Jaki sprzęt do MA RX6???

Mariusz32

New member
Witam wszystkich, więc tak, niedawno skompletowałem kino (zestaw MA RX i Onkyo TX-NR5007) i teraz przyszedł czas na stereo:smile: I tutaj mam duży dylemat z wyborem dobrego wzmaciacza i cd, który będzie grał z moimi RX6. Zacznę może od tego że pokój ma 20m, a jeśli chodzi o muzykę to słucham głównie dynamicznych kawałków (rock, dance, house, pop, R&B). Lubię dość mocny, nisko schodzący bas. Mam kilka typów, tylko teraz który zestaw będzie najlepszy ???

Harman Kardon 990 + CD 990
CA 840A + 840C
Naim XS + CD 5i (CD5 XS zbyt drogi);)
Roksan Caspian M + CD Caspian

Mam nadzieje że pomożecie mi w wyborze. Z góry dziękuje.:smile:



 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ja bym nie liczyl na nikogo tylko na wlasny sluch a pozniej opis wrazenia, inaczej sie nie da, juz to przerabialem
 

anxion

New member
Posluchaj rowniez NAd 326bee + cd 545 JAk dla mnie za ta cene rewela Posiadam taki zestaw i jestem wiecej niz bardzo zadowolony.
SLuchalem rowniez Ma rx6 z Marantz 7003 , creek evo 2 , Cambridge audio 650. Jak dla mnei Nad wypadl najlepiej z MA rx6. Sluchajac muzyki jazz , rock i Trance

Pozdrawiam
 

Pstrokaty

New member
Kto pyta nie błądzi ;)
Jesteś w dużo lepszej sytuacji niż ja 3 miesiące temu, gdyż masz już kolumny, zdążyłeś się osłuchać. Łatwiej będzie wybrać wzmaka i CD niż cały zestaw.
Ja jestem posiadaczem zestawu RX6 + Naim XS + CD 5i, czyli dokładnie jednego z tych co napisałeś.

Kolumny RX-6 odsłuchiwałem z następującymi konfiguracjami
1. NAD C355 BEE + NAD C515 BEE (to zestawienie podobało mi się najmniej)
2. Naim Nait XS + Naim CD5XS (coś pięknego, szczególnie z kolumnami ATC, ale z RX-6 również, trzeba jednak zaznaczyć, że to już inna półka cenowa niż pozostałe zestawy i to słychać)
3. Rotel RB 1562 + RCD 1520 (szeroka i głęboka scena)
4. Creek Evolution 2 (świetny zestaw, ale chyba bardziej w spokojnej muzyce).
5. Naim Nait 5i + Naim CD 5i (sposób grania Naim'a to jest to - jak dla mnie, choć w porównaniu do XS czuje się niedosyt)
W końcu wybrałem rozwiązanie XS z CD 5i ze względu na budżet, choć muszę powiedzieć, że jakiś niedosyt z tego powodu czuję.
Piszesz też "Lubię dość mocny, nisko schodzący bas" - wydaje mi się, że Naim nie schodzi super nisko z basem. Jest jednak mięsisty, kontrolowany, podkreśla rytmiczność nagrania - określiłbym, że nie jest efekciarski, jest taki jak ma być. "Money for nothing" Dire Strait - coś pięknego;)
Druga rzecz odnośnie Naim'a - jak sobie poczytasz o tej firmie to spotkasz się z określeniami, że Naim wysuwa scenę do słuchacza - rzeczywiście tak jest, mi się to akurat bardzo podoba! Lubię być w centrum wydarzeń ;))

Udanych odsłuchów i zakupów życzę :eek:k:
 

Mariusz32

New member
Witam, dawno mnie tutaj nie było;-) Więc tak, byłem na odsłuchu Ca 840 i Harman Kardon 990. Harman zdecydowanie bardziej przypadł mi do gustu, jak dla mnie rewelacja. Jeszcze postaram się odsłuchać polecanego Naima, ale na chwile obecną HK 990 jest faworytem. Mam jeszcze takie pytanie, czy bez autokalibracji Onkyo 5007 po podłączeniu przez pre-out ze wzmacniaczem, będe mógł sterować głośnością wszystkich głośników z pozycji Onkyo? Od poczatku, podczas autokalibracji wyskakuje mi błąd z lewym surroundem, ale głośnik w kinie gra normalnie i w ustawieniach głośności poszczególnych głośników amplituner go wykrywa. Dziękuje za odpowiedzi.
 
Do góry