Jaki telewizor LCD LED bez 3D, 40-46" do 3500zł?

mati199537

New member
Witam!
Zakładam nowy temat, ponieważ, moje potrzeby względem telewizora zmieniły się trochę. Od telewizora wymagam, aby miał podświetlanie LED matrycowe- strefowo wygaszane. Zależy mi też zeby czytał dyski z systemem plików NTFS i aby posiadał dostęp do internetu. Najlepiej zeby posiadał WiFi, bo przez to chciałbym go łączyć z siecią domową. Nie chcę 3D, bo nie chcę dopłacać za zbędne gadżety. Wiecej informacji ponizej:

jak słońce świeci w pokoju ?- przez okno od wschodu, światło przeszkadza tylko z rana, a wtedy nie oglądam tv.
Jak duży jest pokój ? - 5x7m (siedzę 2,5-3,5m od telewizora)
jaki masz obecnie telewizor? - CRT27"
jakie programy najczęściej oglądasz? - SD, ale niedługo przejdę na cyfrową telewizje naziemną.
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? - więcej popołudniu i wieczorem, chyba ze weekend to telewizor działa prawie cały dzień.
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ? - zazwyczaj przy świetle
wolisz obraz ostry czy łagodny ? - ostry
matryca błyszcząca czy matowa? - matowa
preferowana wielkość telewizora? - 40"-46"
preferowana marka ? - Samsung, Sony, Toshiba, Sharp (kolejność przypadkowa)
czego nie lubisz w telewizorach? - smużenia, syczenia, bladych kolorów
jakie urządzenia będą podłączone ? - Kino domowe, czasem lustrzanka, laptop, router, odtwarzacz filmów VHS, PC stacjonarny, dysk zewnętrzny, pendrive.
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 70% telewizja, 30% reszta(w reszcie głównie dysk zewnętrzny, dostęp do internetu i kino domowe).
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? dwie opcje albo na wprost albo z boku ok. 10*.
czy ważne jest wifi ? Tak
czy będziesz korzystać z widgetów ? możliwe, ale nie koniecznie.
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Tak
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Nie koniecznie, ale może być.
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? Tak
ma mieć 3D ? Nie
ma mieć slot na karty SD ? Nie koniecznie ale może być.
ma mieć tuner DVB-S ? Tak
ma mieć tuner DVB-T ? Tak
jakimi złączami ? USB, HDMI, Eurozłącze
jaki masz sygnał ? SD, potem będzie HD w cyfrowej telewizji naziemnej z czasem może coś więcej.
ile programów HD ? 5 potem więcej
ma stać czy wisieć ? Stać
jaka klasa cenowa ? +/- 3500zł
Odświeżanie: min.100Hz

Z góry dziękuję za pomoc w wyborze telewizora i pozdrawiam
mati199537.
 

don111

Banned
Od telewizora wymagam, aby miał podświetlanie LED matrycowe- strefowo wygaszane.
jaka klasa cenowa ? +/- 3500zł
za taki tv ze strefowym wygaszaniem musisz wyłożyć 2x takie pieniądze, chyba że poszukasz na wyprzedaży starszego modelu (Philips 9705, LG LX9500) - czasem są do dostania w okolicy tej kwoty
 

mati199537

New member
Mhm.. więc widzę, że o pełnym podświetlaniu mogę zapomnieć... A co myślicie o plazmach? Czytałem, że maja dużo lepszą czerń, odwzorowanie kolorów i odtwarzają obraz dużo płynniej niż LCD LED. W porównaniu Sharp'a 830 40" i Panasonic'a P42G30E, który będzie miał lepszy obraz? Który wg was byłby lepszym rozwiązaniem i dlaczego? A może jakieś inne propozycje? Nie chcę pakować się w LEDy w krawędziach bo wg. mnie to pomyłka, więc może plazma? I dlaczego plazmy są aż tyle tańsze nic LCD LED? Czy ten Panasonic ma pełny dostęp do internetu czy tylko do wybranych serwisów?
 

michal_g

New member
odświeżam temat
Cześć,
miałem niedawno podobny dylemat. Do sklepu wybrałem się z mocnym postanowieniem że plazma Panasonica g30 to będzie dobry sprzęt. Ze sklepu wyszedłem z samsungiem ue40d5500 (LED), bo po prostu obraz bardziej nam się podobał (3 osobowe jury) ze względu na żywsze kolory i prawdopodobnie jakąś usterkę plazmy Panasonica z wystawy - obraz 1080i w dynamicznych momentach gubił klatki (a nie miałem za dużo czasu dochodzić o co chodzi i skąd ten kłopot). Dodam że sprzedawca nie wtrącał się, jak to czasem bywa.

Reasumując, poświęć trochę czasu na wycieczkę do sklepu i zabierz jakiś film na pendrive (np. trailer filmu HD).

Pozdrawiam

Michał
 

don111

Banned
nie ma to jak zamienić porządną plazmę na 50hz LEDa ;)
z pewnością będziesz się cieszył tymi "naturalnymi" kolorami w normalnych, domowych warunkach oraz doskonałą płynnością obrazu np w sporcie

Mhm.. więc widzę, że o pełnym podświetlaniu mogę zapomnieć... A co myślicie o plazmach? Czytałem, że maja dużo lepszą czerń, odwzorowanie kolorów i odtwarzają obraz dużo płynniej niż LCD LED. W porównaniu Sharp'a 830 40" i Panasonic'a P42G30E, który będzie miał lepszy obraz? Który wg was byłby lepszym rozwiązaniem i dlaczego? A może jakieś inne propozycje? Nie chcę pakować się w LEDy w krawędziach bo wg. mnie to pomyłka, więc może plazma? I dlaczego plazmy są aż tyle tańsze nic LCD LED? Czy ten Panasonic ma pełny dostęp do internetu czy tylko do wybranych serwisów?
G30 spokojnie przewyższa tego Sharpa w każdym aspekcie jakości obrazu, kontrast (czerń), kąty, równomierność podświetlenia, kolory, naturalność obrazu, płynność... jedyna przewaga Sharpa to może 3d, ewentualnie jakieś inne bajery w wyposażeniu
otwartej przeglądarki nie mają tv w tym zakresie cenowym, jest dostęp do wybranych serwisów
tylko przy tej odległości nie pakuj się w 42', 46' lub lepiej 50' - bo cenowo się zmieścisz
 

mati199537

New member
Nie chcę telewizora z 3D, a jeśli już to tylko jeśli to będzie konieczne (większość telewizorów produkowanych teraz posiada tą technologię). Zależy mi tylko na jak najlepszym obrazie 2D. 50" od razu odpada, bo po prostu w pomieszczeniu estetycznie to pasować nie będzie, dlatego biorę pod uwagę głównie 42" lub ewentualnie 46". Do tego jeszcze i tak będę musiał dopłacić 300zł na moduł WiFi bo będę chciał korzystać z zasobów udostępnianych z komputera w sieci domowej. Za plazmą wg mnie jeszcze przemawia lepszy obraz w SD, a taką telewizje póki co w większości będę oglądał. Co do tego:
"nie ma to jak zamienić porządną plazmę na 50hz LEDa
z pewnością będziesz się cieszył tymi "naturalnymi" kolorami w normalnych, domowych warunkach oraz doskonałą płynnością obrazu np w sporcie"
rozumiem, że to ironia, aczkolwiek ten Sharp ma 200Hz i czytałem, że nie występuje w nim smużenie, a obraz jest płynny.
Na dostępie do otwartej przeglądarki aż tak bardzo mi nie zależy, ale w sumie ciekawa opcja by to była, ale skoro takiej opcji nie ma w tym przedziale cenowym to trudno.
 

don111

Banned
Wifi zamiennik ~150zł

płynność Sharp zapewni, choć i tak niższą od plazmy (wg testów 850 linii Sharp, Panasonic 900 linii bez upłynniacza, z upłynniaczem 1080), jednak 100hz+ sprawdza się wszędzie tylko nie przy filmach z powodu efektu tzw teatrzyku, to jest właśnie problem wolnej matrycy w LCD i niedoskonałych systemów ruchu
 

don111

Banned
model jest w dziale o plazmach Panasonica

efekt teatru wygląda na nienaturalny ruch - postacie chodzą jakby w przyspieszonym tempie, tak jakbyś to widział "na żywo", jakby materiał był kręcony z kamery ręcznej, trochę śmiesznie to wygląda, w programach na żywo czy sporcie nie przeszkadza aż tak
 

ARASSS

New member
Wifi zamiennik ~150zł

płynność Sharp zapewni, choć i tak niższą od plazmy (wg testów 850 linii Sharp, Panasonic 900 linii bez upłynniacza, z upłynniaczem 1080), jednak 100hz+ sprawdza się wszędzie tylko nie przy filmach z powodu efektu tzw teatrzyku, to jest właśnie problem wolnej matrycy w LCD i niedoskonałych systemów ruchu

Sony EX720 tez liczy w trybie wyrazny co najmniej 1080 lini :D :) oto test zeby nie bylo:

Samsung UE40D6500 kontra Sony KDL-40EX720 | TV TEST
 

don111

Banned
a co to za sensacja ? :)
wiele dobrych LCD/LED osiąga pełne 1080 linii, no ale to bez większego znaczenia, bo robią to tylko i wyłącznie z włączonym upłynniaczem ruchu, który nie zawsze może być włączony z uwagi na nienaturalność obrazu w ruchu (teatrzyk, artefakty) lub duży input lag (gry),
bez upłynniacza - plazma ~900-1000 linii, LCD ~300-350 linii
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Cześć,
miałem niedawno podobny dylemat. Do sklepu wybrałem się z mocnym postanowieniem że plazma Panasonica g30 to będzie dobry sprzęt. Ze sklepu wyszedłem z samsungiem ue40d5500 (LED), bo po prostu obraz bardziej nam się podobał (3 osobowe jury) ze względu na żywsze kolory i prawdopodobnie jakąś usterkę plazmy Panasonica z wystawy - obraz 1080i w dynamicznych momentach gubił klatki (a nie miałem za dużo czasu dochodzić o co chodzi i skąd ten kłopot). Dodam że sprzedawca nie wtrącał się, jak to czasem bywa.

Reasumując, poświęć trochę czasu na wycieczkę do sklepu i zabierz jakiś film na pendrive (np. trailer filmu HD).

Pozdrawiam

Michał

Gdzie wyscie widzieli zywsze ko0lory na D5500 wzgledem G30e ? :). Chyba komus w sklepie baaaaardzo zalezalo na sprzedazy Samsunga...
 

michal_g

New member
Gdzie wyscie widzieli zywsze ko0lory na D5500 wzgledem G30e ? :). Chyba komus w sklepie baaaaardzo zalezalo na sprzedazy Samsunga...

Kpisz czy o drogę pytasz?

Jak byś się wczytał w kontekst to myśl przewodnia była następująca: "nie nastawiaj się na jedynie słuszny wybór tylko oglądaj", ale to chyba trzeba pisać WOŁAMI.

Poza tym szkoda już czcionki i czasu.

Michał
 
Do góry