Jaki samsung ??

myszka_k

New member
Zdecydowałam sie na plazmę, najlepiej marki samsung ale niestety nie wiem jaki model. Bardzo proszę o pomoc w wyborze. Szczegółowe dane podaje poniżej. Czytałam sporo ale jakoś nie mogę sie w tym wszystkim odnaleźć.



Wymiary pokoju: ok. 5x4,5
Preferowana wielkość matrycy: miedzy 40" a 46"
Preferowana technologia: plazma ale nie jestem do końca pewna
Preferowane marki: samsung
Jaki sygnał: kablówka
Jaka odległość od ekranu: 4 m
Jakie urządzenia do podłączenia:, DVD,
Jaka klasa cenowa: max 2,500
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: częściej w nocy
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: jasny pokój, spore okna ale są rolety wiec to nie ma znaczenia
Ile osób zasiada przed telewizorem: 4
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: najczęściej na wprost
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji: wiadomości, bajki, filmy, sport,
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: przy słabym świetle, lub bez,
Ma stać czy wisieć: jeszcze nie wiem ale raczej wisieć
Czego oczekuję: dobra relacja ceny do jakości
Full HD czy HD ready: chyba full hd, nie wiem co bardziej odpowiednie.
 

daruddg

New member
Po pierwsze to do takiej odległości to nie mniej niż 50 cali. Co do modelu, to zależy czy chcesz nową serie 3D modele C, czy starsząna 2009 rok z serii B, jak chcesz coś taniego i dobrego to 50b650. 50b850 jest cienka 3cm grubości no i troszke droższa. Polecam 50b650 i doplacic kilkaset złotych a nie będziesz żałował.
 

myszka_k

New member
Ja bym nawet większy kupiła ale niestety moja druga połówka sie nie zgadza, doszłam do kompromisu i niestety 50 cali to za dużo .42 najlepszy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jak kupisz 42" to czeka Cie w przyszłości i tak wymiana na większy. To dobrze dla producenta .
 

drabon

New member
PS42C450.
Obraz jak dla mnie lepszy niż na panasach.
Ale każdy ma swój gust.
Zgadza się:eek:k:. Jak ma być Samsung i 42" to właśnie ten. Też miałem brać Panasa ale wybrałem PS42C450 i jestem bardzo zadowolony. W dodatku za takie sympatyczne pieniądze :-D.
 

wizard666

New member
Proponuję przemyśleć zakup jeszcze raz i przekonać drugą połówkę na większy TV. Z tymi zabawkami jest tak, że mimo zakupu optymalnego co do wielkości ekranu, po miesiącu uznacie ( a na pewno TY ) że jest on za mały i trzeba było kupić trochę większy. Na dzień dzisiejszy najbardziej logicznym zakupem do tego pokoju jest 50-55" i nie daj się przekonać, że jest inaczej. Przerabiałem ten temat z moją żoną, na początku był szok wymiany z 29" CRT na 37" LCD, wydawało się że to szczyt naszych potrzeb. Po 1-2 miesiącach zaczęły się wątpliwości co do wielkości ekranu, że trzeba było dopłacić do 42" i ładnie powiesić na ścianie. Nadarzyła się okazja i sprzedaliśmy TV teściom, dopłaciliśmy do 50" (Samsung PS50B550) teraz on zawisł w pokoju 22m2 wiec całkiem podobnym do twojego i uznaliśmy z żoną, że 55" calami też byśmy nie pogardzili, ale 50" jest to jak najbardziej właściwy rozmiar do tego typu pomieszczeń.

Jeśli miałbym polecić model to właśnie ten PS50B550 lub B551 (prócz wyglądem niczym się nie różnią):
1) jest ładny
2) jest w miarę tani
3) w łatwy sposób można go tuningować na model B650 (co daje divx i mkv z pendriva i parę innych ciekawych funkcji), opisane jest to dość dokładnie na forum
4) NIE DAJ SIĘ NAMÓWIĆ NA 42" !!! ( w ostateczności kup 50" zaocznie i wciskaj kit, że to 42)

Pozdrawiam
 
Do góry