Jaki TV 32 cala (pod kątem Wii) 3000zł

Xender

New member
Poszukuję jakiegoś TV LCD (może być LED, może nie być) który będzie w miarę dobrze skalował obraz niskiej rozdzielczości aby jakoś to wyglądało w przypadku wii ( a nie wielkie rozmyte plamy). Poza tym zamierzam oglądać filmy w niskiej jak i wysokiej rozdzielczości, co do odbioru telewizji to sporo "zwykłych" kanałów plus kilka HD. Od TV będę odsunięty o jakieś 2,5m.
 

RAISER

New member
I Ty chcesz kupować 32 cale za 3000 złotych ? LOL.
Plazma Panasonic 42G20 i jesteś w niebie. Zaręczam że gry z Wii będą bardzo dobrze wyglądały na tym TV (żadnej tam pikselozy ani innych tym podobnych bzdur znanych z LCD-ków). O powidoki też się nie martw.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ile % grania ?
ile % do oglądania tv ?

jak słońce świeci w pokoju ? Jak duży jest pokój ? jaki masz obecnie telewizor? jakie programy najczęściej oglądasz? więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? preferowana wielkość telewizora? preferowana marka ? czego nie lubisz w telewizorach? jakie urządzenia będą podłączone ? ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? Czy ważne jest wifi ? czy USB ma mieć czytanie filmów ? jakimi złączami ? jaki masz sygnał ? ile programów HD ? ma stać czy wisieć ?
 

Xender

New member
Na początku ma stać, potem może zawieszę. Powiedzmy stosunek grania do oglądania 40% do 60%.
Na ogół będę siedział na wprost TV jednak czasem gdy do gry na wii będzie potrzebne dodatkowe miejsce jedna osoba może siedzieć pod kątem mniej więcej 60 stopni. Jeśli chodzi o oświetlenie mam okna skierowane na zachód (czyli jasno mam popołudniu ;p) jednak zasłonienie okna to żaden problem. Zamierzam podłączyć konsole i jakiś odtwarzacz. Wifi i jakieś bajery w TV mile widziane ale to nie jest absolutna konieczność, jakość obrazu najważniejsza. Dodam że czasami lubię dłużej pograć szczególnie jak wpadnie mi jakaś świetna gra, mam nadzieję ze 5 godzinne sesje nie wywołają powidoków interfacu gry na plaźmie ;p (z tego co wiem nie powinno).

A jeszcze kwestia opłat za prąd ;p wyliczyłem że rocznie przy cenie 30gr za kWh za 6 godzinne używanie plazmy dziennie zapłacę jakieś 200-300 zł za rok (w zależności od zapotrzebowania na moc), zgadza się?
 

RAISER

New member
Na początku ma stać, potem może zawieszę. Powiedzmy stosunek grania do oglądania 40% do 60%.
Na ogół będę siedział na wprost TV jednak czasem gdy do gry na wii będzie potrzebne dodatkowe miejsce jedna osoba może siedzieć pod kątem mniej więcej 60 stopni. Jeśli chodzi o oświetlenie mam okna skierowane na zachód (czyli jasno mam popołudniu ;p) jednak zasłonienie okna to żaden problem. Zamierzam podłączyć konsole i jakiś odtwarzacz. Wifi i jakieś bajery w TV mile widziane ale to nie jest absolutna konieczność, jakość obrazu najważniejsza. Dodam że czasami lubię dłużej pograć szczególnie jak wpadnie mi jakaś świetna gra, mam nadzieję ze 5 godzinne sesje nie wywołają powidoków interfacu gry na plaźmie ;p (z tego co wiem nie powinno).

A jeszcze kwestia opłat za prąd ;p wyliczyłem że rocznie przy cenie 30gr za kWh za 6 godzinne używanie plazmy dziennie zapłacę jakieś 200-300 zł za rok (w zależności od zapotrzebowania na moc), zgadza się?

Przecież przez pełne 5 godzin i tak nie będzie ci wyświetlać ciągle HUD'a na ekranie bo przecież kiedy normalnie grasz to są np. przerwy na scenki przerywnikowe, czasami wchodzisz do menu, czy robisz różne inne rzeczy i HUD wtedy przestaje się wyświetlać albo nawet wyświetla się w inny sposób. Także tym akurat raczej bym się nie martwił. A co do rachunków... stać cię na telewizor za 3000 złotych a nie stać cię na te 200-250 złotych więcej na cały rok ? :) Jak to jest ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry