Jaki subwoofer-slabszy czy mocniejszy

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A jakie jeszcze firmy subwooferow tych slabszych polecacie poza Jamo ?? oczywiscie chodzi mi o marki te lepsze...nie jakies kody itp.

JBL ES 150/250, Klipsch SW 350, Roth KH2, WHARFEDALE SPC 12. Im słabszy sub, mniejsza średnica glośnika, tym cena będzie niższa. Myślę że w miarę przyzwoity sub do ok. 1500zł się kupi. Pisząc przyzwoity miałem na myśli zwykłego zjadacza chleba, bo któryś kolega napisał ( nie pamiętam czy Przemko czy Lolek) że dla niego dobre suby są od paru tys. No ale, każdy kupuje pod swoje warunki mieszkaniowe, a przede wszystkim materialne. Nie wydasz całych oszczedności rodziny żeby sobie kupic zestaw KD, a dla innego to może 2 miesiące pracy:)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mysle ze taka magiczna kwota dla suba, to wlasnie pomiedzy 1500 a ok.3000zl. Takie mam wrazenia po odsluchach.
W tym przedziale mozna juz wyszukac cos co zadowoli wiekszosc.
Dalej juz zaczynaja sie konstrukcje dla bardziej wymagajacych pomieszczen/oczekiwan.
 

zimowy-chlop

New member
dzieki chlopaki ... wszystko pieknie Krzysiek z tym ze to cenono dla mnie za wysokie progi...jesli mialbym wybierac z tych 4 ktore podales(pod warunkiem ze mialbym tyle kasiory) to najprawdopodobniej bylby to JBL poniewaz ta marke znam od dziecka z bardzo dobrych stron w Car audio:) mysle ze u mnie w pokoju (20m2) to tak jak ktos wczesniej napisal wystarczylby JBL es150...ewentualnie jeszcze wchodizlby w gre Wharfedale SPC 12 poniewaz to solidny sprzet i cenowo podobny do JBL es150.

Sprawa jest taka ze moge wydac max 600pln (na obecne czasy) za nowy subwoofer lub mniej za taki sam ale uzywany...dlatego zapytalem co byscie polecali zamiast np. Jamo sub 210 (nowy) Jamo e5sub2(uzywany) itp z marki Jamo???? chodzi mi o marki nieco lepsze...tak jak wyzej wspomnialem...

Jakies propozycje??

Bede wdzieczny:)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
dzieki chlopaki ... wszystko pieknie Krzysiek z tym ze to cenono dla mnie za wysokie progi...jesli mialbym wybierac z tych 4 ktore podales(pod warunkiem ze mialbym tyle kasiory) to najprawdopodobniej bylby to JBL poniewaz ta marke znam od dziecka z bardzo dobrych stron w Car audio:) mysle ze u mnie w pokoju (20m2) to tak jak ktos wczesniej napisal wystarczylby JBL es150...ewentualnie jeszcze wchodizlby w gre Wharfedale SPC 12 poniewaz to solidny sprzet i cenowo podobny do JBL es150.

Sprawa jest taka ze moge wydac max 600pln (na obecne czasy) za nowy subwoofer lub mniej za taki sam ale uzywany...dlatego zapytalem co byscie polecali zamiast np. Jamo sub 210 (nowy) Jamo e5sub2(uzywany) itp z marki Jamo???? chodzi mi o marki nieco lepsze...tak jak wyzej wspomnialem...

Jakies propozycje??

Bede wdzieczny:)

Do tego metrażu nie bierz Jamo 210, będzie za słaby. Zawsze lepiej mieć trochę zapasu mocy, nawet jak się nie słucha głośno. Oprócz tego zejście Hz też będzie lepsze. Ja bym brał Jamo 260/300. Z naprawdę tanich a dobrych subów, to jak polecano wyżej Koda SW 1000. Kwota jest mała jak na suba do tego pomieszczenia. Jak pewnie zauważyłeś, dobre suby oscylują w granicach niezłych kolumn frontowych. Widzisz, ja mam starego Tonsila Aktiv 200A, jeszcze z poprzedniego zestawu. 8 lat temu dałem za niego 1k, i co z tego że mógłbym go bardziej rozkręcić , jak przy połowie na subie dźwięk już mnie denerwuje. Mam go ustawionego tak, żeby wypełniał dół pasma z frontów, ale nie nachalnie. Ktoś kiedyś pisał że Tonsil robil kiepskie suby, pod względem dźwięku, ale on nie jest kiepski przy wybuchach w filmie, uderzeniach gdzie pojawia się bas. Mnie denerwuje przy takim narastającym napięciu w filmie, po wybuchu przy fali uderzeniowej (nie wiem jak to opisać). Jest wtedy nie bas, a pociągle BUUU. Ja lubię uderzenie i wygaszenie basu. Czasmi to czuję się zmęczony po takim dobrym filmie z efektami i sporej glośności. Sam nie wiem czy to kwestia suba, ustawienia, akustyki czy preferencji. Dlatego kolego lepiej posłuchać sobie przed kupnem i przemyśleć czego się oczekuje, bo mozna za niecałe 1500zł kupić Jamo sub 660, w konstrukcji zamkniętej. Jeżeli pracujesz i możesz sobie coś tam odkładać?, to lepiej zaczekać ze subem a kupić przyzwoitą konstrukcję.
 

zimowy-chlop

New member
No racja wiem wiem...oczywiscie lepiej miec zapas mocy...wiem ze Jamo sub 210 czy jamo 200 czy jamo e5sub2 jest troche slabawy...ale jesli juz cos mocniejszego to tylko uzywke...nie przejdzie mi przez "gardlo" wydanie tysiaka na samego suba:)

Jakie szukac mocniejsze uzywki ???? jakich marek i jakie modele ???? bo JBL es150 czy es 250 czy te wharfedale SPC 12 to chyba nowe modele bo w ogole nie ma uzywanych w ogloszeniach...

i jeszcze jedno pytanko...co jest podobnej jakosci do Jamo???
dla przykladu--Jamo sub 200 czy e5sub2 z czym konkuruje( chodzi o inne marki)???
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No racja wiem wiem...oczywiscie lepiej miec zapas mocy...wiem ze Jamo sub 210 czy jamo 200 czy jamo e5sub2 jest troche slabawy...ale jesli juz cos mocniejszego to tylko uzywke...nie przejdzie mi przez "gardlo" wydanie tysiaka na samego suba:)

Jakie szukac mocniejsze uzywki ???? jakich marek i jakie modele ???? bo JBL es150 czy es 250 czy te wharfedale SPC 12 to chyba nowe modele bo w ogole nie ma uzywanych w ogloszeniach...

i jeszcze jedno pytanko...co jest podobnej jakosci do Jamo???
dla przykladu--Jamo sub 200 czy e5sub2 z czym konkuruje( chodzi o inne marki)???

Sprzedam subwoofer JBL-es150 Chorzów ? Tablica.pl. JBL ES 250 myślę że będzie za mocny, ale to nie jest nowy sub. Można go dostać jako używkę w dobrej cenie, nawet są wersja bezprzewodowe. Podpytaj Blackninja na PW, bo ma dostęp do tych sprzętów. Może będzie jakaś promocja, obniżka, wyprzedaż albo doby model powystawowy?
 

zimowy-chlop

New member
No tak akurat jeden sie trafil swierzo wystwiony leciutko uzywany:) ale generalnie nie ma ich uzywanych na kazde skinienie reka...raz na jakis czas sie cos trafi...Za pare lat to pewnie bedzie mozna znalzc ich nieco wiecej:)

I jeszcze powtorze pytanie bo jednak dopiero zaczynam z zestawem Kd i malo jeszcze wiem...

co jest podobnej jakosci do Jamo???

dla przykladu--Jamo sub 200 czy e5sub2 czy e3sub ( wszystkie starsze modele) z czym konkuruja( chodzi o inne marki)???
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No tak akurat jeden sie trafil swierzo wystwiony leciutko uzywany:) ale generalnie nie ma ich uzywanych na kazde skinienie reka...raz na jakis czas sie cos trafi...Za pare lat to pewnie bedzie mozna znalzc ich nieco wiecej:)

I jeszcze powtorze pytanie bo jednak dopiero zaczynam z zestawem Kd i malo jeszcze wiem...

co jest podobnej jakosci do Jamo???

dla przykladu--Jamo sub 200 czy e5sub2 czy e3sub ( wszystkie starsze modele) z czym konkuruja( chodzi o inne marki)???

Stary, próbuję Cię naprowadzić:) Nie znajdziesz w cenie 600zł porządnego nowego suba. Używany to loteria. Ja swój jak teraz miałbym sprzedać to ok. 300zł, bo wiem że go nie katowałem i stan jest bdb., ale ludzie róznie do tego podchodzą. Jak masz ampli + kolumny 5.0 to się wstrzymaj. Kasa kiedyś dopłynie to kupisz dobry sub, nie kierując się ceną a brzmieniem. Nie podpalaj się ( ja też taki jestem:)), a poczekaj i dozbieraj.
 

zimowy-chlop

New member
Hehe tak to jest jak sie czlowiek na cos napali... narazie poki co mam czego sluchac a ze nie jestem jakims specjalnym audiofilem to to mi wystarcza...z tym ze na pierwszym miejscu do kupienia jest własnie subwoofer bo ja lubie miesisty konkretny bass:):)

Amplituner tez kiedys bede wymienial...na jakis lepszy markowo ( nie koniecznie mocniejszy:)) a w pierwszym moim poscie napisalem ze moj ma 5x80wat a chyba ma 5x100wat ale to nie ma dla mnie az tak duzego znaczenia...
Amplituner ma dla mnie ladnie wygladac ot takie moje widzi mi sie .
Chyba sie Ciebie poslucham i odpuszcze sobie subwoofery typu Jamo 200 i temu podobne o slabej mocy...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
JEsli ma to cos pomoc to w ostatnim AUDIO jest test subow do 2000 zł. Ale wiadomo jak z testami. Choc tym razem to raczej nie test, a opis.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Taak, kto więcej zapłaci ten wygrywa:) Stary temat. Ja już się takich cudów naczytałem, które mają się nijak do odsłuchanych sprzętów:D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry