Jaki TV 40-42 cale do 2500 PLN

btfbfc

New member
Szukam TV 40-42 cale, Full HD, min 2 HDMI, LED lub LCD, 100 Hz
Źródło sygnału n, może w przyszłości cyfrowy Polsat.

Zastanawiam się nad modelami poniżej, ale znalazłem sporo negatywnych opinii że źle podświetlone, że nie mają tak na prawdę 100 Hz tylko 50Hz.
Sony KDL-42EX440
Samsung UE-40ES5500
Samsung UE40EH6030

Proszę fachowców o pomoc, może jakaś inna marka ewentualnie.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jeśli chcesz coś z prawdziwym 100hz, to w tej cenie :

Philips 40PFL5007
Toshiba 40TL933
Sharp 40LE630

Ew. ten model EH6030 też ma prawdziwe 100hz, ale jakościowo niezbyt powala - smużenie nadal wystepuje, ze względu na wolniejsze przetwarzanie danych przez panel. I świeci zdecydowanie gorzej, bo nie jest LED krawędziowym.
 

btfbfc

New member
dzięki za podpowiedzi, trochę poczytałem i waham się między trzema modelami, może masz jakaś radę jeszcze :)
Philips 42PFL4007H - wydaje się być najlepszy na papierze
Panasonic TX-L42E5E - 150 Hz, nie wiem czy to rzeczywiste czy nie
SONY KDL 40EX650 - oglądałem kilka modeli w markecie i zdecydowanie najładniej świecił, ale boję się znużenia podczas oglądania meczy
 

matiss88

New member
Zdecydowanie polecam Ci w tej cenie Toshibe 40TL939 dostępną w rtv euro agd .. z dwoma okularami to koszt 2590 .. mozesz sprzedać okulary to wtedy jakies 280-300 zł powinieneś na tej transakcji zarobić . Ja mam tą toshibe i jestem zadowolony , obraz , czern , może dizajn specyficzny ale ogolnie bardzo pozytywne . O kanałach hd nie wspomne bo to raczej wszedzie wyglada chyba dobrze. Oglądam dużo sportu ( pilki noznej ) ale i filmów , do tego gram na pleju 3 . Ocena bardzo pozytywna.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
dzięki za podpowiedzi, trochę poczytałem i waham się między trzema modelami, może masz jakaś radę jeszcze :)
Philips 42PFL4007H - wydaje się być najlepszy na papierze
Panasonic TX-L42E5E - 150 Hz, nie wiem czy to rzeczywiste czy nie
SONY KDL 40EX650 - oglądałem kilka modeli w markecie i zdecydowanie najładniej świecił, ale boję się znużenia podczas oglądania meczy

wszystkie trzy to 50hz telewizorki. Według mnie do Twoich wymagań nie będą pasować.
 

btfbfc

New member
Byłem, zobaczyłem i kupiłem TX-L42ET5E. Pierwsze wrażenie super.
Niestety po kilku godzinach zauważyłem że w ciemniejszych scenach TV się przyciemnia, bardzo zauważalne było to kiedy w scenie źródłem światła był ogień albo po scenie ze średnim natężeniem światła następowała scena z małym natężeniem, przez ok sekundę dwie TV robił się coraz ciemniejszy i tak pozostawało do zmiany sceny.
Po 3 dniach dałem TV do serwisu, dziś serwis stwierdził że nic nie widzi i że to może problem ze źródłem sygnału.
Mam podłączona n-kę do Denona AVR 1611 i do niego TV, wcześniej miałem tak podłączony Sony i nic się nie działo.
Ma ktoś jakiś pomysł o co może chodzić?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Wyłącz w opcjach dodatki bawiące się podświetleniem lub dbające o równość podświetlenia. Spróbuj też ew. wyłączyć algorytmy poprawiające obraz - jesli nadal występuje, może to być problem matrycy.
 

btfbfc

New member
No właśnie wszystko powyłączałem i to samo, nie wiem jak w serwisie mogą tego nie widzieć, chyba że to faktycznie n-ka albo denon.
 

pioter83

New member
Witam

Przyłanczam się do tematu. Też poszukuję leda 40-42 cale z prawdziwą 100 hz - ową matrycą. Dodam że nie jestem Samsungofilem jak 95 % ludzi w tym kraju. Podoba mi się wspomniana wyżej wymieniona Toshiba, ale w internecie nie ma jednoznacznie pozytywnych opinii, w sklepie (neonet) pan tez podchodzil do telewizorów tej marki z dużym dystansem. W tym samym sklepie widziałem również Sharpa LC40LE730E za 2199zł, Toshiba 40TL938 za 2549zł co o nich sądzicie. Już sam niewiem jednego dnia podobają mi się Toshiby innego Sharpy czy Lg. Pomocy:?. A tak swoją drogą może ktoś z Państwa pokusił by się o stworzenie listy modeli, które poziadają matrycę min. 100hz (prawdziwe 100hz).
Pozdrawiam i przepraszam za ewentualne błędy na forum, bo to mój pierwszy post.:oops:
 

pioter83

New member
Dziś byłem w MM popatrzeć na tv w akcji. Toshiby wogóle mi sie nie podobały (jakby lekko snieżyły matryce). Sharp 40le730e był lepszy, ale też nie powalił na kolana(40le630e- było kilka jako pokazówki do kina domowego niby efekty fajne ale wszystkie 4 szt. śnieżyły).Panasonic 42e5e (promocja 2199zł) tragedia. Samsungi ostrość świetna, ale obraz jakiś strasznie jaskrawy aż oczy bolały (może kwestja ustawień). Najbardziej do gustu przypadły mi produkty marki LG. Co powiecie o LG 42LV570S. Prosze o poradę bo to tylko moje subiektywne odczucia. Wiadomo w sklepie (Media Markt Olsztyn) różnie te tv podłanczają i może ztąd moje odczucia. Pozdrawiami proszę o pomoc.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
A tak swoją drogą może ktoś z Państwa pokusił by się o stworzenie listy modeli, które poziadają matrycę min. 100hz (prawdziwe 100hz).
Sharp - sprawa prosta
LG - w LED wszędzie gdzie pisze 400hz lub więcej (czyli od modelu lm620). Plazma - chyba żadna
Samsung - wszystkie telewizory z 3d. Plazma - E8000
Panasonic - LED z 3d (od et5 w górę), plazmy od st50 w górę
Sony - seria HX
Toshiba - od serii TL (wszystkie z 3d)
Philips - od serii 5xxx w górę
 

fil29

New member
Też jestem na zakupie :) i jak zwykle problem z wyborem.
Tv do ogladania naziemnej telewizji , film z USB , net nie musi być gdyż mam MK 808 :)
Narazie po lekturze tego forum wybrałem kilka faworytów:
Toshiba 40Tł933
Panasonic TX-L42E5
Sony KDL-42 EX440
Doradzcie :) moze być inne jeśli uznacie ze moje wybory sa do d...
cena okolice 2k

Pozdro
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Sony i Panaś mają tylko 50hz matryce. Jeśli chcesz głównie jakości obrazu - to model TL933 jest jednym z najlepszych w swojej cenie.
 
Do góry