Jaki Samsung BluRay?

garyf

New member
Witam.

Zakupiłem Kino domowe Samsung HT-TZ222 jest tam zwykły DVD i chciałbym go zamienić na BluRay tylko jaki?. Z tego co widziałem na allegro to te tańsze odtwarzacze BluRay z tyłu nie posiadają wejść na głośniki 5.1 jedynie "czincze" co mnie nie urządza. Czy czeka mnie kupienie urządzenia BluRay osobno i będę miał DVD i BluRay.

Co myślicie?
 

garyf

New member
mat74 napisał:
sprawdz przede wszystkim czy do tego kina domowego da sie cokolwiek podlaczyc cyfrowo...

Kino domowe jest 5.1 yyy... wszystkim steruje zwykły odtwarzacz dvd z wbudowanym tunerem. Ma jedno HDMI i DigitalAudio.

Aha i tak na szybko chciałem się dowiedzieć czy HD DVD i BluRay to jedno czy dwa różne formaty?
 

janusz

New member
Bez reklam
Nie kupuj niczego !!! Przepraszam jeżeli Cię uraże, ale na dzień dzisiejszy nie masz pojęcia i kupisz źle. Poczytaj troszkę forum i za kilka tygodni zapytaj. Jeżeli kupisz teraz to albo kupisz źle, albo przypadkowo posłuchasz kogoś znającego temat. Zachowaj zimną krew, a kupisz dobrze.
 

garyf

New member
janusz napisał:
Nie kupuj niczego !!! Przepraszam jeżeli Cię uraże, ale na dzień dzisiejszy nie masz pojęcia i kupisz źle. Poczytaj troszkę forum i za kilka tygodni zapytaj. Jeżeli kupisz teraz to albo kupisz źle, albo przypadkowo posłuchasz kogoś znającego temat. Zachowaj zimną krew, a kupisz dobrze.


Chyba tak zrobię ... dzięki :)
 

adam6150

New member
garyf napisał:
Chyba tak zrobię ... dzięki :)

Dokupienie playera BD to wcale nie taki zly pomysł ale...

1. sprawdz na tylnej ściance czy istnieje możliwość podlączenia czegoś z zewnątrz przez gniazdo DI ("digital in" dotyczy dzwięku 5.1) .Wspomina wcześniej o tym kolega Mat74 .To bardzo ważne bo może się okazać, że nie ma takiej możliwości. Jeśli jest to możesz kupić BD playera (nawet tańszego, ale z tego roku) i podłączyć go do zestawu kabelkiem coaxialnym (dzwiek cyfrowy). Ja tak mam i na razie musi mi to wystarczyć . Bedziesz cieszył się dzwiękim cyfrowym ale tylko starego formatu( nie HD) Ale dobre i to.
2. Obraz możesz dać do tv za pomoca np. gniazda component lub HDMI jesli jeszcze jedno jest w tv.
 

janusz

New member
Bez reklam
Z tego co wyczytałem w opisie tego Samsunga to ma wejście optyczne. Nie wiem jak jest z HDMI i innymi gniazdami, czy są to wejścia czy tylko wyjścia. Teoretycznie njlepiej byłoby kupić odtwarzacz BR i podłączyć go przewodem optycznym do kina (Masz Samsunga to idealnie pasuje BD-P1600 - tylko nie 1580!!! ma słabszy procek i nie wszystkie aktualizacje są na niego robione, o starszych modelach nie wspomnę, droższe do Twojego systemu nie bardzo). Jeżeli jednak HDMI jest wejściem to lepiej jak nim połączysz, ale wtedy nie wyprowadzisz sygnału na TV, więc wracamy do optyka.
Podsumowując BR musi mieć wyjście optyczne (sprawdź w instrukcji czy mam rację i rzeczywiście jest wejście optyczne w Twoim kinie).
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
janusz napisał:
(sprawdź w instrukcji czy mam rację i rzeczywiście jest wejście optyczne w Twoim kinie).

1) tak jak ci pisalem- to sprawdz przede wszystkim
2) nawet jesli jest to wejscie ,to sprawdz jaki sygnal podany z zewnetrznego urzadzenia jest w stanie rozkodowac to kino ! - moze sie zdarzyc ,ze np.nie dekoduje dts
 

janusz

New member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

garyf

New member
o kurcze... no dużo piszecie tylko że ja nie mam pojęcia o co chodzi ... :)
Powiem co ja myślę. Jak bym dokupił jakiś BR Player i wszystkie urządzenia które posiadam tj.kino domowe, tv i BR podepnę tak.


BR Player kablem HDMI do TV
Kino domowe kablem HDMI i kablem Digital Audio do TV (czyli dwa kable od tego urządzenia do TV).

Mam teraz podpięte urządzenia podobnie tj.
XBox360 kabel HDMI do TV
Kino Domowe kablem HDMI i kablem Digital Audio do TV

I w opcjach TV ustawiłem żeby dźwięk był puszczany na zewnętrznym urządzeniu.

Ufff... mam nadzieje że wszystko jasno opisałem jak ja to widzę :)

Dodam jeszcze że 5.1 działa zmieniając opcje w Kino Samsung na Cinema mam efekty chyba dobre bo w tylnich głośniczkach słychać jakiś drugi plan a w przednich dialogi i w ogóle więc myślę że wszystko OK ! :)
 

janusz

New member
Bez reklam
Wygląda na to, że zrobiłeś super! Nie wpadłem na to, ale jak pisałem nie mam doczynienia z zestawami kina. Jeżeli digital audio którym łączysz TV z kinem to przewód optyczny (optical), którym sygnał wedruje z TV do kina to powinno to zadziałać. dźwięk 5.1 z BR popłynie HDMI do TV, a z TV optycznym do Kina. Musisz tylko ustawić BR tak żeby wysyłał sygnał 5.1

PS W tym układzie BR nie musi mieć optyka, a HDMI ma każdy, niemniej Samsung 1600 wydaje się być idealny.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
janusz napisał:
żeby dekoder kina nie obsługiwał sygnału zewnętrznego? To byłaby kicha, ale wydaje się wręcz nieprawdopodobne.
niestety mozliwe...:D - ale myslalem tak jak ty dopuki pierwszy raz sie z tym nie spotkalem...;) (ktos na forum mial taki problem)

co do kombinacji z przejsciem sygnalu przez TV-
cos mi tu nie pasuje....- wynika z opisu ,ze TV "wyciaga" zakodowany sygnal audio z HDMI a nastepnie przezuca go na wyjscie optyczne - pytanie tylko co to daje i jaki ma to sens ?!
przeciez i tak trzeba sie optykiem podpiac z TV do tego kina , wiec posrednictwo TV jest tu bezcelowe i nierozwiazuje podstawowego problemu! - czy to kino przyjmuje i rozkodowywuje wszystkie (stare) formaty z zewnetrznego urzadzenia ?!
TV nie moze przeciez rozkodowac bitstreamu i wyslac go w formie rozkodowanej optykiem ! (techniczna niemozliwosc)

pytanie pomocnicze ;),ktore powinno rozwiazac problem -
w jaki sposob przesylany jest dzwiek z xboxa do kina domowego ?


ps.obecnosc,czy nieobecnosc wyjscia optycznego w playerze BD jest tu najmniejszym problemem.
 
Ostatnia edycja:

garyf

New member
mat74 - nie rozumiem nic co napisałeś :).
Ale odpowiem na twoje pytanie odnośnie Xboxa360, podłączyłem go przez kabel HDMI do TV a od TV idą kable HDMI i DigitalAudio do Kina domowego i mam 5.1 no i na razie wszystko chodzi i jestem zadowolony :)... sądzę że jak podłącze BR przez HDMI do TV to pójdzie 5.1 dźwięk. Sądzę że TV wysyła dźwięk 5.1 mam w tv 3xHDMI.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
ok ! - juz cos wiemy !
pwiedz mi jeszcze ,czy masz mozliwosc spawdzenia jaki sygnal wchodzi do kina ? tzn. gdy pracuje xbox i podaje dzwiek przez TV . moze masz jakis przycisk na pilocie "display" - chodzi o to aby na wyswietlaczu od kina pojawila sie informacja np. DolbyDigital 3/2.1 lub PCM itp.
 

garyf

New member
mat74 - hmm... chyba nie ale zaraz sprawdzę czy da się coś takiego zrobić/sprawdzić. Jedynie co wiem na ten czas to to że kino ma rózne opcja Stereo(2.1 albo 3.1 chodzi) Matrix (5.1 ale we wszystkich głośnikach słychać to samo) Cinema (5.1 z tym że w tylnich głośniczkach słychać chyba drugi albo trzeci plan a w przednich głośnikach słychać dialogi) Music (nie pamietam ale chyba nie ważne :)).
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
to o czym teraz piszesz to mowiac najprosciej takie "nakladki" , powinno ci sie jednak udac uzyskac informacje jaki jest sygnal wchodzacy.
 

garyf

New member
dodam jeszcze że takie mam wtyki na tyłach TV i Kina domowego.

TV - 3x HDMI, Digital Audio Out (optical)
Kino Domowe DVD - 1xHDMI Out, Digital Audio In (optical), Video Out, Aux In (left, Right)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
garyf napisał:
TV - 3x HDMI, Digital Audio Out (optical)
Kino Domowe DVD - 1xHDMI Out, Digital Audio In (optical), Video Out, Aux In (left, Right)

gdybys od tego zaczal watek- byloby znacznie prosciej :D

z TV masz wyjscie optyczne - bardzo dobrze !
w kinie masz wejscie optyczne - wlasciwie niezbedne !
pozostaje ci jedynie sprawdzic (wlasnie np.poprzez wyswietlenie informacji o sygnale wchodzacym) czy gdzies "po drodze" nie nastepuje downmix do 2 kanalow. (moze byc taka sytuacja- wszystkie glosniki tez beda wtedy graly,ale po wlaczeniu wlasnie jakies "nakladki" typu dd pro-logic II, dts neo,moze to sie tez nazywac trybem "cinema" itp.)
 

adam6150

New member
garyf napisał:
dodam jeszcze że takie mam wtyki na tyłach TV i Kina domowego.

TV - 3x HDMI, Digital Audio Out (optical)
Kino Domowe DVD - 1xHDMI Out, Digital Audio In (optical), Video Out, Aux In (left, Right)


Teraz sprawa jest bardzo prosta. Kupujesz Blu-raya Samsung 1600a.
Podłanczsz go do kina kabelkiem optical ( niestety jest troszke droższy niż coaxial) tym załatwiasz dzwięk .Obraz do tv mozesz dać via HDMI jeśli jeszcze masz wolne gniazdko.

Sprawdz na przedniej płycie kina co napisane. Jeśli znajdziesz slowo "dts" to znaczy , że kino dekoduje dts i wszystko co potrzeba już masz.

I ostatnia rada, jeśli się zdecydujes na kupno tego playera, kup koniecznie model "1600a" lub wyzszy bo on odtwarza pliki mkv co napewno ci się przyda. Nie kupuj modelu 1580 bo jest niereformowalny. Nie wiem tylko jak u samsunga z napisami do mkv - czy czyta txt. Ale o to trzeba zapytać tych co juz mają tego playerka. nara
 
Do góry