Jaki sub na 30 m2 do pionka 921+jamo 606

Henry

Active member
Bez reklam
Przyłączam się do kolegów, ten ampli to żadna rewelacja i nie chodzi bynajmniej o bajery, a moc do napędzenia kolumn. Przemyśl 2 razy zanim kupisz ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ciuset

New member
Już kupiłem, przetestuje i najwyżej zrobię zwrot jak będzie kiepsko, nie minęło jeszcze 10 dni.
Teraz nie mam zamiaru kupować ampli do rozbudowy i zapasem mocy, kiedyś zainwestuje w dużo wyższą półkę.
Ten Denon to mój pierwszy sprzęt, jestem początkujący.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tu nie chodzi czy ktoś jest początkujący czy już stary wyjadacz, tylko żeby dopasować mocowo sprzęt do siebie. Nieraz na Youtube są filmiki jak to ludzie zapuszczą kawałek Bassotronics - "Bass I Love You" i niskotonowce zarąbiście się wychylają i pompują powietrze. Mnie nigdy nie udało się na Jamo s606 i amplitunerze uzyskać tego efektu:) Możliwe że za słabo podkręcałem, bo niestety mieszkam w bloku, ale podejrzewam że ze wzmacniaczem by nie było problemów bo widzę nawet na Oli jak membrany chodzą na wzmaku a jak na amplitunerze, przy tym samym poziomie głośności. Tyle że ja mam zasilacz w ampli 620W a nie 330W. Zobaczysz, jak coś to odeślesz i kupisz wyzszy model.
 

hans2

Banned
niskotonowce zarąbiście się wychylają i pompują powietrze. Mnie nigdy nie udało się na Jamo s606 i amplitunerze uzyskać tego efektu:) Możliwe że za słabo podkręcałem, bo niestety mieszkam w bloku, ale podejrzewam że ze wzmacniaczem by nie było problemów bo widzę nawet na Oli jak membrany chodzą na wzmaku a jak na amplitunerze, przy tym samym poziomie głośności

to akurat jest kwestia bass managementu (crossovery) w ampli, ktorego wiekszosc wzmacniaczy nie ma.
jak u siebie w ampli wylacze bass mgmt to niskotonowce we frontach tez zasuwaja.
na hk990 tez by sie malo wychylaly w konfiguracji z subem a tego wzmaka chyba nie posadzasz o brak mocy?
 

ciuset

New member
A jednak anulowałem zamówienie bo jeszcze mogłem z powodu braku koloru kolumn, i kupiłem ostatecznie DENON AVR-X1000 + JAMO S626 HCS3 Jamo Sub 360 i będzie chyba teraz dobrze.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Po prostu nie dawaj ognia na max. Słuchaj sobie na normalnym poziomie glośności. Ciężko mi powiedzieć ile to godzin potrzeba, poczytaj sobie w necie. U mnie kolumny jak i sub po paru miesiącach grały zauważalnie lepiej, a ze sprzętu korzystam ok. 6-8 godz tygodniowo.
 
Do góry