Jaki telewizor do gier bez smart TV do 1,5 tys

norton9988

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2 do 3 metrów
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Patrzę na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z boku
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 28 cali
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Wyłącznie najlepszą jakość obrazu, bez niepotrzebnych bajerów
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD i FHD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS3 oraz PS4
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Obojętnie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Telewizor wyłącznie do grania, czasami jakiś film, ale ogólnie priorytet to granie na konsoli
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? I w dzień i wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 40 - 43
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Smużenie, wysoki input lag, słaba czerń
19. Preferencje co do marki ? Marka nie ma znaczenia
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 1500 ale im mniej tym lepiej

Moim faworytem jest TCL F40B3803 – FHD /VA 50/60Hz /29,4 ms /
Tylko nie wiem czy można wierzyć w podaną na forum wartość input lag, ponieważ nigdzie indziej nie znalazłem informacji na ten temat.
Co myślicie o tym TV. Może jakieś inne propozycje
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej sprawdź jeszcze :
Philipsa 40PFH5300
Hitachi 40HBT42
Wg mnie lepiej zagrają niż model Twój.
 

norton9988

New member
A co myślicie o tym TV?
Philips 40PFH4101/88
Według tej rozpiski ma tylko 27ms lagu
******************************.com/input-lag-co-to-za-diabel-i-jak-duze-ma-rogi/
 

maleko

New member
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Smużenie, wysoki input lag, słaba czerń
Sam mam podobne wymagania (tylko kąty też ważne), ale w temacie ogólnym nikt nie odpowiada.

Co do smużenia to zwątpiłem, na rynku dominują (ponad 90%) szmelcowate matryce VA o wysokim smużeniu, czas reakcji wyssany z palca mają dobry nawet 4 ms, a realnie wygląda to tak: tftcentral.co.uk/reviews/acer_predator_z35.htm - przegięty, ale zwykle w VA te 4-5 ms to 30-50 ms.

Na input lag trzeba uważać, tu rządzą monitory gdzie 4 ms to nie problem (U2414H), zawsze to przewaga nad rywalem.

Słaba czerń może się zamienić w zbyt mocną i gracze PC narzekają. Na moim Sony VA przy słabszym poziomie czerni czerń jest słaba, przy mocniejszym jest znakomita, ale wtedy czasem jest ciemno jak diabli, ponadto wzmacnia smużenie, więc mam wybór: albo kolory wyblakłe albo piękna czerń / kolory i potworne smużenie.
 

norton9988

New member
Miałbym jeszcze pytanie czy Philips 40PFH4101 to praktycznie ten sam telewizor co Philips 40PFH4100, z tą różnicą, że ten pierwszy jest na rok 2016, a ten drugi na 2015?

I czym się różnią Philips 40PFH4101 od Philips 40PFH4201. Patrząc na specyfikację to są te same telewizory tylko dlaczego różnią się kodem?
 
Ostatnia edycja:
Do góry