Jaki projektor na sale weslno-konferencyjną

asder

New member
Witam,

Niestety klienci mojej sali coraz częściej pytają się o możliwość wyświetlania zdjęć czy filmików podczas imprez typu wesele, chrzciny.
Wymusili więc na mnie zakup projektora wraz z ekranem do mojej sali.
Oczywiście w tej kwestii nie jestem zbyt dobrze zorientowany dlatego chciałbym Was zapytać o poradę.
Co mogę powiedzieć więcej na temat wymogów.
- projektor będzie umieszczony pod sufitem w dowolnym miejscu dużej sali
- pracował będzie przy ściemnionym, ale nie wyłączonym świetle (więc chyba DLP)
- ekran projekcyjny chciałbym umieścić na tle ściany - rozsuwany od sufitu w dół
- posiadam notebooka z hdmi, więc dobrze aby miał takie złącze
- sala ma również zastosowanie konferencyjne więc mogą się trafić w przyszłości jakieś prezentacje multimedialne

Dodam, że chciałbym w miarę dobry sprzęt (bez żadnych noname). Jesem gotowy wydać jakieś 3,5-4,5tyś za projektor + ekran do tego osobno.

Z góry dziękuję za porady.
 

raus

New member
Właściwie bardziej do filmów czy do prezentacji? Do filmów jest b. jasny Mitsubishi HC3800 (ok. 4400 zł, fullhd), który jednak ma dość duże wymagania dotyczące miejsca umieszczenia (duży offset- odległość między środkiem obiektywu, a górą obrazu), możesz sobie w kalkulatorze dostępnym na stronie producenta (Mitsubishi Electric, forum nie pozwala mi dodać linka) sprawdzić czy ci pasuje.

A jeśli projektor prezentacyjny/biznesowy to już coś innego (i to jest chyba jedyne słuszne rozwiązanie do pracy w świetle dziennym)
 

asder

New member
no więc wydaje mi się dużo bardziej przydatny będzie do prezentacji/poazku zdjęć aniżeli do filmów.
Raczej filmy można wykluczyć.
Trzeba wziąć również pod uwagę, że konferencje mogą odbywać się w dzień, więc będzie jasno.
Wymierzyłem dziś odległość projektora od ściany i wychodzi że będzie to jakieś 5m
 
Do góry