Jaki TV 3D ?

masol

New member
Witam, planuje zakup TV 3D....min 40 cali...i teraz pytanie do was jaki model ? LED czy Plazma ? Do TV mam również podłączoną konsole PS3....oglądam z odległości 2 metrów. I żeby była rozsądna cena....
 

todei

New member
A ile chcesz wydać i czego oczekujesz? Zależy Ci na jakości obrazu czy może oszczędności?
Ja na przykład kupiłem parę miesięcy temu plazme samsunga 50C7000(50cali) za 4.500zł i jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu-znów na nowo doceniam grafe w grach na ps3 a wiedz że wcześniej miałem LCD 40":)
Wogóle plazmy oscylujące wokół 5000 zł to już plazmy z najwyższej półki i naprawdę warto się nimi zainteresować bo oferują jakość obrazu do której LCDkom w tej cenie wiele brakuje...
 

masol

New member
Chodzi mi mianowicie o jakości obrazu....jak i 3d...tak 4500 tys. myślę że mogę wydać ale czy 50 cali to nie jest za dłuży przy oglądaniu maksymalnie 2metrów. Oglądałem Samsunga 40D5800... Prezentował się świetnie chciałbym również by telewizor starczył mi na trochę na tą chwile mam Samsunga 37A551.
 

todei

New member
Jeśli zależy Ci na obrazie to plazma.Samsung PS50C7000 jest świetny ale po updejcie się trochę 3D powaliło i trzeba się bawić ustawieniami żeby zniwelować błędy(być może jakiś update to poprawi) Z czystym sumieniem mogę Ci polecić panasonica VT 20(zeszłoroczny model), GT 30 albo VT 30(najdroższy i najlepszy)To chyba najlepsze plazmy na rynku ze świetnym 3D.Polowałem swego czasu na VT 20 ale skusiła mnie konwersja2d do 3d w samsungu...Spokojnie bierz 50cali bo będzie w sam raz-sam tak oglądam;)Oczywiście nie twierdzę że tylko te plazmy się liczą ale nimi się swego czasu interesowałem dlatego tylko o nich mogę się wypowiedzieć.Poczekaj jeszcze może ktoś coś doradzi. Ja radzę tylko,żebyś jednak celował w plazmę 50cali a gdybyś miał okazję dorwać jednego z tych panasów,to nawet się nie wahaj bo to podobno najlepsze plazmy...aż sobie nie mogę wyobrazić jaki musi być obraz na nich,jeśli już na moim jest taki piękny:)
 
Ostatnia edycja:

wrx

New member
Bez reklam
Witam, planuje zakup TV 3D....min 40 cali...i teraz pytanie do was jaki model ? LED czy Plazma ? Do TV mam również podłączoną konsole PS3....oglądam z odległości 2 metrów. I żeby była rozsądna cena....
Idz do sklepu i sam zobacz.
Ja w TV Sony widze podwojne 3D (crosstalk), na plazmie tego nie doswiadczam.
A pozniej to juz wybierz model. ;)
 

masol

New member
A nie doznaliście w plazmie migotania ? oraz ten biały oczojebny
*todei podeślesz mi swoje ustawienia co do tv....
 

todei

New member
Mogę Ci przesłać nie ma problemu. Tylko tak jak mówiłem że do trybu 3D używam trochę zmienionych ze względu na crosstalk właśnie...
Co do bieli,to akurat w plazmach biel nie jest oczojebna(jeśli to dla Ciebie zaleta bo dla niektórych to wada)za to czerń jest świetna.
Jeśli chcesz skorzystać z rady kolegi WRX odnośnie sklepu,to uważaj bo sklepy najczęściej nie mają dobrych warunków do oceniania obrazu tv, nawet gdy ma się możliwość zmiany ustawień,gdyż oświetlenie wiele psuje...Słyszałem nawet o poglądzie że LCD w sklepie zawsze wygląda lepiej niż plazma,jednak w domu okazuje się że wiele traci a plazma z kolei w domu dopiero zyskuje na jakości obrazu...coś w tym jest.
7000 to lepszy model bo o ile się nie mylę,to chyba nawet najwyższa półka samsunga z tamtego roku...
@WRX : Niestety muszę Cię zmartwić bo ja mam crosstalk na plazmie-fakt że nie wielki i że pojawił się dopiero po którymś tam updacie ale jednak jest :(
 
Ostatnia edycja:

wrx

New member
Bez reklam
Jeśli chcesz skorzystać z rady kolegi WRX odnośnie sklepu,to uważaj bo sklepy najczęściej nie mają dobrych warunków do oceniania obrazu tv, nawet gdy ma się możliwość zmiany ustawień,gdyż oświetlenie wiele psuje...
Mnie chodzilo o zwykle zerkniecie - zadnych testow.
Ja tak zrobilem i wyszlo, ze Sony w 3D nie jest dla mnie - mega crosstalk.

@WRX : Niestety muszę Cię zmartwić bo ja mam crosstalk na plazmie-fakt że nie wielki i że pojawił się dopiero po którymś tam updacie ale jednak jest :(
A jaki masz model TV?
 

todei

New member
Mogę Ci wysłać na maila bo mam fotki z tymi parametrami a nie chcę tego przepisywać bo by długo trwało bo na ps3 na joypadzie piszę:) Ewentualnie możesz wejść na temat poświęcony 50c7000 i tam też to znajdziesz. Co do 3d,to niekoniecznie będziesz potrzebował ustawień bo chyba nie będziesz miał tego felernego softu co ja,który to 3d "popsuł". Jak kupisz,to sprawdź soft.Prawdopodobnie będzie 2xxx.x to taki zostaw i nie wgrywaj nowego tylko sprawdź 3d...Najlepsze 3d było na pierwszych update'ach 1xxx.x a najgorsze na najnowszych 3xxx.x...
 
Do góry