Jaki SMART TV 46-47"

srokaplotka

New member
Witajcie.
Szukam telewizora SMART, który musi spełniać 3 moje wymagania:
1. Podświetlenie LED - chyba wszystkie SMARTy są LEDowe... ale kto wie... (najlepiej żeby to nie było EDGE - ale to nie jest konieczność)
2. TVN Player
3. 46 lub 47 cali.

Chciałabym się zmieścić w granicach do 3 tys. zł.
Narazie wpadł mi w oko Samsung UE46EH5450 czy UE46EH5300 (nie widzę różnicy między nimi - no jest jedna.... cena). Ale chyba te modele (seria EH) nie spełniają punktu nr 2.

Ciężki orzech do zgryzienia, czytam i czytam i nic nie mogę znaleźć...
Tak więc... kto pyta nie błądzi :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli masz tylko takie wymagania i jeszcze wpadł Ci w oko to będzie akurat model do wymienionych potrzeb.
Wszystkie są krawędziowe (edge led)
 

srokaplotka

New member
Tak, nie mam wygórowanych wymagań :) Wnioskuję z odpowiedzi, że w tym modelu (EH) można już oglądać TVN Player? Tak się dopytuję, bo kilka dni temu Pan Sprzedawca twierdził z dużą stanowczością, że w Samsung UE46EH5450 nie ma takiej możliwości.
 
Ostatnia edycja:

Mardel

New member
Czy ktoś z lepiej obeznanych mógłby potwierdzić, iż seria EH Samsunga posiada bezpośrednie podświetlenie matrycy (od tyłu) a nie krawędziowe. Dziś dowiedziałem się tego od sprzedawcy w MM. Dzięki za odp.
 

Mardel

New member
Wybacz Kiki ze marudzę - ale gdzie to wyczytałeś? Nie widzę tego na stronie, którą przytoczyłeś.
 

kkdrg

New member
Bez reklam
Czy ktoś z lepiej obeznanych mógłby potwierdzić, iż seria EH Samsunga posiada bezpośrednie podświetlenie matrycy (od tyłu) a nie krawędziowe. Dziś dowiedziałem się tego od sprzedawcy w MM. Dzięki za odp.

Ja nie wiem czy Samsung robi obecnie TV led niekrawędziowy?
 

paeru

New member
Bez reklam
Seria EH to tak zwane "direct-lit" LED, czyli faktycznie diody są umieszczone na całej szerokości panela, problem w tym, że Samsung nie podaje, ile ich jest. Jest to więc jakby zwykłe LCD, tylko bardziej energooszczędne. Dlatego też te telewizory są bardzo grube (często bardziej, niż zwykłe LCD).

TUTAJ tabelka porównawcza z objaśnieniem technologii.
 
Do góry