jaki telewizor kupić, minimum 55cali

enzo89

Member
Witam. Poszukuję telewizora o przekątnej ekranu 55 cali lub większego. Do tej pory korzystałem z telewizora, który dostałem jeszcze na komunię, więc nie mam najmniejszego pojęcia o telewizorach. Wymagania jakie mam są takie, że chciałbym mieć 3D, możliwość przetwarzania obrazu do 3D czyli chciałbym pograć na ps3 w efekcie 3D. Mam też wiele filmów w typu xvid zajmujących około 700mb, więc chciałbym aby była możliwość oglądania takich filmów. Słyszałem, że na niektórych telewizorach jest to niemożliwe przez fatalną jakość. Kwota jaką mogę wydać to 8000zł ale wiadomo im taniej tym lepiej. Do tej pory myślałem o telewizorach marki sony, ale dopusczam też inne marki. Proszę o pomoc w wyborze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli ma być do 3D w systemie pasywnym to lepszym rozwiązaniem jest Philips 55PFL 7008 ze znacznie mniejszą kwotą, z ambilightem , extra wyposażeniem.
W super promocji jest teraz Sharp 60 LE 857 Quatron.
To jest coś. Sharp zwraca kasę przy zakupie więc jeszcze zyskujesz 1000 zł gotówką ( kalibracja gratis i dostawa też )
I został jeszcze Philips 60PFL 878 z poczwórnym ambilightem.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Witam;
Też szukam telewizora co najmniej 55cali najlepiej 60. Full HD, 3D, filmy z dysku lub pendriva.

Mam pytanie odnośnie 3d.
Lepszy jest system pasywny czy aktywny?

Zawsze lubiłem się w Samsungach (LG złe przeżycia) teraz pytanko samsung aż tak w tyle jest do Sharpa i panasonica czy z samsunga też coś wyśmienitego się znajdzie?
 

tdx

New member
Bez reklam
Z samsunga w cenie mieścisz się z 55F8000 do 60F7000 niestety jest już spora dopłata

3D aktywne ma lepszą rozdzielczość obrazu
 

GNOME_PL

New member
Mam pytanko na temat modelu SAMSUNG UE55F6650. Jaki ma ten TV Input Lag, Lag (Leo Bodnar) ? Jestem nim zainteresowany, tylko nigdzie nie moge znalezc nic na temat smużenia. Czy będzie się nadawał między innymi do wykorzystywania w grach ? Czy w ogóle się opłaca go brać ? Kosztuje on 4999 zł. Jak wy to widzicie ? Może znacie jakies fajne Samsungi 60 cali, za przyzwoitą cene ? Moze być bez 3D, bez Smarta bez podlaczenia do netu, aby obraz jakościowo był żyleta :) Szczegolnie strasznie mi zalezy wlasnie na tym input Lag. Tv głownie bedzie wykorzystywany do gier jak i do filmów. Jeżeli ten TV ma spory Lag to jaki byście polecili z Samsungów, min. 55 cali z jak najmniejszym Lagiem ? Pozdro
 

GNOME_PL

New member
Aha 44ms, a jak to się ma do użytkowania w podłączeniu do PC, no i w grach ? Wystarczy te 44ms ? Wiem, że im mniejszy tym lepszy ale chyba ciężko będzie coś takiego znaleźć wśród Samsungów ? :/
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
1.Pomieszczenie salon – 5 x 8m (użytkowana około połowa 5 x 5m).
2. Po przekątnej około (od 3m do 6m)
3 osób przed telewizorem od 2 do 5
4. Bokiem – do kąta max 160 stopni
5. TV stojący
6. Z lewej strony czasami prosto w oczy. Okno jest z lewej strony telewizora.
7. Samsunga około 52 cali chyba 5 letni Full HD.
8. Full Hd, dobre 3D odczytywane z pendriva i dysku zewnętrznego, MPEG-4, wbudowane 2 głośniki. Mile widziana możliwość podłączenia dwóch kolumn głośnikowych (stare bardzo duże 0,5m x 0.7m - 3 głośniki w każdej itp)
9. TV naziemna, Telewizja NC+, Często filmy DVDrip i czasami filmy 3D z dysku.
10. Nc+, dysk zewnętrzny , pendrive
11. 5 – 6 h
12 Nie wiem – ma być ostry i wyrazisty obraz
13. Filmy TVN-owskie, jakieś DVD. Nie oglądam sportu
14. Przez TV do Internetu? Jakby można było oglądać filmy z kinomaniaka lub podobnych serwisów WWW z filmami to chętnie.
15. Raczej nie.
16. Samsung lecz niekoniecznie, Nie lubię LG.
17. minimum 55 cali, mile widziane coś lepszego.
18. …
19. od godziny 16:00 do nocy
20. około 8 000zł +/-
21. Tak 3D koniecznie. – jakieś bardzo dobre.
Nie zależy mi na obsługiwaniu TV głosem, gestami itp. Itd.


Ogólnie ma to być TV dla moich rodziców 40+ lat, do którego będę od czasu do czasu zasiadał z filmami 3D.
 
Ostatnia edycja:

enzo89

Member
Zdecydowałem się na Sony KDL55W805A, dzięki wszystkim za pomoc i wypowiadanie się w temacie. W instrukcji nie ma opisanych żadnych funkcji telewizora. Gdzie znajdę opisane funkcje tego telewizora lub jakąś pomoc np jak polączyć się z internetem. Powiedzcie mi w jaki sposób czyścić telewizor i jakimi środkami. Tak jak mówiłem jest to mój pierwszy telewizor led i nie mam za bardzo o tym pojęcia.
 

GNOME_PL

New member
Zdecydowałem się na Sony KDL55W805A, dzięki wszystkim za pomoc i wypowiadanie się w temacie. W instrukcji nie ma opisanych żadnych funkcji telewizora. Gdzie znajdę opisane funkcje tego telewizora lub jakąś pomoc np jak polączyć się z internetem. Powiedzcie mi w jaki sposób czyścić telewizor i jakimi środkami. Tak jak mówiłem jest to mój pierwszy telewizor led i nie mam za bardzo o tym pojęcia.

Ten model TV ma Pasywne 3D czyli dla slabszych rozdzielczosci.
Aktywne jest dla Full HD.
Osobiscie pchał bym sie w W905 ale nie da sie go zawiesic na scianie i kiszka :/ znow mam dylemat :/
 
Do góry