Jaki sub?

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam,

Panowie/Panie potrzebuje Waszej porady. Z racji że coraz więcej oglądam filmów i koncertów doszedłem do wniosku, że czas kupić suba. Mam pokój 19m2. Tylko niestety mam kilka ograniczeń. Musi być czarny w połysku, nie za duży i tak do +/- 1800zł. Generalnie byłem praktycznie zdecydowany na Rel T5, tylko zastanawiam się jak sobie poradzi przy filmach. W stereo raczej nie będę z niego korzystał. W padł mi też wczoraj w oko Indiana Line Basso 922. Nieźle wygląda i ma konstrukcje otwartą więc może będzie lepszy do filmów? Może macie jakieś inne propozycję?


Pozdrawiam
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak na szybko zobaczyłem i widzę że z całych w połysku jest Canton SUB 600. O Dali Zensor też myślałem tylko on ma tylko front w połysku i jest trochę za duży. (wymiary)

Blackninja co mógłbyś mi od Siebie zaproponować? Oczywiście w dobrej cenie:)
 

ranczo

New member
Bez reklam
Ja bym został przy REL T5 ze względu na zamkniętą obudowę. Z otwartą zawsze jest problem z turbulencjami z bas-refleksu, które słychać!
 

werf

Active member
Bez reklam
Też stawiam na Rela
Mam T7 w takim metrażu przy filmach robi sporo łomotu wszystkie pokretełka na 1/3 mocy
Testowałem też T5 też mu nic nie brak było Teraz gra u kolegi w otwartym saloniku 16m+kuchnia z 10m nie narzeka na brak efektu
A może kiedyś zdecydujesz się go podłączyć nizkopoziomowo i wykorzystać jego walory w muzyce
Jak chcesz mogę ci wypożyczyć T5
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
No właśnie wyczytałem w specyfikacji : "REL T5 pozwala na podłączenie wysokopoziomowe, niskopoziomowe oraz LFE...." nie do końca wiem o co chodzi. Możesz mi to wyjaśnić werf? Co do wypożyczenia dam znać.
 

werf

Active member
Bez reklam
Źródło Kopiuj Wklej

Wejście wysokopoziomowe, dwukanałowe (stereo) zrealizowano na wtyku Neutrik
Speakon, który podłącza się do terminali głośnikowych wzmacniacza mocy. Rozwiązanie
takie cechuje się zapewnieniem, iż REL otrzymuje dokładnie taki sam sygnał co głośniki
główne. Oznacza to, iż charakter basu z głównego systemu zostaje przeniesiony do
systemu sub-basowego. Jest to bardzo istotna cecha i w połączeniu z zwrotnicą REL ABC
zapewnia niesamowitą integrację systemów głównego i sub-basowego.

LFE to klasyczne podłączenie suba RCA ważne jest że można nawet trzeba wykorzystać oba połączenia jednocześnie
 
Ostatnia edycja:

tomasz66

New member
Witam serdecznie,
Panowie Wharfedale zrobili fajną cenę na SUB SPC-12 ok. 1250 zł., proszę o podpowiedź czy warto kupić. Potrzebny do muzyki i filmów. Pokój ok. 50 m2.
Zastanawiałem się nad JBL ES 250PW lub VELODYNE CHT-10Q.
Pięknie dziękuję za podpowiedź.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Wyprzedaż końcówki ze sklepów Horna z półek. Przy tym budżecie to wart jeszcze uwagi ES250PW i wymieniony przez Ciebie 10Q.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam już Rela T5 od 3dni. Już się trochę nim pobawiłem. Podłączyłem go tak jak producent zaleca czyli wejście wysokopoziomowe i LFE. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego suba. Trochę się obawiałem, że może być za słaby, ale tak nie jest. W kinie sprawuje się bardzo dobrze. tam gdzie trzeba potrafi ładnie rozciągnąć bas mimo że to konstrukcja zamknięta. Robiłem też porównanie na koncercie Led Zeppelin - Celebration Day. Przede wszystkim odnosi się wrażenie jakby suba nie było a niskie częstotliwości wychodziły w kolumn. Dopiero po wyłączeniu suba widać różnice. Bardzo ładnie się zgrywa z miękkim basem Oli40. W weekend będę testował w stereo. Niby nie planowałem korzystać z suba w stereo, ale z ciekawości przetestuję:). I dodatkowy plus to małe gabaryty i bardzo ładne wykonanie.
 

Jacekartur

New member
Cześć,napisz koniecznie jak sie sprawuje w stereo,bo tez planuję kupic tego suba z tym że T7
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry