Jaki projektor 3D w technologii short-throw? Benq W710ST vs Optoma GT750 vs coś 1080p

marcels3

New member
Można. Zdecydowanie bez problemu. Też mam Avteka 16;9 z czarnymi borderami.
Dzięki za INFO.
Mam jeszcze pytanie czy ten obraz wyświetlany w formacie 16:9 jest jakoś zniekształcony.
Mam możliwość odsprzedać swój ekran 16:9 i kupić nowy przystosowany do formatu 16:10. Który będzie lepszy?
Użytkownicy Optomy GT750 ekranów w jakim formacie używacie?
 

marimba22

New member
Dzięki za INFO.
Mam jeszcze pytanie czy ten obraz wyświetlany w formacie 16:9 jest jakoś zniekształcony.
Mam możliwość odsprzedać swój ekran 16:9 i kupić nowy przystosowany do formatu 16:10. Który będzie lepszy?
Użytkownicy Optomy GT750 ekranów w jakim formacie używacie?

W tym wątku co najmniej 3-4 osoby posiadające GT750 używają tylko i wyłącznie 16:9, bo co chcesz oglądać w 16:10 ??? Zupełnie nie ma to sensu. Ten format 16:10 jest chyba raczej do biznesu, bo prezentacji itp. Co do zniekształceń to wszystko zależy od tego jaki sygnał podasz. Wszelkie dekodery tv, konsole, odtwarzacze dvd bluray podadzą 16:9 i absolutnie nie będzie żadnych zniekształceń.
 

marcels3

New member
Jest dokładnie tak jak piszesz, prawie wszystko co będę oglądał jest nadawane w 16:9 i stąd moje obawy, bo wyczytałem że ten dekoder ma jako format podstawowy 16:10 czyli jest przygotowany bardziej pod projekcję z komputera. Nie używałem jeszcze nigdy projektora więc do końca nie wiem jak on realizuje wyświetlanie formatu i dlatego pytam by mieć na ekranie obraz bez dodatkowych czarnych pasów.
Z tego co zrozumiałem mogę śmiało kupować GT750 i wyświetlić obraz na ekranie 16:9 bez dodatkowych pasków.
Mam jeszcze pytanie odnośnie sygnału 3D. GT750 potrzebuje jedynie odpowiednich okularów by wyświetlić obraz 3D z satelity?
 

200473

New member
Niestety jednak chyba ty kolego drosophilia się mylisz. 16:10 to typowy format biznesowy, w takim formacie był wykonywane matryce w komputerach przenośnych teraz są też w 16:9. Typowy format kinowy o którym myślałeś to 21:9.
 

marimba22

New member
Jak działa 3d w tej optomie gt750 ?

Przeczytaj wątek od początku i się dowiesz...


Co do formatów to kolega wyżej ma rację, przecież 16:10 to więcej niż 16:9 - w domowym zastosowaniu nie wykorzystamy tego 16:10, co nie znaczy, że jest z tym jakimś problem - ten model doskonale się sposuje w 16:9 - i dzięki matrycy 16:10 mamy możliwość cyfrowego przesuwania ekranu w pionie - ja to wykorzystuję.
 

marcels3

New member
Przeczytaj wątek od początku i się dowiesz...


Co do formatów to kolega wyżej ma rację, przecież 16:10 to więcej niż 16:9 - w domowym zastosowaniu nie wykorzystamy tego 16:10, co nie znaczy, że jest z tym jakimś problem - ten model doskonale się sposuje w 16:9 - i dzięki matrycy 16:10 mamy możliwość cyfrowego przesuwania ekranu w pionie - ja to wykorzystuję.

To w końcu jak to jest z tym formatem?!
Mam ekran 16:9 (230cm na 129cm) gdy puszczę z satelity program wyświetlany w 16:9 to bede miał wypełniony cały ekran? Czy jednak projektor "rzuci" mi dodatkowe paski?
Prosz o konkretną odpowiedź użytkowników bo jest to dla mnie znacząca kwestia a najpóźniej w poniedziałek muszę dokonać wyboru dekodera.
 

marimba22

New member
To w końcu jak to jest z tym formatem?!
Mam ekran 16:9 (230cm na 129cm) gdy puszczę z satelity program wyświetlany w 16:9 to bede miał wypełniony cały ekran? Czy jednak projektor "rzuci" mi dodatkowe paski?
Prosz o konkretną odpowiedź użytkowników bo jest to dla mnie znacząca kwestia a najpóźniej w poniedziałek muszę dokonać wyboru dekodera.


Projektor wypełni Ci obrazem z satelity calutki ekran, a czarne paski wyświetli poza nim. (nie będą w żaden sposób Ci przeszkadzały)
 

maybah

New member
Panowie a ten EMITER przy okularach w systemie RF to się go podłącza jakimś kablem do projektora? Bo chcę kupić te okulary a na zdjęciach i w opisach nie ma żadnego kabla w wyposażeniu, tylko okulary i emiter. Jak by co to jaki kabel trzeba dokupić?
Dzięki z góry za odpowiedź.
 

marimba22

New member
Panowie a ten EMITER przy okularach w systemie RF to się go podłącza jakimś kablem do projektora? Bo chcę kupić te okulary a na zdjęciach i w opisach nie ma żadnego kabla w wyposażeniu, tylko okulary i emiter. Jak by co to jaki kabel trzeba dokupić?
Dzięki z góry za odpowiedź.

Ja wybrałem opcję DLP Link. Podejrzewam, że dostaniesz kabel z emiterem. Przemyśl, czy warto przepłacać za system RF, skoro tańszy DLP Link działa bez zarzutów ??? Potwiedziło to kilku forumowiczów...
 

marcoDCE

New member
Jest tu ktos kto bardzo dobrze zna sie na projektorach??? mam optome gt 750 200h pracy i NIE CHCE MI SIE WŁĄCZYĆ:(mryga tylko lampka power. Czy po tak krótkim czasie mogła sie spalić lampa??? POMÓŻCIE!!!
 

marimba22

New member
Koledzy użytkownicy GT-750, czy ktokolwiek zauważył fakt, że ten model podświetla jedną część ekranu bardziej od drugiej ??? Być może tylko u mnie - proj daje obraz od góry (czyli odwrócony), ustawienie ekranu idealne,a jednak prawa strona ekranu ewidentnie lepiej jest podświetlona. (mam ok 280h pracy)
 

maybah

New member
Ja też daje odwrócony obraz ale nie widzę żeby któraś z części ekranu była słabiej podświetlona :) A propo zamówiłem dziś okulary optomy ZD201 DLP, :) I mam pytanie takie:
Projektor mam podłączony do kompa, a kompie siedzi RADEON HD 6570 z funkcją wyświetlania obtazu 3D:). Czy będę musiał zainstalować jeszcze jakieś sterowniki oprócz tych fabrycznych żeby 3D śmigało? Czytałem na pclab-ie że jak robili testy to instalowali jakieś sterowniki dodatkowe iZ3D albo DDD. Zna się może ktoś na rzeczy i by podpowiedział co i jak zrobić gdyby na fabrycznych sterach nie zadziałało? Program do odtwarzania mam PowerDVD 11.
Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedź.
:)
 

marimba22

New member
Fotki z projekcji GT-750

Jak już wcześniej pisałem Mam Optomę już ponad 3 miesiące, wyświecone prawie 300h. Ekran Avtek Cinemo Pro z gain 0.8 200 (88 cali użytkowej, oglądam z 3m) . Projektor zamontowany w szafce, własnej konstrukcji, nieużywany jest chowany w suficie (taka pseudo winda za niewielkie pieniądze). Oto fotki sprzętu i projekcji (na tyle dobre ile mogłem wycisnąć ze zwykłego aparatu Canon S5 IS - zdjęcia na auto).
 

Attachments

  • 01.jpg
    01.jpg
    511,6 KB · Wyś: 361
  • 02.jpg
    02.jpg
    729,7 KB · Wyś: 191
  • 03.jpg
    03.jpg
    667,9 KB · Wyś: 115
  • 04.jpg
    04.jpg
    585,5 KB · Wyś: 363
  • 05.jpg
    05.jpg
    517,2 KB · Wyś: 213
  • 06.jpg
    06.jpg
    489,5 KB · Wyś: 280
  • 07.jpg
    07.jpg
    422,1 KB · Wyś: 136
  • 08.jpg
    08.jpg
    515,6 KB · Wyś: 121
  • 09.jpg
    09.jpg
    445,9 KB · Wyś: 179

beretto

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam kolegów,

jestem właśnie przed zakupem projektora - wszystkie gwiazdy na niebie wskazują na GT 750. Zainstalowałem już ekran Avteka Cinema Pro 240- czyli 104 cale z gain 0.8. Będę oglądał z odległości ok 3,7m
Pytanie do kolegi Marimba (tego samego typu ekran)- czy oglądasz w nocy przy tym ekranie w trybie eco, czy przy większej mocy lampy?, czy jesteś zadowolony z wielkości ekranu? ja zaryzykowałem większy.
--Odnośnie Twojego wcześniejszego postu o jaśniejszej jednej stronie- przeglądałem filmiki z you tube i na jednym z nich też jakby było widać nierównomierne podświetlenie od dołu w prawą stronę. - filmik w jakimś dziwnym języku coś jakby po węgiersku :) - projektor na dole.

Pozdrawiam maniaków wielkich obrazów.
 

uwe71

New member
Cześć Koledzy!

Szukałem, czytałem, pytałem i nie wiedziałem na co się zdecydować do czasu aż przeczytałem ten wątek. Już wiem co mam kupić! Pytanie tylko jak spisuje się ta Optoma w niezaciemnionym pokoju?
Mam zamiar zakupić do niej ekran 300x200 lub coś zbliżonego, podpowiedzcie czego szukać.
Projektor głównie będzie wyświetlał mecze piłki nożnej z cyfry+ (od czasu do czasu są też nadawane w 3D dla tego Optoma a nie Benq)
 
Do góry