Jaki sprzęt do kolumn USHER S 520?

drevnikocurr

New member
Cześć,
dokonałam ostatnio odkrycia podobno genialnych i niedrogich kolumn firmy USHER.
jestem niezbyt bogatą miłośniczką dobrego dźwięku dlatego proszę o pomoc w dobraniu sprzętu do tych kolumn.

Pytanie brzmi: jaki NIEDROGI amplituner/dvd do takich kolumn? Bo zakladam, że będzie potrzebne raczej jedno i drugie (oczywiscie w grę wchodzi oglądanie filmów DVD i DivX, blu ray nie potrzebuje, bo mam PS3).
Chodzi o sprzet, ktory jest dobry, ale nie kosztuje kilku tysiecy. Trudno cos takiego znaleźć, prawda?

I kolejny dylemat, czy powinno sie do tych kolumn dokupić jeszcze subwoofer? Czy moze maja one wystarczajacy bas? Jestem jeszcze przed odsłuchem w sklepie.
Pokój okolo 20m, i tak jak pisalam wyzej: bede na tym sprzecie sluchac muzyki (elektroniczna, hiphopowa, klasyczna) i ogladac filmy + PS3.

Nie pytam juz co zrobic, zeby przez te kolumny szedl dzwiek zarówno z TV, odtwarzacza DVD i PS3 :) czarna magia:)

z góry dzięki za pomoc...
 

drevnikocurr

New member
...

amplituner max 1000 PLN, nie orientuje sie w cenach - moze to za zdecydowanie za malo? jakiego amplitunera trzeba, zeby te glosniki dobrze graly jako zestaw stereo i jako kino domowe?

pomieszczenie mam okolo 30 m, ale w przyszlosci, moze byc wieksze...
 

strauss

New member
Wiem że to bardzo dobre monitory jednak czy nie za małe do pomieszczenia 20<30m?
Sam o nich myślałem by wymienić moje efektowe dali concept 1.
Ale jako fronty na 20 i więcej metrów sobie ich nie wyobrażam.
Proszę mnie poprawić jeśli jestem w błędzie.
 

don111

Banned
to są przecież kolumny do stereo, nie dokupisz do nich centralnego
20m to już dla nich za dużo, chyba że nie lubisz słyszeć basu
 

drevnikocurr

New member
przecież 2 głośniki to dopiero początek

jesli kupuje sie takie kolumny, to oczywiste jest, ze predzej czy pozniej do wiekszego pomieszczenia mozna do nich dokupic subwoofer (wtedy bas bedzie slyszalny)... byle nie za mocny, zeby nie zagluszyl glosnikow.

do tego mozna jeszcze dokupic glosnik centralny.

ja pytalam co NA POCZATEK, zeby GRALY w ogole:)
czyli jaki amplituner dobry, ale stosunkowo niedrogi + dvd

chyba juz ktorys z kolegow mi zaproponowal kilka opcji, mysle ze mozna z tego cos wybrac, dziekuje!
:)

pozdrawiam
 

don111

Banned
trochę błędnie zakładasz że będziesz słuchał muzyki z subem, ciężko będzie go zgrać z małymi monitorkami chyba że to będzie naprawde dobry sub...
chociaż w sumie jak jednak dostaniesz centralny do tych Usherów to jest nawet taki sub z tej samej firmy - Usher SW 103
 
Do góry