Jaki projektor

toczyski

New member
Cześć!
Potrzebuję pomocy przy wyborze projektora

Przeznaczenie: filmy DVD, zdjęcia
Częstotliwość: używania raz na tydzień (2-3 godziny)
Odległość kanapy od ekranu: około 4-5 m
Rzutnik: pod sufitem albo z boku


Proszę o informację jaki duży obraz uda mi się uzyskać (żeby miało sens oglądanie z 4-5 metrów i żeby obraz był w miarę ostry).
Jaki ekran kupić (najlepiej wysuwany spod sufitu)
No i najważniejsze jaki rzutnik.

Budżet myślę że około 2500zł
Nie jestem sprzęciarzem i jak widzicie będe sprzętu używał dość rzadko.
Myślałem o Benq 600 ale straszą tu tęczą i nie wiem na ile to jest uciążliwe.
Pozdrawiam
 

FUSiON244

New member
Cześć!
Potrzebuję pomocy przy wyborze projektora

Przeznaczenie: filmy DVD, zdjęcia
Częstotliwość: używania raz na tydzień (2-3 godziny)
Odległość kanapy od ekranu: około 4-5 m
Rzutnik: pod sufitem albo z boku


Proszę o informację jaki duży obraz uda mi się uzyskać (żeby miało sens oglądanie z 4-5 metrów i żeby obraz był w miarę ostry).
Jaki ekran kupić (najlepiej wysuwany spod sufitu)
No i najważniejsze jaki rzutnik.

Budżet myślę że około 2500zł
Nie jestem sprzęciarzem i jak widzicie będe sprzętu używał dość rzadko.
Myślałem o Benq 600 ale straszą tu tęczą i nie wiem na ile to jest uciążliwe.
Pozdrawiam

Masz podobną sytuację jak u mnie - zarówno budżet jak i odległość. Ja za tę cenę (2450zł) nabyłem projektor 720p - LG AH215 i jestem bardzo zadowolony. Uważam, że to bardzo niedoceniony projektor na rynku. Przede wszystkim jako jedyny z takiej odległości pozwolił mi uzyskać żądany obraz - z odległości około 4.20 - 4.30 mam obraz 203x114 cm, dla przykładu BenQ W600 z tej samej odległości daje już obraz ~240x135cm, a to w moim przypadku było za dużo. Do tego AH215 jest właściwie niesłyszalny w trybie eco - tylko 23dB! Co do tęczy to pewnie jak będziesz chciał ją zauważyć to i zauważysz wszędzie bo przecież tak piszą :) Kup po prostu projektor i ciesz się z oglądania i grania.
 

toczyski

New member
Projektor LG

Dzięki za odpowiedź ale szczerze mówiąc zależy mi raczej na większym obrazie niż mniejszym.
Czy Benq W600 będzie gorszy od wspomnianego LG?
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Który gorszy, a który lepszy w określonych warunkach zależy w tym przypadku od oceny widza. Parametry zbliżone, cena także. Same cyferki to nieco za mało. Jeśli nie miałeś żadnego projektora to z obu powinieneś być zadowolony. Wielkości obrazu sprawdź na kalkulatorze np. tutaj:Projectors, Projector Reviews, LCD Projectors, Home Theater DLP Projectors at ProjectorCentral.com
Efekt tęczy, jak dla mnie ciekawostka techniczno/fizjologiczna.
Zauważam, ale w stopniu minimalnym i mi nie przeszkadza.
Więcej tego widziałem oglądając film czarno-biały.
Mam W600.
 

Rudeford

New member
Mam zamiar wymienić mój obecny projektor Sanyo Z5 na model full HD. W grę wchodzą tylko projektory LCD, obraz w tej technologi mi odpowiada, nie męczy wzroku a nie chcę w ciemno ryzykować z tęczą. Wstępnie wytypowałem Epsona TW3500 oraz TW5000 i tu pytanie czy warto dołożyć do droższego? Niby kontrast dwa razy taki ale czy w rzeczywistości będzie to wyraźnie widać? Ciężko wydać taką sumkę nie mając pewności, że sprzęt jest lepszy nie tylko na papierze.

P.S. Gdyby ktoś był zainteresowany kupnem Z5 z przebiegiem 2000h + dodatkowa nowa lampa i filtry, gwarancja do marca 2011 to proszę o kontakt na priv.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Mam zamiar wymienić mój obecny projektor Sanyo Z5 na model full HD. W grę wchodzą tylko projektory LCD, obraz w tej technologi mi odpowiada, nie męczy wzroku a nie chcę w ciemno ryzykować z tęczą. Wstępnie wytypowałem Epsona TW3500 oraz TW5000 i tu pytanie czy warto dołożyć do droższego? Niby kontrast dwa razy taki ale czy w rzeczywistości będzie to wyraźnie widać? Ciężko wydać taką sumkę nie mając pewności, że sprzęt jest lepszy nie tylko na papierze.

P.S. Gdyby ktoś był zainteresowany kupnem Z5 z przebiegiem 2000h + dodatkowa nowa lampa i filtry, gwarancja do marca 2011 to proszę o kontakt na priv.

Jeśli masz kasę, dołóż i kup JVC.
 

Rudeford

New member
Takiej sumki na dziś nie mam, ale zawsze mogę mieć:-D W sumie macie racje, bo jeśli mam wydać 8 tysiaków na Epsona, którego pewnie i tak za 3-4 lata będę wymieniać na coś lepszego(kolejne 8 tysiaków) to lepiej wydać od razu te 16 i mieć super jakość na lata. Pamiętam jak czytałem Tidus1024 twoją wypowiedź o JVC „Jest taka scena w pierwszej części Władcy Pierścieni, gdy po walce z Czatownikiem zawala się przejście i drużyna przez sekundę pogrąża się w zupełnych ciemnościach Morii. Ten efekt przy JVC wygląda jak w kinie. Po prostu zapada ciemność, przed oczami robi się czarno i w tym momencie Gandalf zapala różdżkę” pomyślałem sobie, że to musi robić super wrażenie, po prostu ideał.

P.S. Dobrze, że wychodzę z założenia, że lepiej być zadowolonym dużym lub nawet przesadnym kosztem niż nie zadowolonym małym, bo bym Was zjechał za taka trochę absurdalną(dla większości) cenowo propozycję. Tyle koła za trochę większy telewizior:shock:
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
Takiej sumki na dziś nie mam, ale zawsze mogę mieć:-D W sumie macie racje, bo jeśli mam wydać 8 tysiaków na Epsona, którego pewnie i tak za 3-4 lata będę wymieniać na coś lepszego(kolejne 8 tysiaków) to lepiej wydać od razu te 16 i mieć super jakość na lata. Pamiętam jak czytałem Tidus1024 twoją wypowiedź o JVC „Jest taka scena w pierwszej części Władcy Pierścieni, gdy po walce z Czatownikiem zawala się przejście i drużyna przez sekundę pogrąża się w zupełnych ciemnościach Morii. Ten efekt przy JVC wygląda jak w kinie. Po prostu zapada ciemność, przed oczami robi się czarno i w tym momencie Gandalf zapala różdżkę” pomyślałem sobie, że to musi robić super wrażenie, po prostu ideał.

P.S. Dobrze, że wychodzę z założenia, że lepiej być zadowolonym dużym lub nawet przesadnym kosztem niż nie zadowolonym małym, bo bym Was zjechał za taka trochę absurdalną(dla większości) cenowo propozycję. Tyle koła za trochę większy telewizior:shock:

A tak z zupelnie innej beczki - Kto to jest Czatownik we Wladcy Pierscieni?:grin::-D. Ogladalem, nie raz, jegomoscia nie spotkalem...
 

dread

New member
Bez reklam
Wstępnie wytypowałem Epsona TW3500 oraz TW5000 i tu pytanie czy warto dołożyć do droższego? Niby kontrast dwa razy taki ale czy w rzeczywistości będzie to wyraźnie widać? Ciężko wydać taką sumkę nie mając pewności, że sprzęt jest lepszy nie tylko na papierze.

Fajna cena za tego TW5000, oczywiście o ile te 7899zł z ceneo to jest cena prawdziwa, a nie wirtualna.
Różnica w kontraście jest nie tylko na papierze, TW5000 posiada 4-5 razy wyższy kontrast natywny od TW3500 (pomiary wg cine4home.de). Oczywiście im pomieszczenie jest bardziej przystosowane do kina (ściany, sufit) tym różnica między tymi projkami będzie bardziej zauważalna.
To samo się tyczy TW5000 vs JVC.
 
Do góry