Jaki TV 40-42" do różnych zastosowań - pomocy!

felis

New member
Witam
Wiem, że podobnych tematów jest dużo, ale każdy ma trochę inne preferencje więc mam nadzieję otrzymać odpowiedź na swoje. Poszukuję jakiegoś uniwersalnego TV do różnych zastosowań w tym najważniejsze: kablówka, filmy z napisami w jakości SD i HD z urządzeń usb, sieci i komputera oraz blu-ray.
A teraz konkrety:
1. Odległość od ekranu? Około 2-3 metry.
2. Jak słońce świeci w pokoju? Okno na prawo od telewizora, od strony południowej.
3. Jak duży jest pokój? 3 x 5 m.
4. Preferowana technologia? LED.
5. Jaki masz obecnie telewizor? 32" 100HZ Philips CRT.
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? filmy, bajki, informacyjne.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem? 50% w dzień, 50% wieczorem.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Przyćmione światło
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Nie wiem, chyba raczej ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? tylko i wyłącznie matowa ....lustro w domu już mam
11. Preferowana wielkość telewizora? 40" - 42"
12. Preferowana marka? Toshiba, Philips, Panasonic, Samsung
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Brzydkiego obrazu, słabych katów widzenia
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Blu-ray, kablówka z dekodera lub analogowo po antenie (jeszcze pomyślę jak podłącze), komputer, USB, LAN
15. Ile % do telewizji, a ile % do innych urządzeń? Powiedzmy 50% telewizji, 50% innych
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? Różnie
17. Czy ważne jest wifi? Tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Nie wiem co to więc chyba nie będę
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Sporadycznie, nie jest to priorytet.
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? Nie jest to priorytetem
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Tak, koniecznie!
22. Ma mieć 3D? Nie jest to priorytetem. Może być, ale nie kosztem innych sparw.
23. Ma mieć slot na karty SD? Niekoniecznie, ale musi mieć koniecznie USB
24. Ma mieć tuner DVB-S? Jesli to służy odbiorowi telewizji naziemnej to na wszelki wypadek tak.
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? tradycyjne antenowe, SCART, 2 x HDMI, USB, Ethernet, wi-fi
26. Jaki masz sygnał? Z dekodera UPC, przez SCART lub po złączu antenowym
27. Ile programów HD? 4, ale mam nadzieję, że będzie więcej
28. Ma stać czy wisieć? Wisieć.
29. Rozdzielczość? Full HD.
30. DVB-T? Tak, MPEG-4.
31. Na czym najbardziej Ci zależy? Dobre kąty widzenia, ładny obraz, obsługa wielu formatów plików zarówno HD (wmv, mts, mp4, mow) jak i SD (xvid, divx) w tym ładne skalowanie filmów SD, dostęp z TV do mediów przez USB i sieć, łatwe przeglądanie tych mediów
32. Ile osób ogląda? 3
33. Jaka klasa cenowa? ok 3000 zł, chętnie taniej.
Z góry dzięki za sugestie. Pozdrawiam.
 

felis

New member
Witam
Wydaje mi się że Philips 42PFL 6007 w tej klasie będzie zdecydowanym faworytem:
Dzięki za sugestię. Już zaczynam o nim czytać. Zastanawiałem się jeszcze nad nowym modelem toshiby bodaj TL938 (takim co ukazał się ostatnio z wi-fi). Jak ona ma się względem tego Philipsa.
W ofertach sklepów znalazłem tylko Philips 42PFL6007K. To K na końcu ma jakieś znaczenie. O ten model chodziło.
np. tutaj:
http://www.euro.com.pl/telewizory-l...ps-42pfl6007k.bhtml?from=ceneo&p=2999.00&cr=0

Poczynałem już test i widzę, że TV nie obsługuje polskich napisów. Jak jest plik z polskimi literami to rozumiem, że w ich miejsce wyświetla "krzaczki". Jakaś zmiana softu tego nie poprawia?
O jeszcze doczytałem, że nie ma matowej matrycy. Brak mi przekonania do takich rozwiązań. Nawet laptopa z błyszczącą matrycą zamieniłem na takiego z matową bo mnie denerwowały odbicia.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

felis

New member
Witam
Może ktoś ma jeszcze jakieś sugestie prócz tego philipsa? Chciałbym mieć jakąś alternatywę w wyborze.
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Toshiba 40TL938 idealnie pasuje do tych wymagań. Zwłaszcza jak złapiesz ją z 2x okulary 3d - wtedy jest naprawdę fajny jakościowo w dobrej cenie zakup.
 

felis

New member
Promocja z okularami na toshibę chyba już nigdzie niedostępna, ale i tak ją biorę pod uwagę. Nie mogę tylko doczytać czy mam matową matrycę.
Dzięki za propozycję, a może jeszcze coś? Chociaż dwa modele to już jakiś wybór więc nie jest źle.

A czy modele 40TL938 oraz 40TL939 czymś się od siebie różnią?
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Niczym - 939 ma po prostu na wyłączność EURO, pewnie po to żeby się wzajemnie nie zabijali cenami.
Matryca w 40" jest pół-błyszcząca.
 

felis

New member
A polskie napisy ta toshiba wyświetla? I czy dobrze sobie radzi ze skalowaniem filmów SD avi (divx xvid) do dużej rozdzielczości ekranu? Nie będzie jakiejś koszmarnej szachownicy pixelozy na ekranie. Czy wyświetla też pliki mp4, wmv?
I czy jak włożę dysk USB lub znajdę na dyskach sieciowych pliki w tych formatach to po prostu będę mógł je oglądać?
Może to proste pytania, ale nie mam pojęcia o TV LCD.

Dobrze, że model 939 to to samo bo są w promocji z okularami
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
A polskie napisy ta toshiba wyświetla? I czy dobrze sobie radzi ze skalowaniem filmów SD avi (divx xvid) do dużej rozdzielczości ekranu? Nie będzie jakiejś koszmarnej szachownicy pixelozy na ekranie. Czy wyświetla też pliki mp4, wmv?
I czy jak włożę dysk USB lub znajdę na dyskach sieciowych pliki w tych formatach to po prostu będę mógł je oglądać?
Może to proste pytania, ale nie mam pojęcia o TV LCD.

Dobrze, że model 939 to to samo bo są w promocji z okularami

Wyświetla polskie napisy (srt), skaluje więcej niż poprawnie. Odtwarza bez problemu mp4, wmv.
Po włożeniu pamięci USB, lub używając DLNA, możesz bez problemu odtwarzać większość formatów.
 

felis

New member
Wyświetla polskie napisy (srt)
czyli txt będę musiał przekonwertować?

Na marginesie poczytałem też o technologii 3D aktywnej i pasywnej i odszedłem do wniosku, że najlepiej nie oglądać 3D dopóki ktoś nie wymyśli TV bez okularów. Szczęście, że nie jestem fanem 3D, bo jak mam wybierać między migotaniem, bólem głowy, pojawiającymi się czarnymi liniami, gorszą jakością obrazu to czuje jakbym miał zdecydować czy wolę tyfus czy cholerę. To ja decyduję, że wole być zdrowy i nic nie wybierać.
 

felis

New member
Już dawno jest 3 D bez okularów i na razie jeszcze gorzej niż te 3 D w okularachhttp://www.nokaut.pl/szukaj/sprzet-rtv/42pfl6007.html
Dzięki ale przemyślałem sprawę, 3D mnie mało obchodzi, taki gadżet w TV który kupię. Jak za ileś lat będzie prawdziwe 3D to wtedy się zastanowię i kupię nowy odbiornik.

Teraz zdecydowanie zależy mi na dobrym 2D, jakościowym skalowaniu formatu SD do rozdzielczości matrycy, braku odblasków i odbić (czyli jak najbardziej matowa) Odtwarzaniu wielu formatu plików z USB i sieci oraz polskich napisach. I w tym względzie chyba ta toshiba będzie lepszym wyborem.
 

felis

New member
Witam
Warto też wspomnieć o marce LG, która ma sporo fajnych modeli telewizorów
Tak właściwie to może być i LG byle spełniał moje oczekiwania. Chociaż wydaje mi się, że LG przoduje w wypisywaniu nie do końca prawdziwych informacji o swoich produktach (piszę to na podstawie spostrzeżeń z branży informatycznej - dynamiczne kontrasty zamiast prawdziwych itp.). Dlatego tu jeszcze bardziej nie wiedziałbym, który konkretny model wybrać?
Philips też czyta SRT.
Ale jak rozumiem Toshiba w miejsce ąśćę wyświetli właśnie te litery, a philips jakieś "krzaczki"
Ale jeśli ma być multimedialny to 47ET 5 Panasonic.
Ale w podanym teście jest napisane: "brak pełnego czytania multimediów jak jest już w DT 50"
Nie wiem jak się ma to do toshiby, lepiej gorzej?
Tak czy owak dzięki za propozycje, przynajmniej mam jakieś wskazania i nie musze po wejściu do sklepu brać pierwszego lepszego urządzenia z półki.
 
Ostatnia edycja:

felis

New member
Witam
Po rozważaniach zdecydowałem się na Toshibę 40TL939 + 2 pary okularów za ok. 2300zł.
Martwi mnie tylko jedno. Czy ktoś ten TV wieszał na ścianie, bo jego konstrukcja jest co najmniej dziwna. Cały cieniutki, a u dołu ma zagięcie na prawie 6 cm. Zgaduję, że żadne uchwyty slim w tym przypadku nie mają sensu? Ale czy w ogóle go się dobrze zawiesza?
Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic ET5 ma otwartą przeglądarkę.
Masz 4 okulary w komplecie.
I wiesza się go bez problemów.

Również bez problemów możesz korzystać z wieszaka slim.
 

felis

New member
Witam
Panasonic ET5 ma otwartą przeglądarkę.
No tak, ale jak poczytałem test z linka który podałeś powyżej, to wychodzi na to, że z Panasonica powinien kupić model 42DT50 i byłby to dla mnie idealny wybór. Problem w tym, że jego najniższa cena jaką znalazłem to 3700 czyli sporo wykracza za mój 3000 budżet.
Dlatego zdecydowany jestem raczej na Toshibę, bo za 2300 oferuje całkiem sporo. Chodzi mi tylko o to czy z wieszaniem na ścianie będą jakieś problemy. Pogodziłem się z tym, że będzie od ściany odstawać o te prawie 6 cm.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Witam
Po rozważaniach zdecydowałem się na Toshibę 40TL939 + 2 pary okularów za ok. 2300zł.
Martwi mnie tylko jedno. Czy ktoś ten TV wieszał na ścianie, bo jego konstrukcja jest co najmniej dziwna. Cały cieniutki, a u dołu ma zagięcie na prawie 6 cm. Zgaduję, że żadne uchwyty slim w tym przypadku nie mają sensu? Ale czy w ogóle go się dobrze zawiesza?
Pozdrawiam.

Bez problemu możesz zawiesić, ale uważaj żeby śrub nie wkręcać "powyżej oporu" bo słyszałem od znajomego że chciał na siłę i przepiłował się do matrycy :D Nic nie rozwalił, ale jak wyjął śrubę to widzi podświetlenie.
Ta odstająca konstrukcja na dole jest zrobiona aby wyprowadzić czysty dźwięk, a nie "puszkowy" i nie utrudnia wieszania na ścianie nawet na wieszakach dość blisko ściany.
 
Do góry