Jaki telewizor wybrać ? Samsung czy LG

Kakaber

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? -
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1,5m - 2,5
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? -
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost, bokim i pod nim
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z prawej strony
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Grundig 26 lxw 68-8600 dl
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobry obraz i dobry kąt widzenia
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? komputer i cyfrowy polsat
10.Jakie urządzenia ?
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 8-12 tak mniej więcej
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? słońce jakoś nie wali mi po oczach w pokoju więc nie wiem czy jest to jakaś różnica, a jak wali to zasłaniam rolety :)
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? czasami Fifa
16.Preferencje co do marki ? -
17.Preferencje co do wielkości ? 32"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? -
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? to się rozkłada, czasami cały dzień do późnych godzin tak jak w tym momencie
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 1300 to jest taki max absolutny myśle
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie

Już po ankiecie a więc

Witam

Generalnie telewizor będzie służył jako monitor do komputera, czasem jakiś film czy mecz (choć ostatnio więcej ich oglądam) no i czasem się zdarzy jakaś fifa albo pes :)

I teraz tak, w odniesieniu do 26" telewizora :

Jak siedze, to jestem na wprost monitora jakieś 1,5m od niego

Jak leże i oglądam film lub mecz to jestem jakieś 2,5m od telewizora, ok. metr poniżej środka ekranu i ok. metr w lewo od środka ekranu :p

Kolejna kwestia taka, że tv będzie służył jako monitor więc nie potrzebuje pierdół jak smart, wifi czy tam nie wiem co jeszcze, czyli myśle, że to coś także cene zaniży :D ale przynajmniej 2 porty HDMI muszą być.

Zainteresowały mnie dwa modele

Samsung UE32H5000 - niestety linka nie moge podac, bo regulami :p

oraz

LG 32LB5610 - jak wyżej

I teraz nie wiem na który się zdecydować, dzisiaj byłem w neonecie, no to ten LG wyraźnie lepiej się prezentował jeżeli chodzi o obraz, ale czytając rózne opinie czy testy i to jak ten Samsung jest zachwalany no to nie wiem czy to nie jest kwestia poprostu ustawień jasności, kontrastu czy nie wiem czego tam jeszcze, tzn. zachwalali inny model UE32H5500 z tym, że raczej niczym się nie różnią oprócz SMARTu

Różnica w cenie to też jest jakieś ok. 150-200zl na korzyść LG, więc po wrażeniach i cenie to wniosek nasuwa się sam, ale jak mówie, po testach i opiniach troszke sie napalilem na Samsunga :D Teraz pytanie czy słusznie ? No i czy ten LG ma ma matryce IPS ? bo w sklepie gościu mi powiedział, że ma, a czytając specyfikacje na różnych stron raz podają, że ma a raz nie podają nic więc troche już głupi jestem :p

Aaa, i jeszcze żywotność czy tam awaryjność przydałaby się jakaś większa ze względu na to, że sprzęt będzie dosyć mocno eksploatowany, ale to rozumiem, ze to chyba raczej "jak się trafi" w tych czasach ? :p

Co jeszcze ??? hmmm, chyba wszystko, jeżeli macie jakąś inną propozycje do max 1200-1300zl to chętnie rozważe i najlepiej z oferty neonet, gdyż w mojej miejscowości nie ma zbyt wielkiego wyboru jeżeli chodzi o sklepy :(
 
Ostatnia edycja:

Kakaber

New member
Przewyższa mój budżet.

A z tych dwóch co podałem ? az tak bardzo są gorsze od tego Panasa ?

Z tych które wymieniłem to który byłby lepszy ?

Troszkę się rozpisałem w pierwszym poście żeby przedstawić swoją sytuacje i z czym mam problem więc prosiłbym o jakąś w miare bardziej rzetelną odpowiedź.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie nie są dużo gorsze , powiedziałby że jako monitor są podobne. Ale jeśli np będziesz wyświetlał filmy to już Panasonic będzie lepszy - dlatego taka oferta.
 
Do góry