Jaki soundbase i dvd lub BR player do dekodera Horizon z UPC

sporyszek

New member
Hej,

mam duży problem z wyborem zestawu, który ma pełnić rolę centrum multimedialnego. Ale po kolei..

POMIESZCZENIE
Sprzęt ma stać w największym pokoju o powierzchni około 16 m2 w bloku z wielkiej płyty. Pokój jest długi i wąski , tak więc widz siedzi mniej więcej w jego połowie przed TV.

IDEA
Zestaw ma być przeznaczony dla zwykłego użytkownika. Ze względu na to, że nie ma miejsca na wymiarowy soundbr, czy Kino Domowe zdecydowaliśmy się na sounbase. TV LCD jest ustawiony we wnęce meblościanki i pod niego powinien trafić soundbase. Ważne są jego rozmiary oraz by muzykę z CD można było odtwarzać za pośrednictwem playera DVD (lub BR) na głośnikach z soundbase przy wyłączonym TV. Podobnie słuchanie radia z dekodera UPC, czy muzyki ze Spotify za pomocą smartfona i tabletu z BT.

CO MAMY
  • Telewizor LCD marki SONY KDL-26EX320, który stoi w klasycznej meblościance, więc miejsce jest dosyć mocno ograniczone. Posiadane gniazda: 1xSCART, 1xHDMI ARC, 2xHDMI IN, 1xChinch VIDEO IN, 2xAudio Chinch IN, 1xCOMPONENT IN, 1xCoaxal OUT
  • Dekoder UPC HORIZON z nagrywarką: 1xCOAX IN, Audio OUT, S/PDIF, HDMI OUT,
  • Planowany zakup soundbse (lub sounbar jeśli się znajdzie o takich wymiarach) jednak nie dłuższy niż 75-80 cm. Takiego nie udało mi się znaleźć, a jedynie soundbase firm SONY, Denon, Pioneer, Panasonic, Onyoko, czy Blaupunkt, czy Magnat (pierwszy raz usłyszałem o tej marce). Sprzęt koniecznie musi współpracować ze streamingiem muzyki via Bluetooth z komputera, czy tabletu.

PYTANIA.
  1. Jakie gniazda i w jakiej ilości musi posiadać soundbase/soundbar by spełniał założone zadania ?
  2. Jakie gniazda musi posiadać Player DVD/BR (czy wystarczy samo HDMI, czy coś jeszcze)?
  3. Jaki player DVD (ewentualnie BR) warto kupić, by płyty szybko startowały?
  4. Jak to wszystko skonfigurować, by działało zgodnie z założeniami?
Bardzo proszę o pomoc, bo już kreślę schematy ze trzy tygodnie i już nie jestem pewien jak to zadziała i co kupić. Na sam soundbase/soundbar chcę wydać do 1000 zł. Cena player zależy od ceny soundbara...

Z góry dziękuję za wszelką pomoc...

sporyszek
 
Do góry