Jaki telewizor 32' wybrać?

AS0

New member
Witam,

Przyszedł czas na zmianę - chciałbym kupić telewizor płaski, nie wiem tylko, jaka technologia ma być, czy LCD czy plazma?
Z racji, że telewizor będzie stał w meblościance miejsce jest ograniczone. Z tego co zmierzyłem i popatrzyłem maksymalnie zmieści się właśnie 32'.
Na razie mam kablówkę, ale wiadomo, że trzeba będzie zmienić na cyfrową :)
Zależy mi na dużych kątach widzenia (w obecnym CRT jest świetnie pod tym względem :) ).

Jakie telewizorki do 32' polecacie i ew. w jakiej technologii?
Co do ceny to że tak powiem nie wiem za ile można coś sensownego kupić także nie podaje i zdaje się na fachowców :)
 

AS0

New member
Wybaczcie, już poprawiam:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - ok 15m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - 2.5m do 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? - od 2 do 4 osób
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - na wprost i również bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - dość jasno, szczególnie w godzinach popołudniowych
7.Jaki masz obecnie telewizor ? - CRT 29' firmy Orava
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? - dekoder DVB-T, port USB i możliwość odtwarzania wielu kodeków (np. avi, mkv)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? - obecnie kablówka (w późniejszym czasie cyfrowa)
10.Jakie urządzenia ? - możliwość podpięcia pendrive'a lub laptopa
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - sporo (myślę, że do 10h)
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - matową, gdyż z tego co wiem nie odbija tak światła jak błyszcząca
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - sportowe, informacyjne, naukowe, rozrywkowe
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? - jeżeli byłaby taka możliwość w TV to czemu nie :)
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - nie (nie mam konsoli)
16.Preferencje co do marki ? - miałem wiele lat Philipsa CRT i działał bez zastrzeżeń, ale szczególnych preferencji co do marki nie mam
17.Preferencje co do wielkości ? - 32', telewizor ma wejść do szafki o wysokości
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - długi czas na załadowanie przełączanego programu; niefunkcjonalny pilot; dziwna "funkcja", aby przełączyć z jednocyfrowego kanału na dwucyfrowy trzeba dodatkowo naciskać inny przycisk na pilocie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - mniej więcej po równo
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - orientacyjna cena to +/- 1500zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? - nie musi (ja tam efektu 3D nie zauważam :p )
 

peki

New member
może TX-L32E5 od Panasonica? ma 2 wejścia USB, 32 cale w cenie 2,7tys., formaty odczytuje wszystkie z wymienionych przez ciebie: PAL -B/G/H, -I, -D/K: SECAM -B/G, -D/K, L/L'; DVB-T, DVB-T (MPEG4-AVC [H.264]), DVB-C (MPEG4-AVC [H.264], możesz używać skype podczas oglądania i sieci społecznościowych. ogólnie sprzęt jest naprawdę niezły :)
 

Chima

New member
Tego Panasonica TX-L32E5 znajdziesz znacznie taniej niż 2.7 tyś. No chyba, że tam miało być 1.7. Do tej szafki się zmieści na pewno. Myślę, że spełni Twoje oczekiwania. Sprawdź go w jakimś sklepie najlepiej...
 
Do góry