Jaki polecacie router?

pr30@tlen.pl

New member
Jeśli chodzi o routery WAN/ADSL/WI-FI/VOIP... itd. to zdecydowanie polecam sprzęt firmy Draytek.

Duże możliwości w zakresie konfiguracji, stabilna praca, stale rozwijane firmware i dobre wsparcie lokalnego dystrybutora w Polsce (firma BRINET). Używam modelu 2700 VG od 4 lat i sprzęt sprawuje się znakomicie.

Szczegóły na stronie: http://www.draytek.com.pl

pozdrawiam,
Paweł
 

piotrflo

New member
Belkin F5D7230-4 -za nic w swiecie nie bierzcie tego badziewia. Kupilem bo sie skusilem nie wiem czym. Wieszanie powinien miec wypisane jako standard. Codziennie po kilka razy musze latac na gore by go z zasilania odlaczyc. Masakra.
 

Rivam

New member
Ostatnia edycja:

ProSiaczek

New member
Dziękuję Wszystkim za rady i opinie.

Faktycznie zabrakło najważniejszej inforamcji,chciałbym wydać maksymalnie do 200 zł.

A teraz jeszcze jedno pytanie.Starałem się znaleźć z necie odpowiedź ale nie znalazłem.Może jest i banalne ale wolę się upenić,mianowicie czy:
gdy już wszystko będę miał w router'e ustawione i wyłącze go z sieci (często wyjeźdzam na parę dni) i po powrocie gdy włączę, to będzie pamiętał ustawienia, czy od nowa trzeba konfigurować? (czy ma wewnętrzną pamięć).
 

LUPO78

Banned
pamięć zostanie zachowana,jedyna możliwość usunięcia ustawień to zresetowanie,dołóż sobie cztery dyszki do tego rutera o którym pisałem i po ustawieniu zapomnisz o ruterze :)
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Dziękuję Wszystkim za rady i opinie.

Faktycznie zabrakło najważniejszej inforamcji,chciałbym wydać maksymalnie do 200 zł.

A teraz jeszcze jedno pytanie.Starałem się znaleźć z necie odpowiedź ale nie znalazłem.Może jest i banalne ale wolę się upenić,mianowicie czy:
gdy już wszystko będę miał w router'e ustawione i wyłącze go z sieci (często wyjeźdzam na parę dni) i po powrocie gdy włączę, to będzie pamiętał ustawienia, czy od nowa trzeba konfigurować? (czy ma wewnętrzną pamięć).

W tej cenie (coś koło 180PLN i raczej od dłuższego czasu nie tanieje) możesz wybrać Linksys WRT54GL - bezproblemowe użytkowanie, a jak Ci się nudzi, to wrzucasz tomato i możesz się pobawić ze znacznie większymi możliwościami.
Obecnie każdy ruter zapisuje ustawienia na flashu (oprócz tego, większość pozwala na ich pobranie na PC i późniejsze odtworzenie - jakby coś się nie udało po "zabawie").
 

ProSiaczek

New member
Faktycznie ten Linksys WRT54GL jest dość częst polecany, nawet serwisant z Proline polecił mi go.

No i wszelkie obawy zostały rozwiane.
Dziękuję Wszystkim jeszcze raz za pomoc.

pejotpe a możesz coś więcej napisać o większych możliwościach?? Ja jestem zwykłym użytkownikiem kompo/neta i nie specjalnie posiadam fachową wiedzę. Ot sformatować,powgrywać,itp. ale coś więcej to nie ta liga :grin:
 

ProSiaczek

New member
Lapka mam b/g ale chyba będę rozglądał sie za n, gdyż przy zmianie na nowego lepiej aby już było niż rozglądać się od nowa.
 

LUPO78

Banned
ten pentagram chodzi w b g n ja go używam do sieci osiedlowej,a wcześniej używałem do adsl (net po łączu telefonicznym) bez dodatkowych modemów
 
Do góry