Jaki polecacie router?

ProSiaczek

New member
Jako,że jestem zielony w tym temacie, zwracam się do Was o pomoc w wyborze routera.

Będę chciał podłączyć N-kę, przy okacji LCD przez kabel a laptopa przez Wi-Fi.

Polecono mi D-Linka dir 600

Nie wiem czy to istotne, neta mam przez sieć osiedlową i laptop jest dodany po Macu, więc podobno router też musi mieć klonowanie MACa.

Co możecie polecić, czy zostać przy w/w modelu?
 

NET24

Klub HDTV.com.pl
VIP
Daj se luz z D-linkiem miałem w domu kilka i każdy się wieszał zwłaszcza jak używałem p2p. Wybierz router z oprogramowaniem dd-wrt (np. Linksys WRT300N) albo tomato (patrz allegro). A jak dużo kasy to polecam Fritz 7270
 

kwasior21

New member
Linksys wag54g2... smiga u mnie od kilku miesiecy, lap na wifi , wczesniej stajonarka na wifi... zadnych problemow, jedna konfiguracja i na tym zakonczylem z nim zabawe.... sam wznawia polaczenie itp... po prostu ideal jak dla mnie>polecam
 

NET24

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oto lista routerów do których idzie wgrać soft dd-wrt
Supported Devices - DD-WRT Wiki
Tutaj koledzy dał przykład routera do którego idzie je wgrać: wrt54gl (200Mhz,16MB,4MB), Linksys wag54g2 (240Mhz,8MB,2MB) Ja polecam Linksys WRT300N 1.1 gdyż ma szybkie CPU 300Mhz dużo pamięci ram 32MB i flash 8MB no i technologia N. A Pentagram do ślimak przy nich (bez urazy @LUPO78 ). Ocena należy do ciebie ja tylko zasugerowałem. Pozdrawiam
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Posiadałem już trzy rutery i ruter Linksys WRT 160 NL jest moim czwartym ruterem i mogę o nim napisać tylko jedno jest super i nie zawiesza się.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Posiadałem Lynksys WRT54 jednak zdarzało się że potrafił ze trzy razy na tydzień zrobić ;zwiechę; (może był wadliwy?) i zakupiłem Zyxel NBG-419 i od około 6 m-cy mam spokój. Kablówka osiedlowa , Nka , Samsung -kabel , dwa Lapki WIFI , żadnych problemów.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Polecono mi D-Linka dir 600

Nie wiem czy to istotne, neta mam przez sieć osiedlową i laptop jest dodany po Macu, więc podobno router też musi mieć klonowanie MACa.

Co możecie polecić, czy zostać przy w/w modelu?
Pytanie najważniejsze: Ile chcesz wydać?
Jeśli z osiedlówki nie masz więcej jak 27mbps, to wystarczy ruter b/g (na razie przyzwoite rutery n są 3 razy droższe niż odpowiadające im modele b/g, więc jeśli nie planujesz zmieniać sieci na coś szybkiego w ciągu roku, lub dwóch, to szkoda kasy).
Nie są Ci też potrzebne modele z WANem na ADSL (skoro masz sieć osiedlową)
Teraz model: miałem DLinka przez trzy lata. Nie polecam. Wykonanie fatalne: nie ekranowany moduł radiowy sieje po procesorze i pamięci, poza tym często się lubi zawieszać / rebootować.
Kilka dni temu kupiłem Asusa 500gp V2 (fajne urządzonko z 2xUSB, do których można wpiąć HDD lub drukarkę) - sygnał bez problemu przechodzi przez dwie zbrojone ściany. Na początku był problem z WANem z UPC, ale pomógł update softu.
Linksys też robi dobre i tanie rutery (w końcu to "Cisco dla ubogich").
Praktycznie każdy przyzwoity ruter ma możliwość sklonowania MACa.
 

NET24

Klub HDTV.com.pl
VIP
@LUPO78 może i stary ten router ale starczy a z softem DD-WRT jego możliwości rosną (np. polskie menu itp.) . U kolegów konfigurowałem kilka Pentagram-ów i zawsze z nim był jakiś problem. Ten model co polecasz ma ciekawe funkcje ale i tak bym go nie kupił. Jak do voip to fritz-a polecam.
Najlepiej porównywać jakoś do ceny i tu może kolega @ProSiaczek napisze przedział cenowy i co od niego oczekuje.
 

LUPO78

Banned
jeżeli masz problemy z ustawieniem bo po englisz to się bierze instrukcję w łapkę i po problemie (bardziej czytelnej instrukcji to jeszcze nie widziałem z opisem krok po kroku co dalej),jak raz ustawisz i dobrze to zapominasz że takie urządzenie masz w domu-a jeżeli ty potrzebujesz zdecydowanie polskie menu może po to by grzebać z nudów no to zwracam honor -teraz może do końca nie na temat,ale słyszałeś o takiej broni jak pociski samonaprowadzające wystrzel i zapomnij to takie pociski które same po wystrzeleniu śledzą cel i niszczą,a ty zapominasz że taki cel w ogóle był bo się zajmujesz czymś innym-tak więc u mnie z ruterem jest tak samo raz a dobrze ustawiłem i zapomniałem że coś takiego jest-to ma po prostu działać za każdym razem po odpaleniu kompa -- a nie tak jak większość na tym forum kombinuje ze zmianami oprogramowań itp w tv,bd i innych urządzeniach co chwilę gdzie działa sprzęt bez zarzutu,a później płaczą że wcześniej działał,teraz nie i zakańczają wątek POMÓŻCIE co mam zrobić :krol: :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

NET24

Klub HDTV.com.pl
VIP
jeżeli masz problemy z ustawieniem bo po englisz to się bierze instrukcję w łapkę i po problemie (bardziej czytelnej instrukcji to jeszcze nie widziałem z opisem krok po kroku co dalej),jak raz ustawisz i dobrze to zapominasz że takie urządzenie masz w domu-a jeżeli ty potrzebujesz zdecydowanie polskie menu może po to by grzebać z nudów no to zwracam honor -teraz może do końca nie na temat,ale słyszałeś o takiej broni jak pociski samonaprowadzające wystrzel i zapomnij to takie pociski które same po wystrzeleniu śledzą cel i niszczą,a ty zapominasz że taki cel w ogóle był bo się zajmujesz czymś innym-tak więc u mnie z ruterem jest tak samo raz a dobrze ustawiłem i zapomniałem że coś takiego jest-to ma po prostu działać za każdym razem po odpaleniu kompa :krol: :eek:k:

Ja nie mam problemu z ang tylko router sie sypał jak obciązyłem go mocno transferem (średnio co 2 dni zwis i trza było zrobić restart). A w domu w tej chwili mam Linksys WRT-54GS z softem tomato (ang) i właśnie z nudów zrobiłem mu czytnik kart SD oraz RS232. Jak chcesz to ci prześle fote. Czaje się na org. fritz-a 7270 ale droszke dużo kosztuje (700zł) lub skusze się na AVM Fritz 7270+DECT WiFi/VoIP 10oper/ADSL2+ @WYPAS (902064137) - Aukcje internetowe Allegro.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
sluchajcie, mam router linksys wrt54g i mam pytanko

router jest podpiety via ethernet do stacjonarnego kompa i bezprzedowodo laptop. Teraz kupilem LCD Sharp LE700 i sie zastanawiam czy moglbym jakos TV miec poprzez wifi podpiety tzn zeby odtwarzac cos ze stacjornarnego na telewizorze.

co do tego potrzebuje?

Mam rowniez adaptor asus 802.11g 54Mbps ale nie wiem co i jak
 

Darkus

Member
Mam D-Linka dir-300 od 3 dni,przez 2 dni chodził poprawnie,a dziś już zaliczył 2 zwiechy,pomaga tylko wyciągnięcie kabla zasilającego.

Tak więc nie polecam tej firmy.
 
Do góry