Jaki TV 32" z dobrym obrazem SD?

Keras72

New member
Witam!

Proszę o pomoc w wyborze telewizora.

Myślałem o 32” przekątnej, ale coraz bardziej skłaniam się do nieco większej (37-42"), bo zauważyłem, że lepsze modele często nie występują w 32" (szkoda, że nie mogę zmienić tytułu wątku...)

Telewizor do sypialni. Będzie służył głównie (80-90%) do oglądania filmów (divx) i dlatego musi mieć możliwość odtwarzania filmów z polskimi napisami bezpośrednio z pendrive’a. Chciałbym żeby TV miał WiFi i możliwość korzystania z serwisów VOD (w rodzaju ipelxa). Poza tym czasami pewnie będzie na nim oglądana zwyczajna telewizja, może jakieś pliki z komputera (np. zdjęcia, czy nagrania video). Może podłączę do niego DVD (ale na pewno nie będzie to dominujący sposób użycia).

Najważniejsze dla mnie parametry to (w kolejności odzwierciedlającej znaczenie):
1. odtwarzanie filmów z pendive’a (z polskimi napisami) i możliwość korygowania ustawień napisów (np. wielkości),
2. jakość obrazu – telewizor musi dobrze radzić sobie z sygnałem o niższej rozdzielczości, czyli filmami w divxach i sygnałem telewizyjnym SD (cyfrowe UPC),
3. jak najmniejsza grubość telewizora i możliwość powieszenia go na ścianie (będzie wisiał w przejściu między łóżkiem, a ścianą, które jest bardzo wąskie, więc im mniej miejsca zabierze, tym lepiej),
4. przyzwoita jakość dźwięku (przyzwoita, czyli nie odbiegająca negatywnie od standardu).

Telewizor będzie oglądany z odległości około 2,2-2,5 m, praktycznie wyłącznie na wprost. Chyba LED, ale jestem otwarty, bo to założenie nie wynika z rzetelnej znajomości tematu :)

Jeśli chodzi o markę, to nie mam ścisłych preferencji. Ważne, żeby był to sprzęt godny zaufania i bezawaryjny.

Pokój nie jest nasłoneczniony, a poza tym z TV będziemy korzystać głownie wieczorem – jak to w sypialni :) Przy oglądaniu zapewne będzie zapalona lampka na stoliku nocnym.
Telewizor będzie używany przez 2-3 godziny dziennie, może nieco więcej w weekendy.
Zupełnie nie potrzebuję „bajerów” w rodzaju 3D (jeśli rekomendowany model będzie to miał, to OK, ale na pewno tego nie szukam i nie kieruję się tym).

Cena to kwestia otwarta. Chcę kupić telewizor, który dobrze sprawdzi się w przewidzianych dla niego zastosowaniach, ale jednocześnie nie chcę kupować czegoś na wyrost. Wstępnie zakładam budżet w granicach 3 000 zł, ale to nie jest sztywne założenie (chętnie wydam mniej, ale jeśli będzie trzeba to mogę nieco dołożyć).

To chyba wszystko…

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc!
 
Ostatnia edycja:

Keras72

New member
Już niemal zdecydowałem się na Samsunga 40D6750 (przekątna jak widać urosła :)) ale trochę wystraszyłem się "loterii matrycowej".
Myśli w naturalny sposób pobiegły więc do Samsungów wyższych serii (w stylistyce ósemki nawet się zakochałem), ale ceny są 0 1,2-1,4 tys. wyższe, a jeden z forumowiczów już mi podpowiedział, że różnicy jakości właściwie nie zauważę (w porównaniu do D6750 z dobrą matrycą), więc to trochę duża "dopłata za pewność".

Pomóżcie, proszę. Co robić, co wybrać, żeby dostać dobry efekt, za odpowiadające mu pieniądze? Z jednej strony nie chcę przepłacić za bajery i jakość dostrzeganą jedynie przez ekspertów, z drugiej nie chcę zaoszczędzić, a potem być rozczarowanym.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do potrzeb i warunków sypialni bez 3D to spokojnie wystarczy na 40 D 6500.
Odległość też extra. A że oglądanie wieczorami to powinno być extra.
 

Keras72

New member
Dzięki Kiki za odpowiedź!
Czyli nie bać się tych różnych matryc i nie szukać alternatywy dla Samsunga z linii D6500?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Absolutnie nie.
A odległość pewnie ok. 3 m , bo łóżko plus przejście.
Będzie bardzo dobrze.
Jedynie możesz pomarudzić i wybrać do sypialni model z białą extra ramką
40D 6510.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model 6750 to model przeznaczony tylko do sieci.
To jest ten sam model różni się kolorem obudowy.
 
Do góry