Jaki telewizor do 2500-3000

hello_world

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 11m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? max 2.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Od zachodu, telewizor na ścianie prawie północnej (raczej nie będzie padać na niego słońce).
7. Jaki masz obecnie telewizor? Brak.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? HDMI, USB, WiFi/LAN, funkcje typu smart.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? obraz z PC po HDMI.
10. Jakie urządzenia? PC po HDMI, może z czasem PS4.
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Max 4.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Co lepsze.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, seriale.
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak (raczej youtube itp.)
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Jeżeli tak to 20%.
16. Preferencje co do marki? Samsung.
17. Preferencje co do wielkości? Na pewno nie 32", wolałbym coś większego.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Widoczne piksele nawet przy 1080p i sztuczna płynność obrazu (kwestia przyzwyczajenia)
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorem.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Maksymalnie 3000zł, ale to już raczej z montażem na ścianę.
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie podoba mi się 3D, ale może mieć jako bajer dodatkowy.

Oczywiście tańsze telewizory także wchodzą w grę, to jest tylko maksymalny pułap. Obecnie korzystam z monitora 19" Samsunga po DVI, który ma maksymalną rozdzielczość 1440x900 przy 75hz ze znacznie bliższej odległości (<2m) i nie podoba mi się, że jest tak mały oraz kąty widzenia, gdy monitor jest wyżej niż mój wzrok.

Miłoby było także, aby telewizor miał możliwość dostępu do udostępnianych plików po sieci lokalnej (nie wiem, nie znam się na smartach) lub w jakiś sposób, żeby miał dostęp do dysków PC.
 

hello_world

New member
Mam małe obawy czy 46 cali to nie będzie za dużo jak na pokój 11m2 i 3m odległości. Miałem małą styczność z dużymi telewizorami i smartami. A co powiecie o Panasonicach lub LG? Poza tym czy warto dopłacać za szybsze odświeżanie obrazu czy to tylko chwyt marketingowy?
 

tdx

New member
Bez reklam
Zupelnie niepotrzebnie pisze jaku uzytkownik 46 z 1m dla tylko sygnalu hd....
Piszesz o hercach czy cmr :)


wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

tdx

New member
Bez reklam
jeśli o HZ masz 50 100 i 200. 200Hz to seria 7 i 8 zupełnie przekracza twój budżet, więc spokojnie zostań przy 100
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb Philips 47PFL5008 z ambilightem , pasywnym 3D (okulary w komplecie), wspomagania do 300Hz, Najniższy Input Lag w klasie, piksel plus HD, HbbTV, wifi Miracast, Skype ready, Multiroom, dula screen, My Remote App, Bardzo dobry dźwięk, skalowanie i obróbka cyfrowa.
 

hello_world

New member
jeśli o HZ masz 50 100 i 200. 200Hz to seria 7 i 8 zupełnie przekracza twój budżet, więc spokojnie zostań przy 100

Czyli te 400 600 to tylko chwyty marketingowe :)? Co do prawdziwych Hz to wolałbym jednak 100 bo sam wiem jaka jest różnica w monitorach LCD nawet między 60 a 75 (o ile zasada jest taka sama).

Ogólnie potrzebuję telewizora, który będzie miał dobre odzwierciedlenie kolorów, dobry smart oraz najlepiej opcję dostępu do plików udostępnionych przez sieć z PC (uniknięcie kabla HDMI). Główny format plików to .avi i .mkv + napisy (głównie będę oglądał seriale itp.). 3D nie jest dla mnie konieczne, może być, ale nie musi.

Co do tego dostępu plików to tylko przykład, może wymyślili inną technologię już? Niezbyt wygodnie jest zrzucać wszystko na pendrive :) W ostateczności pociągnę kabel hdmi.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
jeśli miałbym Ci polecać TV byłby to F6500. Ale nie mieścisz się w cenie. Stąd F6400 troszke słabiej wypada jeśli chodzi o smużenie i wyposażenie ale masz 100Hz a że modele z matrycami 100Hz mają cmr 200Hz 400Hz i 600Hz to więcej w tym jest marketingu niż rzeczywistych różnic...
 

hello_world

New member
Widzę, że można go dostać za jakieś 2800-2900, więc z uchwytem to byłoby jakieś 3100-3200 prawda? Wolałbym już poświęcić troszkę więcej i mieć lepszej klasy sprzęt, chyba, że ten dodatek nie jest tego zbytnio warty. A co np. z Panasonic lub LG? Oferują coś ciekawego?

A czy któryś z Panów wie coś na temat tego dostępu do plików po sieci? Byłaby to miła informacja dla mnie :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic ma extra interfejs.
Bardzo dobre skalowanie i płynność obrazu.
Nawet przy słabszym bitrate Panasonic radzi sobie bardzo dobrze.
 

hello_world

New member
A jakie minusy oraz plusy tego samsunga i panasonica? I jeszcze dodatkowe pytanko: jaki uchwyt polecacie? Bo nie chcialbym kupic jakiegos badziewia byle taniej :)

Edit: jednak ten panasonic już trochę droższy, ale może warto dopłacić?
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
panas to ips od lg lepsze kąty ale gorszy kontrast i czerń
samsung to psa z gorszymi kątami ale lepszą czernią i kontrastem
 

hello_world

New member
Chyba jednak czytając recenzję, patrząc na wyposażenie, cenę i przekonanie do Samsunga, chyba zdecyduję się na niego. Jaki uchwyt polecałbyś na ścianę? Bo nie mam o tym zielonego pojęcia.
 

hello_world

New member
Nie wiem nawet jaka jest różnica i nie mam kompletnego pojęcia o tym. Po prostu chciałbym powiesić telewizor na ścianie bo nie mam miejsca, żeby postawić w tym miejscu :) Na pewno nie na sufit, ani beż żadnych wysięgników.
 
Do góry