Jaki tuner do kina??

traszka

New member
Jaki tuner satelitarny ma wyjście audio po coaxialu, nie musi być z dyskiem?
Jaka jest różnica w jakości dźwięku po coaxialu i L/R (dwie wtyczki czerwona i biała) i czy jest zauważalna dla zwykłego oglądacza telewizji.
W moim HTS8100 nie ma wejścia optycznego jest coaxial i L/R i czy mam szukać taki tuner.
 

slawekj74

New member
Powinienes sprawdzić Fergusona 8900 (ma S/PDIF). Nie wiem czy spełni Twoje oczekiwania ale wg mnie jest dość przyzwoity w obsłudze, obraz doś dobrej jakości no i ma funkcję PVR. Ewentualnie coś porównywalnego cenowo to Kathrein 910, dalej masz już tylko humaxy, topfieldy itd. Fergusona mogę polecić bo go używam.




  • Jeden czytnik kart płatnej telewizji i 2 gniazda CI
  • Odbiór kanałów nadawanych w High Definition
  • Cyfrowe wyjście audio/video HDMI z ochroną zawartości (HDCP)
  • Dwa złącza USB do podłączenia zewnętrznego dysku lub pamięci flash
  • Nagrywanie na zewnętrznej pamięci w pełnej rozdzielczości obrazu – również HD
  • Analogowe wyjście video component
  • Obsługa standardów MPEG-2, MPEG-4, MPEG-4 H.264/AVC
  • Pamięć do 5000 kanałów
  • Zaprogramowane fabrycznie kanały z satelitów Astra i Hotbird
  • Oddzielne listy kanałów ulubionych, telewizyjnych i radiowych
  • Programowanie odbiornika przy pomocy portu USB i RS-232
Złącza:
  • HDMI z HDCP
  • Component (Y, Pb, Pr)
  • 2x SCART
  • RCA (Cinch) video
  • 2x RCA (Cinch) analogowe audio
  • S/PDIF - cyfrowe optyczne wyjście audio
  • RS232 – do programowania odbiornika z PC
  • 2x USB (na panelu przednim i tylnym)
 

traszka

New member
Dzięki za podpowiedź. miałem go na uwadze, ale u mnie jest tylko coaxial i zastanawiam się czy zastosowanie konwertera s/pdif-coaxial pogorszy jakoś dźwięku. Narazie mam podłączone przez 2xRCA (Cinch), czy dla przeciętnego oglądacza jest zauważalna różnica dźwięku między cyfrowym a 2xRCA, czy jest o co kruszyć kopie.Jak nie ma zauważalnej różnicy to kupię tego Fergusona.

PS
Dla mnie to jest ten dźwięk zadowalający, tylko jak posłuchają tego znajomi co mają kina z wyzszej pólki, nie będzie plamy.

Znalazłem taki tuner z coaxialem
GLOBO HD S1 2CI 2CX PVR Ready, czy ktoś widział w działaniu taki tuner, jak on sprawuje się pod Cyfra+ i Cyfra HD?

Rozwiązałem problem, przeszukując net w poszukiwaniu odpowiedniego tunera natrafiłem na zdjęcie tylnej ścianki Philipsa HD i przecieram oczy bo nie dowierzam, tam widać coaxialne wyjcie audio. Pracownica Cyfra+ jak pytałem telefonicznie, odpowiedziała, że ich tunery mają tylko wyjcie optyczne, nie wiedzą czym handlują.
Podpisałem umowę na HD i dostałem tuner bez dysku 6201, po podłączenieniu miłe zaskoczenie dużo lepszy obraz jak na 6010 no i dźwięk, który zauważy nawet przygłuchy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry