jaki soft do edycji AVCHD?

razorleaf

New member
W sumie racja... jeszcze nie dawno nie było to możliwe dlatego przyzwyczaiłem się do metody z AVCHD_Convert'em. W AECS3 nie było to możliwe jeszcze nie dawno... ale widzę, że CS4 daje rade.
 
Ostatnia edycja:

WiruSSS

New member
viValdi napisał:
@WiruSSS

...Twoja metoda z grabowaniem HDMI sprowadza się do obowiązkowych trzech rekompresji tam gdzie wystarczy jedna...

...nie wiem jak ja to liczę ale mi wychodzi tylko dwie, pierwsza przy zrzucie i druga przy eksporcie zmontowanego pliku.
 

viValdi

New member
Bez reklam
I jeszcze jedna na samym początku kiedy zapisujesz na taśmę HDV. Tej kompresji nie unikniesz chyba że nagrywasz bezpośrednio na dysk komputera.

Chociaż literalnie to masz rację - rekompresje są dwie
HDV -> MJPEG
MJEPG -> format docelowy

Ale kompresje są trzy. A przecież wystarczy ta pierwsza - do HDV.
 

WiruSSS

New member
pisałes rekompresje które są dwie ... na początku jest kompresja :D ..ale to szczególik ....w sumie karta ma mozliwosć zapisu czystego pliku RAW ..więc mógłbym uniknąc tej dodatkowej rekompresji ale niestety musiałbym sobie chyba jakaś macierz dyskową do tego postawić :cool:

Co do zapisu materialu bezpośrednio z matrycy ..no fakt ...jednak biganie z komputerem na plecach nie będzie zbyt wygodne :hmm: ...jakby istniał jaki mały rejestrator potrafiący grabować obraz po hdmi to kto wie :twisted:
 

tom201

New member
mocomus napisał:
Tylko po co ?

Przecież skutecznie (w 100% płynnie) można montować film bezpośredni z .mts i zapisywać w dowolnym innym formacie od bd po fla.



A jakim programem jeśli można zapytać? (mało zorientowany jestem ;))
Rozumeim ze z AVCHD można płynnie montować i zapisywać w dowolnym formacie?
 
Do góry