Jaki telewizor wybrać? Budżet do 4500zł

Sorn

New member
Cześć,

Posiadam na aktualną chwilę Philipsa 8007 w wersji 46 calowej, ale sprzęt powoli pada, a gwarancja się skończyła więc czas na nowy sprzęt.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4-4,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Najczęściej 2, ale często jak ktoś przyjdzie to max 10
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? W Większości na wprost, czasami może być delikatne z boku.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? WISIEĆ
6. Jak słońce świeci w pokoju? z boku, małe nasłonecznienie od lewej strony.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Philips 46PFL8007/12
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobry Obraz, Dzwięk i opcjonalnie Ambilight
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? DEKODER CYFROWY teraz, ale później będzie tylko Streaming z serwisów VOD.
10 .Jakie urządzenia ? Może kiedyś BluRay
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Na tygodniu 2-4 na weekendzie 6-10
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? NIE
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? FILMY i SERIALE
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? NIE, AKTULANIE 2 razy surfowałem przez 5 lat.
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? NIE ZAMIERZAM
16. Preferencje co do marki? – PHILIPS,SONY, LG jeszcze Panasonica można brać pod uwagę.
-
17. Preferencje co do wielkości? 49 - 60 cale( 49 cali TYLKO DLA PHILIPSA, ze wzgledu na Ambilight, mam ograniczną ścianę)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? SŁABA PŁYNNOŚĆ RUCHU, JAKOŚĆ OBRAZU, SŁABY DŹWIEK
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 65/35
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4500 zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? BARDZO RZADKO
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? TAK, NETFLIX, HBO GO, SHOWMAX itd.

Wstępnie znalazłem takie TV:
- PHILIPS 49PUS7502
- LG 55EG9A7V (Wiem, że FULL HD, ale mi to nie przeszkadza)
- LG 55SJ810V
- SONY BRAVIA KD-55XE8599
- PANASONIC VIERA TX-58EX703E

Jeśli znajdziecie coś jeszcze równie ciekawego to śmiało proponujcie w komentarzach.
Ja zmazałem te telewizory, chyba spełniają moje założenia.

dzięki z góry za pomoc
 

strazakp

Banned
Z tego zestawienia to tylko Panasonic 58ex700. Z budzetu zostanie jeszcze kilka stów w kieszeni. Masz 3" więcej a to na duży plus bo jest widoczne. 49" obie odpuść.
Panasonic spełni oczekiwania.
 

mac_latawiec

New member
To prawda, ale przy budżecie 4500 dokładając z 300 starczy na Panasa ( idzie dostać za 3900) i PS4 do HBO GO oraz jako odtwarzacz blu ray , nie mówiąc o graniu na konsoli

Tylko budżet musiałbyś przekroczyć
 

Sorn

New member
@Adam85Rbk właśnie szukam recenzji/testu tego OLED-a,jakiegoś takiego lepszego by móc określić czy warto go wziąć. W dodatku nie wiem czy jest tam HDR i aktualizacja do WEB OS 3.5
 

Sandre

New member
To przeczytaj sobie choćby opinie na temat tego tv w sklepie na literkę E...:)

Nie wiem czy z dobrego sklepu na E czytałem opinie ale jak z tego co to w ćwierćfinale z portugalia odpadliśmy:) to soniak nie ma takich zly opinii. Jeden sie wyrwał, że mu mecze smużą ... ale czytam i choćbym matryca 150hz była to się ktoś trafi ... papier przyjmie wszystko :)

U mnie (a patrze na najlepszy stosunek ceno-wielkościo jakości) prowadzą

Panasonic TX-58EX703E

i

TLC65C70
 

strazakp

Banned
Nie wiem czy z dobrego sklepu na E czytałem opinie ale jak z tego co to w ćwierćfinale z portugalia odpadliśmy:) to soniak nie ma takich zly opinii. Jeden sie wyrwał, że mu mecze smużą ... ale czytam i choćbym matryca 150hz była to się ktoś trafi ... papier przyjmie wszystko :)

U mnie (a patrze na najlepszy stosunek ceno-wielkościo jakości) prowadzą

Panasonic TX-58EX703E

i

TLC65C70
Bez wątpienia tylko Panas z tych dwóch.!!!
 

Sandre

New member
Tylko z tego co widzę Panas nie ma bluetooth... Co np utrudni połączenie z głośnikami... Na razie prowadzi w moim rankingu ale cały czas nasluchuje i mam oczy szeroko otwarte :)
 

janusz

New member
Bez reklam
W testach wypadają podobnie. TCL jest bardziej doceniany w Europie, ma lepszy system i gwarantujący, że wszelkie nowinki bedą działać nawet jak producent oleje temat (zawsze są aplikacje na androida obsługujące wszystkie nowinki, a tego nie gwarantują inne systemy, a nie wiadomo co można będzie oglądać na tv za rok czy dwa). Ponadto ma audio deklasujące Panasonica, a jedyną zaletą panasonica są wątpliwe upłynniacze posiadające tyle samo zwolenników co przeciwników.
 

Sorn

New member
Przyznam że TLC się bardzo boję.
Mega negatywne opinie w sieci. Zwłaszcza aktualizacji do Androida 7.0. Z drugiej strony Panasonic leży i kiczu z aplikacjami VOD.
Nie mam ochoty od razu kupować podstawki. Ona będzie potrzebna za 2-3 lata znając życie, ale nie teraz.
Ten OLED od LG w full HD jest warty v wzięcia w tej rozdzielczości?
No i pytanie czy kupować tv czy wstrzymać się na nowości z 2018?
 
Ostatnia edycja:

mac_latawiec

New member
Mam Panasa ale tego LG też bym chętnie przygarnął , wcześniej nawet nie myślałem o oledzie a tu cena taka jak za mojego 58 ex 700 .
Na chwilę obecną brałbym tego LG

Co do TLC to za chwilę się dowiesz że nie masz czego się obawiać i zjada na śniadanie inne tv - taki to urok tego forum :)
 

Sorn

New member
Mam Panasa ale tego LG też bym chętnie przygarnął , wcześniej nawet nie myślałem o oledzie a tu cena taka jak za mojego 58 ex 700 .
Na chwilę obecną brałbym tego LG

Co do TLC to za chwilę się dowiesz że nie masz czego się obawiać i zjada na śniadanie inne tv - taki to urok tego forum :)

No właśnie, te dwa LG wyglądają dla mnie najlepiej.
Szkoda, że nie mam jak sprawdzić jak one grają :)

Co do TCL, wygląda naprawdę super i pewnie by tak było gdyby nie błedy w oprogramowaniu. Jednak jako doświadczony user Philips 8007 teraz chcę kupić telewizor, który nie będzie straszył softem :)
 
Do góry