Jaki soundbar wybralibyście?

Jaki soundbar wybralibyście?


  • Total voters
    0
  • Poll closed .

bednarus

New member
Powiem tak: zawsze darzyłem produkty Bose i Harman Kardon szczególną sympatią. Przede wszystkim za świetny dźwięk, ale też ten ich prosty design. Bardzo długo pozostawały jednak poza moim finansowym zasięgiem. Gdyby to zależało tylko ode mnie to byłby Harman - albo SB35 albo ten BDS 480, bo czytam o nim same świetne recenzje i ma właściwie wszystko co chciałem.

Ale że decyzja o takim zakupie podejmowana jest wspólnie z druga połówką to wybór padł na Playbar+Sub+2xPlay:1. Z tym, że to co mojej obytej w elektronice małżonce się podoba, mnie trochę niepokoi - Sonos to innowacyjne podejście do nagłośnienia kilku pomieszczeń, brak tradycyjnego pilota, komunikacja poprzez dome wifi, możliwości łatwej rozbudowy... Wszystko w porządku, ale czy przez iphona da się sterować kinem domowym? No cóż, zobaczymy jak ten sprzęt się będzie sprawować w praktyce i dam znać czy jestem zadowolony z zakupu.

Chyba że rzutem na taśmę ktoś mnie odwiedzie od zakupu? ;)
 

bednarus

New member
No i jest: Playbar+Sub+Play1.
Pierwsze wrażenia po zakupie: konfiguracja miała być banalna i faktycznie taka jest, z jednym ALE. System oparty jest o wifi i internet, a ponieważ jestem świeżo po przeprowadzce i mój provider jeszcze nie przeniósl łącza to nie mogłem dokończyć procesu konfiguracyjnego. Playbar chciał zaktualizować swój soft online, a bez tego kroku grać nie zamiarzał. Tak jak pisałem już wcześniej - decydując sie Sonos trzeba pamiętać, że nie jest to standardowy system nagłośnienia do jakiego przywykliśmy.
 

collider

New member
Bez reklam
No i jest: Playbar+Sub+Play1.
Pierwsze wrażenia po zakupie: konfiguracja miała być banalna i faktycznie taka jest, z jednym ALE. System oparty jest o wifi i internet, a ponieważ jestem świeżo po przeprowadzce i mój provider jeszcze nie przeniósl łącza to nie mogłem dokończyć procesu konfiguracyjnego. Playbar chciał zaktualizować swój soft online, a bez tego kroku grać nie zamiarzał. Tak jak pisałem już wcześniej - decydując sie Sonos trzeba pamiętać, że nie jest to standardowy system nagłośnienia do jakiego przywykliśmy.

Ale, ze co, ze bez wifi nie zagra?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No właśnie nie jest standardowy.
A Philips HTL 9100 lub E5 Fidelio dają pełną symulację kina!
 

bednarus

New member
Ano bez wifi NIE ZAGRA... I tu nie ma alternatywy. Jeśli połączenie z siecią domową się zgubi to nie odpalicie dźwieku. Zresztą jest to logiczne, bo system możesz kontrolować jedynie przez smartphone lub laptop/PC podpięty do tej samej sieci wifi. Pisałem nawet do niemieckiego support'u - potwierdzili, że jest to system oparty o połączenie z internetem i wymaga go do funkcjonowania.

Zasadniczo powiem tak: porównałbym Sonos'a do produktów Apple'a - kupujesz paczkę i....niewiele więcej możesz poza użytkowaniem. Opcje equalizer'a to kilka suwaków, które w mniejszym lub większym stopniu wpływają na barwę dźwięku. Sama jakość....no tutaj muszę przyznać że jestem rozczarowany. Wraz ze wzrostem głośności faktycznie zaczyna to grać i wypełniać przestrzeń - zwłaszcza jeśli skonfiguruje się tylne głośniki i stworzy 5.1. Natomiast nawet wtedy przy cichym odsłuchu jakość jest moim zdaniem marna. Stereo, a więc sam Soundbar i SUB to już zupełnie porażka. Dziwię sie opiniom, że dla mniej wymagających już taki dwuczęściowy zestaw może wystarczyć. Posiadam tv LG 47LA8609 - więc nie jakiś topowy model, ale czasem wolimy z żona odpiąć Sonos'a i posłuchać dźwieku bezpośrednio z tv.
W sklepie siłą rzeczy musisz testować głośno aby zagłuszyć tło - chyba że będziesz miał dedykowane pomieszczenie. Mnie nie było to dane i na podkręconych obrotach dźwiek naprawdę mi się spodobał. W domu było już gorzej. Cicha jazz'owa muzyka nie brzmi tak jak powinna. Co innego koncert, albo nawet transmisja meczu na 5.1 - trybuny mam za soba, a komentator próbuje przekrzyczeć kiboli poprzez Playbar'a :) Obowiązuje zasada im głośniej tym lepiej.

Być może się przestrzeliłem, szukałem substytutu kina domowego w niewielkich gabarytach, które dodatkowo dobrze grałoby w stereo. Miałem nadzieje, że nowoczesna technika zastapi kable. Niestety moim zdaniem nie daje rady.

Oczywiście są i plusy dodatnie ;)
System odgrywa wszystkie pliki jakie mamy w naszych zbiorach - czy to biblioteka iTunes, czy mp3 na telefonach podpietych pod sieć lokalną, CD itd. Warunkiem jest dodanie danego pliku do biblioteki oraz oczywiście fizyczne podpięcie w danej chwili do wifi. My mamy serwer lokalny, na którym zarchiwizowaliśmy całą bibliotekę więc mamy dostęp do całości. Poza tym można odpalić Deezer'a czy inne usługi. Ograniczeniem jest obsługa tylko i wyłącznie z poziomu aplikacji Sonos. Można ją wprawdzie zainstalować na wszystkich urządzeniach podpietych do wifi, ale jednak jest to jakieś ograniczenie. Poza tym muzykę odpala się ze zdefiniowanych w kontrolerze Sonos playlist.

To oczywiscie moja bardzo subiektywna opinia na temat tego systemu.
Jeśli ktoś się nie zgadza lub ma uwagi, które mogą wpłynąć na moje zdanie to będę wdzięczny za wiadomość.
 
Ostatnia edycja:

SandPetrus

New member
Podepnę się za pozwoleniem. Nie padły tu jeszcze opinie o jbl sb 400. Miał ktoś okazje posłuchać jak gra? U mnie miałby trafić do mniejszego pokoju - 12 m2. Myślałem też o tym dedykowanym sub-ie sony (SWF-BR100) i kdl-42w705 (też szukam jakiegoś 42-50"), ale puki co brak o nim opinii.

Znalazłem tylko to - wygląda nieciekawie:
Sony wireless sub swf-br100 for Sony 4k TV test - YouTube
 
Ostatnia edycja:
Witam.Podobno JBL sb 400 gra rewelacyjnie.Ja również zastanawiam się między nim a zestawem philipsa htl 9100 fidelio bądź fidelio b5,ale tu zaczynają się schody,ponieważ mieszkam w takiej dziurze że nie mam gdzie tych zestawów porównać.Nawet w oddalonym 25 km MediaMarkt nie posiadają ani jednego z tych zestawów,a nie będe jechał 200 km zeby je odosłchać bo też nie mam pewności ze je tam zastanę.Ale w tej chwili sa super promocje w MM np na philipsa htl 9100 cena 2249.Ciekawe czy nasi formułowi GURU zejdą z ceną do takiego poziomu.Szczerze to wolę im dać zarobić niż tym z MM.
 
Ostatnia edycja:

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Witam.Podobno JBL sb 400 gra rewelacyjnie.Ja również zastanawiam się między nim a zestawem philipsa htl 9100 fidelio bądź fidelio b5,ale tu zaczynają się schody,ponieważ mieszkam w takiej dziurze że nie mam gdzie tych zestawów porównać.Nawet w oddalonym 25 km MediaMarkt nie posiadają ani jednego z tych zestawów,a nie będe jechał 200 km zeby je odosłchać bo też nie mam pewności ze je tam zastanę.Ale w tej chwili sa super promocje w MM np na philipsa htl 9100 cena 2249.Ciekawe czy nasi formułowi GURU zejdą z ceną do takiego poziomu.Szczerze to wolę im dać zarobić niż tym z MM.
SB gra rewelacyjnie ale lepiej od niego gra SB26 Harmana.
 

jachu36

Banned
Jeszce jedno pytanie.Co zagra lepiej jbl sb400 czy fidelio hlt9100.Nie zależy ni na odłonczanych głośnikach.Zależy mi na jakości dźwieku.
 
Do góry