Jaki Router do...

Tommyhank

New member
Witam,

Na chwile obecną posiadam:
Laptop : Lenovo Y730
Tv : Panas 3D 42VT20E
Konsola : PS3
Platforma : N czarny dekoder
Internet : Osiedlowa sieć 6Mb/s

Chciałbym to wszystko podłączyć do internetu ( bezprzewodowo ). Jaki polecacie router. Proszę o rady.
 

tomud

New member
A to ma byc router czy accespoint ? Z tej osiedlowki zapewne nie masz publicznego IP, wiec jak dasz router i podepniesz pod WAN bedziesz mial dwa razy NAT. Jeden u ciebie i drugi na wyjsciu osiedlowki do internetu. Takie podejscie mozna robic w ostatecznosci, ale nie jest to zdrowe rozwiazanie.

Jesli masz mozliwosc dostania wiekszej ilosci wewnetrznych IP, a z tym nie powinno byc problemow bo nikogo to nic nie kosztuje to raczej zastanawial sie nad AP. Ale najlepiej omowic cala sprawe z wlasciciele sieci osiedlowej... Owszem czesc Routerow tez mozna uzywac niemal jak AP, nie uzywajac WAN-u do podlaczenia, ale za zwyczaj traci sie sporo udokodnien w konfiguracji.
 

Tommyhank

New member
USŁUGA DOMTEL 6Mb/s:
-stały dostęp do sieci Internet z maksymalną szybkością transmisji do/od komputera Abonenta do 6144/1024 wyrażoną w kb/s;
-1 stały publiczny adres IP;
-200MB w ramach usług hostingowch (e-mail, WWW);
-brak ograniczenia ilości przesyłanych informacji od i do Abonenta;
-transfer nocny do 12 Mb/s (w godzinach 24:00-12:00).

Posiadam właśnie taki internet
 

tomud

New member
aaa czyli to nie typowa osiedlowka tylko jakas firma i masz publiczne IP. No to spoko jakis router.

Hmmm tylko co by ci tutaj doradzic :) to jest problem. Obecnie trudno cos ciekawego wyrwac...
Linksys spada na psy, a nowe modele sa niezbyt ciekawe ...

W sumie tak zaryzykuje TP-Link TL-WR941ND, ostatnio troche testowalem i wyglada to na calkiem sympatyczny sprzet za rozsadna kwote.
 

Tommyhank

New member
Czyli coś się da zrobić :). Przyznam się szczerze że na tych routerach to się tak nie znam za dobrze. Mam jeszcze możliwość wykupienia stałego IP za 5zł.
 
Ostatnia edycja:

tomud

New member
Jesli obecnie masz publiczne IP, a przydzielane dynamicznie to nie ma z tym problemu. Odnosnie tego typu routerkow to trudno sie w tym wszystkim polapac, modele zmieniaja sie wraz z moda :) z tym ze nie zawsze nowsze jest lepsze :)

Tak jak mowilem ostatnio testowalem jakies 2 tygodnie tego TP-Linka i sprawowal sie bezproblemowo. Zasieg i transfery przyzwoite i w sumie bez jakiegos zawieszania sie jak to wiele modeli potrafi.

Nie wiem czy to jest najlepsze rozwiazanie, ale obecnie sam szukam czegos i testuje rozne modele. Na chwile obecna ten co podalem wypadl najlepiej. Obecnie testuje OvisLinka AirLive WN300R i tego na 100% moge odradzic :) Dziala stabilnie ale ma problemy z puszczaniem DHCP z Windows Server 2003 i 2008, kiepski zasieg i jeszcze kilka bledow w sofcie :)
 
Ostatnia edycja:

pro_fill

New member
Bez reklam
ja nic złego nie mogę powiedzieć na temat linksys'a wrt54gl - mimo, że j.angielski jest dla mnie barierą, to radzę sobie z setup'em.
używam go dwa lata i mam podłączonych osiem sprzętów po wi-fi.
 

tomud

New member
wrt54gl to jest b/g a nie N... starsze wrt54g byly jeszcze lepsze, ale tez maja swoje wady zwlaszcza przy wiekszym obciazeniu... ale to w sumie wada wszystkich domowych rozwiazan.

Tutaj trudno jakos generalzowac mowiac o firmach, bo wszedzie mozna trafic modele gorsze i lepsze.

Zarowno z Linksysow, TP-Linkow, Dlinkow mozna wybrac niesamowite gowna, jak i fajne sprzety :) Problemem jest znalezc model ktory fajnie sie sprawuje, akurat teraz szukam dla znajomej niewielkiej firmy i testuje rozne modele :) no i jak wspomnialem na chwile obecna faworytem jest wspomniany TP-Link... ale to moze sie jeszcze zmienic :)

Jak ktos ma nadmiar kasy to polecam rozwiazania Mikrotik, a jak jeszcze wiecej to Cisco (nie mylic z Linksys gdzie jest tylko logo Cisco i te firmy nie maja wiele z soba wspolnego poza kapitalem).
 
Ostatnia edycja:

fireboy

New member
Jak masz 300zł to rozważ Netgear WNR3500L. Bardzo chwalony sprzęt. Poczytaj sobie forum openlinksys. Możesz na niego wgrać alternatywny soft i wtedy możliwości sprzętu znacznie się zwiększają.
 

tomud

New member
Jak masz 300zł to rozważ Netgear WNR3500L. Bardzo chwalony sprzęt. Poczytaj sobie forum openlinksys. Możesz na niego wgrać alternatywny soft i wtedy możliwości sprzętu znacznie się zwiększają.

Netgear calkiem przyzwoity sprzecik, ale tutaj jak miszka w "betonach" to bedzie mial problemy z zasiegiem. Wbudowane anteny nie sprawuja sie niestety najlepiej w takich sprzetach.
 

majster9

New member
Witam,

Na chwile obecną posiadam:
Laptop : Lenovo Y730
Tv : Panas 3D 42VT20E
Konsola : PS3
Platforma : N czarny dekoder
Internet : Osiedlowa sieć 6Mb/s

Chciałbym to wszystko podłączyć do internetu ( bezprzewodowo ). Jaki polecacie router. Proszę o rady.

Nie wiem ,czy już kupieś router. Ja próbowałem do swojego Netgear WGR614v7 podłączyć Panas 50V20 bezprzewodowo i ZONK. Router musi mieć funkcję WPS (push button).
I tu też mam pytanie przy okazji-czy taki bedzie ok.?: Netgear RangeMax Duo Wireless-N Router WNDR3300
 

majster9

New member
Nie wiem ,czy już kupieś router. Ja próbowałem do swojego Netgear WGR614v7 podłączyć Panas 50V20 bezprzewodowo i ZONK. Router musi mieć funkcję WPS (push button).
I tu też mam pytanie przy okazji-czy taki bedzie ok.?: Netgear RangeMax Duo Wireless-N Router WNDR3300


Poprawię się.
NIE MUSI router mieć funkcji Push Button. Każdy jeden raczej pójdzie-trzeba tylko odpowiednio włączyć wyszukiwanie na TV i znać hasło do swojego routera.
 

dragon_2009

New member
kazdy router DSL się nada. tylko od ciebie zależy czy będzie b/g czy n. zależy jaką masz kartę sieciową w laptopie. jeśli masz b/g to weż router b/g bo nie ma sensu przepłacać za n. jeśli planujesz zakup nowego laptka w niedalekiej przysłości z sieciówką n to kup router n (czyli b/g/n).
 
Do góry