jaki projektor 1080p?

benk07

New member
mat74 napisał:
co rozumiesz przez -fajniej świeci-? obraz chcę uzyskać 80 cali z około 4m więc raczej nie jest to duża powierzchnia.

"Fajnie świeci" to mój subiektywny odbiór tego sprzętu w konfrontacji z innymi modelami. Z2000 ma ostrzejszy obraz niż X10, z mniejszymi szumami niż X10, no i nie ma efektu tęczy bo to lcd.
Co do czerni, to akurat nie należę do obozu maniaków tej właśnie cechy projektorów. Czerń powinna być możliwie przyzwoita, to oczywista, ale projekcje kinowe (czy w prawdziwym kinie czy w domu - na przysłowiowej "płachcie") zawsze będą obarczone swego rodzaju względną oceną skali czerni. Nawet w najlepszym kinie z najnowocześniejszym projektorem możesz sobie zrobić sobie szybki test, że idealna czerń (na białej płachcie) istnieć po prostu nie może - wpatruj się przez chwilę np. na czarne tło napisów a po chwili uzmysłowisz sobie/zauważysz, że to jednak biały materiał, który jest tylko słabiej oświetlony a oko ulega złudzeniu poprzez efekt kontrastu. Ważne aby w czerni były widoczne szczegóły.

Tak jak już przeczytałeś co piszą inni; nie porównuj obrazy z tv lcd do obrazu z projektora lcd. To zupełnie coś innego choć i tu i tu jest lcd. Jednak sposób wykorzystywania lcd jest zupełnie inny.
Najlepiej wybierz się do jakiejś dobrej firmy handlującej projektorami na prezentacje. Jak jesteś z W-wy i jesteś tym zainteresowany to daj znać na priv. Prześlę Ci namiar.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
fanek-do materiału hd mam dośc swobodny dostęp i z tego też względu myślę o projekorze.dzięki za linki te z projectorreview przegladałem i właśnie między innymi na ich podstawie myślałem o infocusie
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
benq07
ja też nie jestem jakimś fanatykiem smolistej czerni jednak obraz na tv lcd jest dla mnie płaski i z przesadnie cukierkowymi kolorami.czy projektor lcd jest pozbawiony tych wad?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
mam jeszcze pytanie do użytkowników -chodzi mi o zdarzające sie w projach lcd (znalazłem tą informacje na tym forum) przesunięcie pikseli wynikające z problemem rozbieżności bodajrze tarcz rgb.o co dokładnie z tym chodzi? i na ilejest to uciążliwe?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
przejrzałem właśnie ofertę w necie -sanyo z2000 jest praktycznie już niedostępny ,zastanowiło mnie że według angielskich przeglądarek i ich rankingów to raczej najwyższych not nie zbierał...raczej w granicach 7/10..
co według was zastępczo warto sprawdzić w tej samej grupie cenowej?
 

darok

New member
mat74 napisał:
mam jeszcze pytanie do użytkowników -chodzi mi o zdarzające sie w projach lcd (znalazłem tą informacje na tym forum) przesunięcie pikseli wynikające z problemem rozbieżności bodajrze tarcz rgb.o co dokładnie z tym chodzi? i na ilejest to uciążliwe?
Jak będziesz oglądał film z odległości 10cm to będzie uciążliwe pozdrawiam;)
 

Fanek

New member
Bez reklam
http://picasaweb.google.pl/smartek/NamiastkaKinaDomowego#

tutaj jeszcze galeria Smartka.

napisałeś wyżej, że szukasz projektora z najlepszą jakością i dodałeś jeszcze że chodzi ci o efekt wypukłości - 3d.
to w dużej mierze zależy od filmu, np. na nowym Indiana Jones w paru scenach, w Mumi 2008 w może 3 scenach filmu, jedna była na balu gdzie wszyscy tańczyli.

głównie widać to tam gdzie pierwszy plan przesuwa sie szybciej, a ten w oddali pozostaje stały.
w zasadzie niewiele jest takich filmów, trzeba wybierać specyficzne- przygodowe.

Meloman cierpi na 3d, może do niego napisz.
 
Ostatnia edycja:

Marl

New member
darok napisał:
Jak będziesz oglądał film z odległości 10cm to będzie uciążliwe pozdrawiam;)

Na przykładzie HC5500 i ekranu o szerokości 265 cm powiem, że przesunięcie pikseli było dobrze widoczne z ok. 1,5 m, mimo że wynosiło co do zielonego 1 pixel, a czerwonego ok. półtora piksela, czyli było małe
 

timonek

Member
Bez reklam
darok napisał:
Szwagier posiada taniego acer H5350,ale podejrzewam że efekt tęczy zawsze będzie obecny przy dlp,tak jak napisano wcześniej projektor lcd i tv to dwie różne rzeczy dużo do powiedzenia ma także ekran i nie rozumiem tego obecnego dążenia wszystkich do tej czerni smolistej głęboka czerń nie zawsze jest ok u brata który posiada 46 calową toshibe lcd na filmach gdy ktoś ma np czarną koszule to przez tą czerń nie widać szczegułów zmarszczeń materiału fałd itd po prostu wszystko się zlewa i takie zjawisko widziałem na nie jednym lcd więc bez przesady z tą czernią ;)

Wiesz smolistosc czerni nie ma nic wspolnego z rozroznianiem szczegolow w czerni, np. czy czern bedzie bardziej czarna czy szara to rozroznialnosc szczegolow blisko czerni bedzie taka sama a prawdopodobnie tv lcd moze nie byl odpowiednio sklalibrowany jezeli wszystko sie zlewa bo i na lcd mozna uzyskac obraz z duza iloscia szczegolow w czerni (szarosci).
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Marl napisał:
Na przykładzie HC5500 i ekranu o szerokości 265 cm powiem, że przesunięcie pikseli było dobrze widoczne z ok. 1,5 m, mimo że wynosiło co do zielonego 1 pixel, a czerwonego ok. półtora piksela, czyli było małe

więc jednak widoczne nie tylko z odległości 10 cm... a wiem że jeżeli już raz zobaczy się wyrażnie taki mankament z odległości 1.5 m to po tygodniu widzisz już to z odległości 2m...taka już jest ludzka psychika...
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
timonek napisał:
Wiesz smolistosc czerni nie ma nic wspolnego z rozroznianiem szczegolow w czerni, np. czy czern bedzie bardziej czarna czy szara to rozroznialnosc szczegolow blisko czerni bedzie taka sama a prawdopodobnie tv lcd moze nie byl odpowiednio sklalibrowany jezeli wszystko sie zlewa bo i na lcd mozna uzyskac obraz z duza iloscia szczegolow w czerni (szarosci).

może i tak...ale wydaje mi się że rozróżnianie szczegółow w czerni jest też uzależnione od zakresu odcieni jakie jest w stanie pokazać wyświetlacz -czyli im szersze jest pasmo szarości czyli im bardziej czerń jest czarna tym większa jest gama odcieni-więc wiecej niuansów na czarnym tle. no ale może się mylę..?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Fanek napisał:
http://picasaweb.google.pl/smartek/NamiastkaKinaDomowego#

tutaj jeszcze galeria Smartka.

napisałeś wyżej, że szukasz projektora z najlepszą jakością i dodałeś jeszcze że chodzi ci o efekt wypukłości - 3d.
to w dużej mierze zależy od filmu, np. na nowym Indiana Jones w paru scenach, w Mumi 2008 w może 3 scenach filmu, jedna była na balu gdzie wszyscy tańczyli.

głównie widać to tam gdzie pierwszy plan przesuwa sie szybciej, a ten w oddali pozostaje stały.
w zasadzie niewiele jest takich filmów, trzeba wybierać specyficzne- przygodowe.

Meloman cierpi na 3d, może do niego napisz.

tak.całkowicie się zgadzam że bardzo dużo zależy od filmu-czy raczej od umiejętności reżysera i operatora kamery,myślę że do sprawienia takiego efektu głębi niekoniecznie potrzebne są ujęcia dynamicze z filmów akcji-odpowiednie zbliżenie np.twarzy aktora w scenach dialogowych daje takie samo wrażenie.
 

pentaptyk

New member
Sanyo Z-2000

witam

Ja Ci polecam projektor Z-2000. Sam uzytkuje ten sprzet od grudnia i jestem bardzo zadowolony. Poza jego zaletami obrazu ma 3 b. wazne cechy: duzy zoom i lens shift oraz jest cichy.
Ja kupilem swoj w jdnym z najlepszych salonow w Anglii i mialem ten komfort, ze moglem bezposrednio porownac ze soba Z-2000 i HC-5500 oraz TW-2000 na dokladke. Przy materiale HD z ciekawym filmem, gdy dasz sie 'porwac' akcji roznice w obrazie praktycznie nie istnieja (pomijam mitomanow)
Poza tym Z-2000 to japoniec i ... jest tani. :)

Pozdrawiam
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
jednak bardziej skłaniam się do projektora dlp-porównywałeś to sanyo z jakimś projem tego typu?zaczynam poważnie myśleć nad optomą.
 

gryzaczek666

New member
Tak jak zwięźle napisałem na początku wychodzi na Sanyo Z2000
sam szukałem długo i juz chciałem kupowac, ale niestety pojawiły się inne wydatki i musiało się skończyć na dużżo tańszym

nie ważne co wybierzesz, ale jeśli będzie to ostatecznie jakieś lepsze 3xLCD to pamiętaj o kupowaniu raczej projektorów z nieorganicznymi panelami - mają dużo dłuższą trwałość niż te z panelami organicznymi (Z2000 ma rzecz jasna nieorganiczne, ale np. nowy Z700 ma już organiczne)

andrzej
 

Fanek

New member
Bez reklam
ludwickik z forum ma Z2000 i Epson TW2000 który jest dużo droższy, pisał że róznicy prawie nie ma, może nawet Z2000 wypada troche lepiej, ostrzejszy obraz.
tylko nie pamiętam już w którym topicu to pisał.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
witam
wybór padł na optome hd800 ,już dotarła w weekend będe instalował i odpalał,moja awersja do lcd jest jednak zbyt duza żeby kupić projektor w tej technologii ,zresztą z tego co poczytałem to naprawdę dobre lcd zaczynają sie w cenach 100 procent wyższych niż byłem w stanie wydać
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
zareczam, ze bedziesz bardzo zadowolny!!! Sam uzytkuje HD65, tylko 720p, ale jest super. Musisz tylko idealnie ja ustawic wzgledem ekranu, gdyz brak lens shift'u oraz min. zoom to niestety wielka wada!
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
tak,zdawałem sobie sprawę z tych drobnych niedogodności ale przecież projektor ustawię raz i spokój -nie będe go nigdzie przenosił-choćbym walczył 3 godziny z pomiarami i montażem to mam nadzieję ,że bedzie warto...
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Baa..., zapewniam, ze bedzie. Poczatkowo mozesz niestety miec male bole glowy, ale przyzwyczaisz sie. Mam nadzieje, ze nie jestes podatny na efekt teczy
 
Do góry