Jaki rozmiar telewizora?

Vergil

New member
Witam,
Mam pytanko dotyczace wyboru rozmiaru TV Full HD.
Mianowicie, jaki rozmiar wybrac, jesli obraz bedzie ogladany z odleglosci okolo 2,5 -3 metrow ?
TV glownie bedzie sluzyl do grania na Playstation 3 (wiekszosc gier w 720p, niektore w Full HD).

Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi.
 

debeef

New member
Bez reklam
Z tego co słyszałem poniżej 46" nie widać różnicy między 1080p, a 720p, ale przy tej odległości...
 

Vergil

New member
Tzn jestem niemal pewien kupna Samsunga Le 32 B 651 , jednak nieco obawiam sie rozmiaru 32 cale w moim pokoju (jak juz pisalem, 2,5-3 metry odleglosci miedzy oczami a TV)..
Chodzi mi o to czy przykladowo nie beda widoczne piksele ? Czy ta odleglosc nie jest zbyt mala?
 

Vergil

New member
Odleglosc to 2,5 metra, raczej na pewno nie 3 ;) Chwilowo nie ma mnie w domu i nie moge tego zmierzyc ;)

Wiec, czy na taka odleglosc dobrym rozwiazaniem bylby TV 42" ?:confused:
 

kedzik

New member
Odległość 2,5 i pół metra przy 42 calowym ekranie moze okazać sie zbyt mała.... Ja rowniez bylem w podobnej sytuacji i zdecydowałem sie na samsunga 32" i jestem z tego wyboru zadowolony bo nie dosc ze zaoszczedzilem to przy nieduzych rozmiarach mojego pokoju telewizor daje pozadany efekt...:D
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Przy tej odległości 42-46 '' Sam oglądam z 2.30m sygnał z Nki na 46'' i żadnych pikseli nie widzę:roll:. W przeszłości miałem 42'' i dość szybko zmieniłem na 46''.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ta strona nie obejmuje własnej wrażliwości , jakości wzroku i doświadczenia z dotychczasowym sprzętem.
 

greg419

New member
Moja rada jest byś poszedł do dużego sklepu rtv gdzie są boksy firmowe do demonstracji tv usiadł przed telewizorem w takiej odległości jaką masz u siebie w domu i problem będziesz miał rozwiązany , sam miałem ten problem i spędziłem na takich próbach z dwie godziny zanim podjąłem decyzję a odległość mam 2,8 metra i padło na 50 cali. Pozdrawiam.
 

modernwoman

New member
Mnie się wydaje, że najlepszy by był 42'' lub większy. Ale najlepiej poinformować się kogoś w sklepie. Powinni doradzić jaki jest najlepszy czy duży czy trochę mniejszy. A myślę, że wtakich sklepach powinni pracować ludzie, którzy mają jakiekolwiek pojęcie o tym, więc poprostu się wystarczy zapytać na miejscu.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
modernwoman napisał:
A myślę, że wtakich sklepach powinni pracować ludzie, którzy mają jakiekolwiek pojęcie o tym, więc poprostu się wystarczy zapytać na miejscu.

a ja mysle ,ze gdyby tak bylo to.... , to forum nie liczyloby 120 tys. czlonkow.....:D + nie zalogowani goscie...........:D
 
Do góry