
 

xero1

New member
a co z jakością wykonania panasonica? znalazłem gdzieś na forum info o jednak słabym wykonaniu...jakimś "luzie" matrycy? ugina się m.in. na 2cm w głąb.
 

flozbi

New member
Nie wiem kto już ma mieć wyższą jakość jak nie Panasonic. Zresztą swoje fabryki ma w duzo bardziej rozwiniętym technicznie europejskim kraju niż RP. Jak chcesz wbijać palce w ekran to kup plazme tam bedzie ciężej.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To do tych potrzeb brałbym Panasonica 40 AS640.
Dla niebieskich członków forum jest specjalna oferta i kalibracja profesjonalna gratis.
 

xero1

New member
kiki poproszę ofertę na PW :)

aha i jeszcze pytanie - który poradzi sobie lepiej z sygnałem antenowym?tym standardowym tv naziemnej?
 
Ostatnia edycja:

Dejzi80

New member
Nie rozumiem, piszecie, że Panasonic AS600 ma prawdziwe 100hz, a w teście wykonanym przez "kiki" pisze, że ma matryce 50hz. Więc jak to jest? Sam się mocno zastanawiam nad kupnem owego tv, ale boję się o te właśnie 50hz jak to sprawa z tym wygląda.
 

Dejzi80

New member
Własnie jestem laikiem i nie rozumiem, wszyscy piszą, że ma rzeczywiste 100Hz.
A w teście "kiki"

"Pamiętać należy że telewizor posiada 100 Hz ale tylko BLS.
Matryca natywna jest 50Hz. Chociaż na wszystkich forach rozlega się wrzawa "nieomylnych" że matryca 50Hz jest już super bo wystarczy, że ma extra wspomagacze.
Zapewniam, że tak nie jest, a testy robimy teraz różnych modeli, różnych firm - codziennie.
Ale ocena tego telewizora dotyczyć będzie oczywiście klasy i ceny do jakości w klasie ."


http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...onic-powinna-zastapic-twoja-stara-plazme.html



Więc jak to jest? Prawdziwe 100Hz ale matryca 50Hz???
 

Dejzi80

New member
Eh, fakt zmyliło mnie to, że autor pisał o 600 a ktoś w komentarzu o 640.

Ale i tak wszyscy piszą, że ten 600 ma 100Hz a ja dalej nie wiem jak to jest choć jestem napalony na ten tv.
 
Do góry