Jaki robiący niesamowite wrażenie lcd do 12 tyś?

solar300

New member
Witam.. przymierzam się do zakupu dobrego lcd ktory dzielnie posluzy mi na wiele lat.. nie wiem jednak na jakiego się zdecydować aby mnie naprawde wiecej niz zadowolil.. ostatnio ogladalem w salonie 46hx700 sony bravie3 z motionflow 200hz zrobill na mnie niezle wrazenie ale wchodzac na strone sony ujrzalem nowsze modele z podswietlaniem led i lepszym motionflowem bo 400pro i innymi bajerami wiec przypuszczam ze scenka opada (nie ogladalem jeszcze). ogolnie sony są fajne podobać mogą sie jeszcze samsungi z ledami i panasoniki.. czy znacie jakies mocne alternatywy lub moze nawet ciekawsze propozycje niz sony KDL-46HX900? moze jakis pioneer? ogolnie moze lepiej led niz lcd z ledami?

moje wymagania:
- super wrażenia w filmach na br..
- 46 cali ewent 50-52 gora (biorac pod uwage ze nie wszystkie "dobre" modele sa dostepne w 46' )
- podswietlanie led ale niekoniecznie
- mozliwie najlepsza czern i odwzorowanie kolorkow.. powiedzmy "wybuchajace" kolorki np: błyski bieli, wybuchow czy np slonca.. ;) wiadomo o co chodzi
- swietny kontrast
- panorama
- zakres cenowy maks 12 tys najlepiej 10tys

czekam na odpowiedzi pozdrawiam ;)
 

WuMike

New member
Bez reklam
W zaleznosci od warunkow pokojowych forumowicze doradzaja roznie, ale jezeli masz troche slonca, a nie permanentnie zaciemniony salon bierz HX900. Ma full LED.
 

solar300

New member
slonce nie ma znaczenia bo ja i tak sciemniam pokoj lekko zaluzja w dzien a jak ogladam film to lubie ciemnie totalna wiec zaluzja plus zaslony.. takze moje preferencje sa nastawione raczej na "nocne" seanse.. full led to ja rozumiem a te 3d to warto sie w to pakowac jak dopiero co to wszystko raczkuje? a i czytalem na tym forum ze wlasnie 3d bedzie i tak gorsza jakosc w tej chwili bo dopiero technologia sie rozwija.. lepiej chyba narazie jakis swietny bez 3d kupic i na kilka lat miec spokoj.. aha a to 3d to sie przelacza na jakis tryb? tzn chodzi o to czy te z 3d nie maja slabszej jakosci full hd przy normalnym ogladaniu na br itd? wybaczcie za glupie pytania jestem zielony ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
idąc Twoim tokiem myślenia , duże wrażenie zrobią :
Sharp 52XS1
Toshiba 55SV 685
Philips 52 9704
 

solar300

New member
hmm ciekawe tv panasonic i sharp jakos najbardziej sie moga podobac.. panasonic jesli chodzi o naturalne kolorki sharp robi niezle wrazenie tylko cena nieco odstaje od zakladanej.. wprawdzie ja znajduje w necie za 16tys ale moze jakies stare dane? teraz tylko znalezc sklep gdzie je mozna porownac heh :?: a jesli chodzi o samsunga i pioneera? nie ma tak konkretnych modeli? wydaje mi sie ten sony hx900 raczej najfajniejszy.. jakie zalety ma konkurencja przedstawiona przez Ciebie kiki? tzn jakie "bajerki" posiada? czy po prostu jest tak ze kazdy daje co innego lepszego i jest to indywidualny dobor do upodoban wlasnych? sharpa chętnie bym gdzies obejrzal.. cholera tylko gdzie
 

Kampaj

New member
Bez reklam
46SV685 z full led podświetleniem. Matryca kryta szybą. 4razy więcej diod podświetlenia, niż u Sharpa. Lokalne wygaszanie obszarów, przez co czerń jest niewiarygodna. 1 miliard kolorów. Biel razi w oczy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
masz błędną wiedzę co do Sharp 52XS1.
To jedyny na świecie model gdzie Ledy są RGB milimetr w milimetr ręcznie przytwierdzone do matrycy ( montaż w fabryce w Japonii).
Toshiba SV ma jednak strefowe podświetlenie.
 

solar300

New member
no wlasnie panowie w tej chwili biore pod uwage 3 marki nie wiem czy slusznie ale wydają mi sie "naj" w mojej klasie cenowej.. sony, sharp, toshiba.. jedynie spoza tej 3 jki philips.. 21:9 :D jest fajny ale na pewno nie szalowy pod wzgledem jakosciowym.. mianowicie np slaby kontrast.. ale wrocmy do mojego trio.. sony biore pod uwage poniewaz: widzialem/porownalem/zdumialem ;) chodzi mi o modele 46hx700 korego juz odpuscilem na wiesc o modelu hx900 ktory pojawi sie w czerwcu ponoc ma intelligent dynamic full led.. oraz 52nx800 najlepiej bylo by gdyby byl 46' bo mam juz w domu 42 i jest ok nawet jak na odleglosc 3-4 metrow a nawet 5-6 (patrzac z przedpokoju) nie wiem czy jest sens brac po uwage serie lx bo tam juz 3d pelne jest glownie a ja z 3d korzystac nie zamierzam poku nie rozwinie sie dobrze ta technologia.. co do sharpa wiedze mam znikoma.. 52xs1 jest calkiem calkiem ale cena.. gdyby kosztowal 12-13 to ok noi gdyby byl 46' to by bylo bardzo fajnie.. dalej toshiba to samo co sharp niewielka wiedza.. ale jesli juz to model 46SV685DG i teraz wielka wielka prosba do kogos kto zna sie dobrze albo przynajmniej porownywal te modele wymienione przeze mnie aby mi podpowiedzial i dopisal jakies porownanie:

-ktory lepszy? kontrast/paleta kolorow/podswietlanie
-ktory posiada local dimming i czy to jest najfajniejsze rozwiazanie jesli chodzi o podswietlanie ledowe
-ktory da najwieksza frajde z dobrej jakosci sprzetem br? efekty/wybuchy/plomienie/najglebsza czern/biel

po prostu na ktorego nie bedzie szkoda wydac wyzszej gotowki ;)

mam nadzieje ze mi pomozecie bo zakup tuz tuz a ja chce jak najlepiej sie zorientowac i dowiedziec o poszczegolnych modelach aby "nie wyrzucic pieniazkow w bloto" i nie pluc sobie potem w brode "a moglem kupic tamtego"

czekam na odpowiedzi ;) pozdrawiam
 

solar300

New member
nikt nie pomoze? :cry: coraz bardziej jestem skierowany w strone sharpa.. 8) wygląda bajerancko pytanie tylko: czy warto takie pieniazki wylozyc za takowego? narazie czekam na jakas promocje ;) :D
 

piotrflo

New member
Bierz Toshibe a napewno sie nie zawiedziesz. W kieszeni zostanie Ci z tego co zakladales jakies 3-4 kola. Sam musisz sobie porownac. Pieknie radzi sobie z sygnalem SD o cyfrowym nie wspomne, a HD - Kosmiczne!!! Kolory bajer. Nie zastanawiaj sie tylko kupuj. :)
 

solar300

New member
co do sharpa le820 nie jestem przekonany.. poza tym ma krawedziowe podswietlanie.. jesli juz to toshiba chyba faktycznie jest naprawde swietna.. a wlasnie? jaka jest najmocniejsza alternatywa dla toshiby sv? myslalem ze sony jest genialny mowa o hx900 ktory ma wyjsc w czerwcu (400hz) albo chociaz nx800? i gdybysmy tutaj dodali sx1 to mozna powiedziec ze jest bezkonkurencyjny? czy moze jest jakis model innej marki lepszy/konkurujący?
jeszcze pytanie ile kosztuje prezentacja w domu? poniewaz nigdy sie nia wczesniej nie interesowalem.. ale mniemam ze to jest kaucja

dzięki bardzo za odpowiedzi
 

piotrflo

New member
Sorrrryyyy Stary, Ty chcesz kupic telewizor, czy robisz dla jakiejs firmy badanie rynku?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

solar300

New member
mysle ze nie jest zle to ze probuje sie dowiedziec ktory tv jest najlepszy i godny wydania "większych" pieniazkow.. piszac o konkurencji mialem na mysli ktory moze jest lepszy albo porownywalny pod wzgledem jakosci gdyz chce kupic cos mozliwie "naj" dlatego pytam o wiele modeli i alternatywy dla danego modelu.. nie chce wyrzucic pieniazkow w bloto w markecie wiec pytam na forum ludzi ktorzy sie znaja na tym.. co w tym zlego ze chcialbym sie dowiedziec (porownac) kilka modeli? pojde kupie np toshibe a przypadkiem natkne sie na sharpa albo sony i powiem: "WOW k.. moglem poczekac, moglem k.. popytac posprawdzac dalej.." po to jest forum.. zeby PYTAC..

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

solar300

New member
chyba zalezy od sklepu/salonu.. ja dostalem propozycje niedawno za 250zl dojazd i 200 zl prezentacja jakos tak i jesli kupujemy jakis tv to tylko za dojazd placimy, ale to na pewno indywidualnie sie dogadujemy z danym sklepem kazdy pewnie ma inne ceny..
 

solar300

New member
wiem, że bredze w kółko jak niezdrowy, ale przekonałem sie, że wybór dobrego tv jest bardziej tragiczny niż przypuszczałem.. tzn będąc tak wybrednym jak ja ;) jestem zdecydowany na nx800 ale wiem, że to zły wybór.. (głupio brzmi ale tak myśle, nie wiem czym sie kieruje co do sony..) niby nx daje ponad milion kontrastu i kosztuje 10 tys (mozna za 9tys znalezc) kolorki fajne design też itd itp.. ale czytam sobie i czytam o innych markach i ich modelach i tu np model philipsa 9704h daje 5mln kontrastu i ponoć konkuruje z plazmą pioneera pod względem czerni czy kolorków.. chociażby toshiba ma juz lepszy kontrast od nx'a.. co do sharpa to sam nie wiem wyszedł podobno dobry quattron.. mam naprawde wielką prośbe: niech ktoś na mnie wyleje kubeł zimnej wody co do sony..:hmm: moze lepiej na tego philipsa sie zdecydowac? xs1 odpada ze względu na cene.. co byście mi tak bezstronnie polecili pod względem "naj obraz/czerń/kontrast na rynku" sam już "głupawki" dostałem.. :fool:
z góry dzięki za wyrozumiałość :D

pozdrawiam
 

piotr818

New member
Bez reklam
wiem, że bredze w kółko jak niezdrowy, ale przekonałem sie, że wybór dobrego tv jest bardziej tragiczny niż przypuszczałem.. tzn będąc tak wybrednym jak ja ;) jestem zdecydowany na nx800 ale wiem, że to zły wybór.. (głupio brzmi ale tak myśle, nie wiem czym sie kieruje co do sony..) niby nx daje ponad milion kontrastu i kosztuje 10 tys (mozna za 9tys znalezc) kolorki fajne design też itd itp.. ale czytam sobie i czytam o innych markach i ich modelach i tu np model philipsa 9704h daje 5mln kontrastu i ponoć konkuruje z plazmą pioneera pod względem czerni czy kolorków.. chociażby toshiba ma juz lepszy kontrast od nx'a.. co do sharpa to sam nie wiem wyszedł podobno dobry quattron.. mam naprawde wielką prośbe: niech ktoś na mnie wyleje kubeł zimnej wody co do sony..:hmm: moze lepiej na tego philipsa sie zdecydowac? xs1 odpada ze względu na cene.. co byście mi tak bezstronnie polecili pod względem "naj obraz/czerń/kontrast na rynku" sam już "głupawki" dostałem.. :fool:
z góry dzięki za wyrozumiałość :D

pozdrawiam

To nie jest zły wybór będziesz miał za to najlepszy serwis w kraju co moim zdaniem też ma znaczenie przy tej klasie cenowej a co do philipsa ja osobiście dawno straciłem zaufanie do tej firmy i nikomu nie polecam.
 
Do góry