jaki to rodzaj matrycy

duber

New member
witam,nigdzie nie ma na tv naklejki jak w c650 jaki rodzaj matrycy jest
wetrowalem forum ale po 2 godz poleglem,jaki to rodzaj matrycy,jedyna naklejka na tv jaką mam
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Dokładnie, teraz już tak łatwo nie podejrzysz naklejki...jeżeli jeszcze tam jest.
Pewnie to celowe działanie tak aby potencjalni klienci za barzdo nie marudzili.
 

farba

New member
Dokładnie, teraz już tak łatwo nie podejrzysz naklejki...jeżeli jeszcze tam jest.
Pewnie to celowe działanie tak aby potencjalni klienci za bardzo nie marudzili.
Niezły tekst z tym marudzeniem:smile: XXI wiek, niby cywilizowany kraj, a klient traktowany jak frajer, tzn płać i licz, że w matrycowej loterii trafisz na lepszą:smile: Wbrew pozorom nie jest to blacha sprawa ponieważ od tej loterii zależy, czy patrząc z boku ujrzysz "mleko", czy dość wyraźny obraz. Jako klient, nie mam prawa wiedzieć co kupuję? Dziwię się, że tym tematem nie zainteresował się UOKiK, bo moim zdaniem to skandal.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Wbrew pozorom nie jest to blacha sprawa ponieważ od tej loterii zależy, czy patrząc z boku ujrzysz "mleko", czy dość wyraźny obraz. Jako klient, nie mam prawa wiedzieć co kupuję? Dziwię się, że tym tematem nie zainteresował się UOKiK, bo moim zdaniem to skandal.

To powiedz czemu Pioneer nie robi już plazm?
Bo klient chce taniej :) Zobacz posty typu: jaki 50" LED 3D do 1500zł?
Wyszło że bardziej dla klienta od jakości liczy się cena....
Można przymknąć oczy na obraz na jakość ale cena.... musi być niska
 

farba

New member
To powiedz czemu Pioneer nie robi już plazm?
Bo klient chce taniej :) Zobacz posty typu: jaki 50" LED 3D do 1500zł?
Wyszło że bardziej dla klienta od jakości liczy się cena....
Można przymknąć oczy na obraz na jakość ale cena.... musi być niska
Okej;-), ale ja mam na myśli sytuację, gdy płacisz tyle samo za dany model TV, a montowane są w nim różne matryce. Mało tego, nie masz możliwości sprawdzenia co kupujesz, bo skrzętnie ukryto oznaczenia wspomnianych matryc. Skoro liczy się głównie cena, to niech będzie napisane, że dany TV kosztuje mniej bo posiada matrycę X, a droższy matrycę Y.
Stoję przed wyborem 32 calowego telewizora od Samsunga, mam do wydania 2000zł, ale za cholerę nikt mi nie jest w stanie powiedzieć jaka matryca jest w danym modelu. Kiedyś, można to było wyczytać z zewnętrznej nalepki, teraz już nie. Przykładowo w D5000/5500 są tylko s-pva(sq), inne, czy "mieszanka" różnych matryc?
 

duber

New member
z tym marudzeniem to moze i prawda,moze dawano cynk do samsunga ze klijenci marudzą choc mysle ze to moze 0,5% klijentow pyta o rodzaj matrycy.
mysle ze bardziej chodzi o oszczednosc na naklejkach :)

z drugiej strony jak kupywalem c650 to dalem popalic dla sprzedawcy,4 katrony otwieralismy i szukalismy sq i sie znalazła,po czym dojechal do sklepu kolega i tez bral...jak mu opowiedzialem o tych matrycach sprzedawca mało sie nie popłakal z nerwów...
co ciekawe jak kilka dni temu kupywalem d5500 wchodze to tego samego sklepu ten sam sprzedawca i na wstepie słowa"panu dziekujemy"oczywiscie to bylo w żartach z usmiechem na twarzy ale widzialem te jego wkurw***ie.otwieramy pierwszy karton a tu zonk nie ma naklejek,jaki on byl zadowolony...ja nie ;/
wazne ze obraz zyleta :) odpukac w niemalowane..
 

farba

New member
...kilka dni temu kupywalem d5500 wchodze to tego samego sklepu ten sam sprzedawca i na wstepie słowa"panu dziekujemy"oczywiscie to bylo w żartach z usmiechem na twarzy ale widzialem te jego wkurw***ie.otwieramy pierwszy karton a tu zonk nie ma naklejek,jaki on byl zadowolony...ja nie ;/
wazne ze obraz zyleta :) odpukac w niemalowane..
Ile dałeś za D5500?
 

duber

New member
3450 w mix electronics
w sumie byl po 3800 na sklepie ale nie chcialem z półki,wiec czekalem 2 dni na dostarczenie nowego w nieotwieranym kartonie zaznaczylem.ale przy zalatwianiu formalnosci sprzedawca zobaczyl ze to ostatni na magazynie i udało sie zejsc do owej kwoty.spytalem skąd taka cena powiedzial ze za jakis czas wychodzi znow jakis nowszy model i dlatego dało rade.
tv zostal dostarczony z magazynu z karkowa ul dąbka
 

farba

New member
możesz się w 32" nadziać na T315HW07 z AUO.

...właśnie się chyba na taką nadziałem(D5000), bo pod lekkim kątem obraz traci ostrość, wyraźnie jaśniejąc. Niestety, wymieniłem na drugi egzemplarz i jest to samo. Odpuszczam kolejną wymianę, ponieważ pierwsza nie przebiegła bezproblemowo. W sumie nie mam pretensji do sprzedawcy, bo niektórzy kupujący są bardzo przewrażliwieni, nie chcąc towaru z opakowania noszącego ślady otwarcia. Loteria z matrycami to wyłącznie wina producenta, który pakuje kichę skrzętnie ją ukrywając, na dodatek każąc płacić tyle samo co za TV z lepszą matrycą.

PS. mam takie lamerskie pytanko; na stronie producenta znalazłem aktualizację oprogramowania w języku angielskim. Czy po jej wgraniu nie stracę polskiego menu?

Z góry dzięki za pomoc ;-)
Pozdrawiam.
 
Do góry