jaki sub??

klemens007

New member
O IKONACH napisałem tak dla przykładu. Równie dobrze mogły by być CONCEPTY. Niestety nie znam różnicy miedzy jednymi a drugimi.Liczyłem że któryś z forumowiczów posiada sub DALI i mógłby coś o nim skrobnąć. Ciekawe jak wypadają przy JBL. Kolor jaki mnie interesuje to "wiśnia".Chyba tylko będę brał te trzy typy pod uwagę czyli JBL250, CONCEPT , IKON.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
O IKONACH napisałem tak dla przykładu. Równie dobrze mogły by być CONCEPTY. Niestety nie znam różnicy miedzy jednymi a drugimi.Liczyłem że któryś z forumowiczów posiada sub DALI i mógłby coś o nim skrobnąć. Ciekawe jak wypadają przy JBL. Kolor jaki mnie interesuje to "wiśnia".Chyba tylko będę brał te trzy typy pod uwagę czyli JBL250, CONCEPT , IKON.

napisz do <pejotpe> tez szukal suba do Dali.
 

Krys202

New member
Miałem przyjemność odsłuchać dali concept'a i jbl'a es250 pw . Concept gra szybko rytmicznie ale bez wykopu "oddechu", ES 250 potrafi łupnąć basem potrząść pokojem itd a przy dobrym ustawieniu nada się do niektórych rodzai muzyki. No i do tego jest bez przewodowy - system sprawuje się kapitalnie. Ja wybrałem ES'a i jestem w pełni usatysfakcjonowany. Dodam że gra na prawie 30 mkw i ustawiony jest na 50% mocy max.
 

klemens007

New member
mat74, <pejotpe> kupił jakiegoś anglika pod swoje IKONY. Czytałem jego posty.Jako że będzie to mój pierwszy sub wolę coś co ludzie już mają , użytkują i jest dostępne na naszym rynku. Gwarancja i dokumentacja po polsku też jest nie bez znaczenie. Chyba jednak na 99%będzie to JBL ES 250 PW.Kolego Krys202 , czy mógłbyś coś napisać jak się sprzęcik sprawuje po bezprzewodowości(jeśli tak go właśnie używasz)
 

Krys202

New member
System bezprzewodowy spisuje się super nic nie ustawiałem nie kombinowałem, podłączenie zajęło mi 5 minut. Na początku "z powodu negatywnych opinii na ten temat" byłem nastawiony na standardowe połączenie kablem, teraz idzie bezprzewodowo. Nie zauważyłem różnicy między sygnałem puszczonym przez 10m kabel "prolink" a systemem jbl'a . Nadajnik jest mały i nie rzuca się w oczy może na stand by trochę za ostro świeci na czerwono :p Mam w domu Wi Fi i nie łapie żadnych zakłóceń (laptop stoi pomiędzy nadajnikiem a subem) telefon też nie ma najmniejszego wpływu na dźwięk wydobywający się z suba. Odległość suba od nadajnika po linii prostej to ok 7 - 8 m i sygnał ma na przeszkodzie kilka rzeczy.

Po kilku tygodniach użytkowania jestem zadowolony, dostałem to czego oczekiwałem czyli dużo mocnego nisko schodzącego basu który zrobi efekt w filmie i grze, dobrego wykonania w przyzwoitej cenie a do tego jest jeszcze dobry system bezprzewodowy i po dobrym ustawieniu bas bardzo fajnie grający w niektórych gatunkach muzyki. A w całej reszcie do przyjęcia, aczkolwiek jeżeli szukasz szybkiego muzycznego precyzyjnego suba to kup inny, tyle że szukaj w subach klasę lepszych i droższych.
 

tyta

New member
wypożyczyłem sobie na weekend C4 (jbl'a nie mieli :( ) gra przyjemnie, wszystko ok, ale... tylko resztkami sił nagłaśnia pomieszczenie, głośnik to już chce wyskoczyć z membrany, a pomieszczenie nie za wielkie, więc chyba będę szukał suba o podobnym brzmieniu lecz trochę mocniejszym
czekać na jbl'a czy może dorzucić 500-700 zł na coś lepszego? jak myślicie
 

ivan21

New member
Witam,
Jakiego polecacie sub do pomieszczenia 20-22m. Sub będzie grał z Denon 390b. Przede wszystkim wykorzystywany będzie do filmów i w niewielkim procencie muzyka. Bardzo prosze o pomoc w dobraniu odpowiedniego sprzętu do 500zł.
 

klemens007

New member
Jak widać w podpisie juz posiadam suba:-D. Odkurzyłem stare znajomości i zdobyłem go w dobrej cenie.Pytanie-czy żeby sub porządnie zagrał potrzebna jest autokalibracja? Chodzi o to że na kalibracje nie mam dziś warunków:???:. Podłączyłem wszystko wg.istr.(bezprzewodowo) kanały te same ,Low-Pass na ON.Przewód do AV podłączyłem także dobrze bo jest tylko jedno wejście, które nawet ma ten sam fioletowy kolorek co przewód RCA załączony w komplecie z subem. W ampili zaznaczyłem suba na on /yes. Z pilota robię test tone i sub chodzi. Odpalam demo THX z Avatera a suba nie słychać-nawet nie piardnie. Fakt że w między czasie kombinowałem z odcięciami na kolejnych głośnikach. Macie jakieś sugestie,swoje ustawienia co do odcięć poszczególnych głośników.
 

tyta

New member
kupiłem jbl'a es 250 za 1450, na 150 bym musiał 1 m-ce czekac ;/ gra dobrze...jeszcze muszę się pobawić ustawieniami.
jak ustawić low pass? na on czy off?
 

tyta

New member
znaczy mam paragon, gwarancję, wszystkie pierdoły...etc jak to sprawdzić?
myślę że z oficjalnej wszechpolskiej dystrybucji, prędzej chcieli za niego 1600. Tyle że zamówiłem 150, wpłaciłem zaliczkę, a tu się okazało ze muszę jeszcze poczekać i zaproponował es250pw cene 1450
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Z polską gwarancja kosztuje jeszcze mniej, tylko trzeba uderzyć do odpowiedniego sprzedawcy.
 
Ostatnia edycja:

Konradt

New member
To ja poproszę tego sprzedawcę na PW, jako że sam jestem tym JBL-em zainteresowany chetnie poznam jego oferte.
Pozdrawiam
Konradt
 
Do góry